Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Урок 95.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
41.12 Кб
Скачать

IV. Повторення і закріплення вивченого матеріалу

1. Мовленнєва діяльність

— Послухайте акровірш. Запишіть слово-відгадку.

yСтовпами кожен його ноги називає,

Ламається усе, на що нога ступає.

Охоче ця тварина людям помагає,

Ношу хоботом великим підіймає. (Слон)

— Складіть звукову модель слова-відгадки.

Робота в парах

— Складіть опис слона за планом та опорними словами.

План

1) Яка це тварина?

2) Якого кольору в нього шерсть?

3) Які вуха?

4) Що є в нього особливого?

5) Які ноги?

6) Які очі?

7) Корисна ця тварина чи ні? Чим саме?

Слова для довідки: велика, сіра, схожі на величезне листя, довгий хобот, як стовпи, маленькі, але добрі-добрі.

2. Гра «Шифрувальник»

— Поміркуйте, хто такий шифрувальник?

— Розшифруйте слова і запишіть їх. Назвіть одним словом. Підкресліть букви, що позначають голосні звуки.

ПАВМА

КАБІЛ

СУКБОР

КАЛАСТІВ

ЛЕКАЛЕ

РОКАСО

Урок 98. СКЛАД. НАГОЛОС

Мета: повторити вивчений матеріал про склад, наголос; закріпити навички письма ви­вчених букв; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати увагу при списуванні з друкованого тексту.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Повідомлення теми та мети уроку

2. Мовні ігри

1) Гра «Добери склад».

— Доберіть склад, щоб утворилося слово.

Гру...— ша... — кали... — воро... — по... — сос... — коро...

2) Гра «Чарівні склади».

Місцями поміняй склади

І з них слова нові склади.

Марко — комар, банка — кабан, наша — шана, лапи — пила, трава — ватра, маса — сама, трохи — хитро, рама — мара.

3. Повторення правил сидіння за партою під час письма

4. Закріплення навичок письма вивчених букв

Письмо великих букв Л, М, А, Я.

5. Словникова робота

Загадка, зозуля.

III. РОБОТА ЗА «ПІСЛЯБУКВАРЕМ» (с. 35)

1. Підготовка руки до письма, виконання каліграфічних вправ

Завдання 1

— Напишіть каліграфічно:

Кр ан вел ньо

Крашанки і писанки — прикраса великоднього столу.

2. Пропедевтика української мови

Завдання 2

— Розставте склади правильно і запишіть слова.

Завдання 3

— Прочитайте слова.

— Скільки складів у цих словах?

— Спишіть слова і позначте наголос.

— У слові стільки складів, скільки голосних звуків.

3. Мовленнєва діяльність

Завдання 4

— Прочитайте слова парами.

— Як змінилося значення слів від зміни місця наголосу?

— Порівняйте слова і складіть з ними речення.

4. Списування з друкованого шрифту

Завдання 5

— Прочитайте речення.

У книзі сорок сторінок. У сорок скрипучий голос. На березі пасуться кози. На березі з’явилися листочки.

— Прочитайте речення, правильно наголошуючи слова. Спишіть речення.

Фізкультхвилинка

IV. Повторення і закріплення вивченого матеріалу

1. Виконання письмових вправ

Гра «Шифрувальник»

— Запишіть слова. Поділіть слова на склади, поставте наголос.

РБЕБО

КАЛБІ

КВВО

МІДЬДЕВ

КАЛДЖІБ

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]