- •Ейдетика запрошує до розмови
- •Луцьк, 2014р. Анотація
- •Конспекти ігор-занять Язичок – смакунець.
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
- •Кольорова розповідь.
- •Хід заняття.
- •Вередливий носик.
- •Хід заняття:
- •Космічний листоноша.
- •Хід заняття.
- •Загадки від Вітрика.
- •Хід заняття.
- •Клубок казок.
- •Хід заняття.
- •3. Висновки
- •Список використаних джерел
Вередливий носик.
Мета: - вчити дітей складати зв’язні розповіді з опорою на нюхові асоціації;
- активізувати словник дітей прикметниками на означення певного запаху;
збагатити чуттєвий досвід дітей, удосконалювати вміння передавати словами певні відчуття;
розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення;
виховувати бажання пізнавати щось нове.
Обладнання: аудіозапис, презентація Microsoft Power Point, торбинки пахощів, картки з символами.
Хід заняття:
*Чути аудіозапис шуму мотора.
Вчитель – логопед. Про що ви подумали, почувши цей звук?
*Варіанти відповідей дітей: їде машина, гуде вентилятор.
Хто з вас не знає кумедного Карлсона, кумедного товстунця із чудовим моторчиком за спиною? Він живе на даху, але йому добре відомо, що відбувається в будинку, особливо на кухні.
*Презентація Microsoft Power Point «Вередливий носик Карлсона».
У Карлсона, у Карлсона
Настрій пречудовий!
Почув він запах на даху:
Вже кексики готові,
І смажаться млинці,
Печуться пиріжки! /І.Боровик/
Вчитель – логопед. Як ви гадаєте, що може мати запах?
*Варіанти відповідей дітей ( слайд 4).
Вчитель – логопед .Давайте і собі понюхаємо носиками, як Карлсон.
*Дихальна вправа «Пахощі»: повільний, глибокий вдих через ніс – затримка дихання ( діти ніби відгадують запах) – плавний тривалий видих через рот.
*Робота в парах з торбинками пахощів: кожна пара дітей нюхає один запах.
Вчитель-логопед. Які запахи вловив ваш носик? ( приємний, різкий, неприємний, смачний, солодкий, відразливий).
Про що ви подумали, відчувши цей запах?
*Варіанти відповідей дітей.
Вчитель-логопед . От бачиш, Карлсоне, виявляється, що може пахнути не тільки їжа. Пофантазуймо разом: чим, наприклад, пахне мама?
(
молоком, парфумами, борщем, свіжістю,
цукерками, квітами).
А чим пахне подушка, машина, літо, ремінь і т.д?
*Міркування дітей (Презентація Microsoft Power Point «Вередливий носик Карлсона» слайди 6-17).
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
.
*Складання зв’язної розповіді на основі нюхових асоціацій з опорою на символи.
Наприклад:
В неділю ми відпочивали у лісі. Як
тут пахне сосною, свіжістю і листям!
Місто має зовсім інші,
запахи
бензину, газів, сміття. У лісі тато
готував смажене на вогні м'ясо. Спочатку
ми відчували
,
але потім він змінився на
.
Це згорів наш шашлик! Але це не завадило
нам повернутися додому у гарному настрої
на цілий тиждень.
Космічний листоноша.
Мета: - збагатити активний словник дітей назвами професій ;
- вправлятися у складанні короткого опису запропонованих професій;
- удосконалювати чітку вимову звуків у чистомовках;
- розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять, мислення.
Обладнання: презентація Microsoft Power Point, лялька-хлопчик Тимко, набір предметів, звуковий лист.
Хід заняття.
Вчитель – логопед.
Професій різних є багато в світі,
І кожна з них цікава,не нудна.
А ким би ви хотіли стати?
Загляньте в наш калейдоскоп до дна.
* Презентація Microsoft Power Point «Професії», короткий опис запропонованих професій дітьми .
Наприклад:
Це
– продавець. Він у магазині пропонує і
продає людям різні товари. Продавець
має спеціальний одяг і табличку з іменем
на грудях. Він завжди усміхнений, уважний
і доброзичливий.
Вчитель
– логопед.
А ось наш Тимко вирішив стати космонавтом.
Що роблять люди цієї професії? Для чого
вона потрібна? Яким має бути Тимко, щоб
стати космонавтом?
Тимко довго готувався, тренувався.
Чистомовка:
Чу-чу – я у космос полечу.
Ки-ки – порахую всі зірки.
Ес-ес – дотягнуся до небес.
Авт – авт – буду вправний космонавт.
У космічному просторі Тимко буде перебувати довго – місяці, а, можливо, навіть роки. Щоб не сумувати за рідною домівкою, він перед відльотом послухав і запам’ятав звучання предметів, що його оточували.
*Гра «Слухай, спробуй, як звучить». Завдання: діти перевіряють звукову природу різних предметів та матеріалу, який є під рукою ( шарудіння паперу, брязкання ключів,скрипіння дверей, шум води із крана, переключання каналів телевізору і т.д.).
*Фізкультхвилинка « Ракета»
Ми в ракету дружно сіли (Імітація.)
І у космос полетіли. (Махи руками.)
Повз малі планети й зорі (Стрибки з обертанням руками.)
Летимо, як метеори. (Біг на місці.)
Обігнали ми комету — (Стрибки на місці.)
Повернулись на планету! (Повернення на місця.)
Вчитель – логопед. Одного дня, перебуваючи на орбіті, Тимко отримав «звукового» листа від мами. Допоможіть його прочитати.
*Складання зв’язної розповіді з опорою на мовленнєві та немовленнєві звуки.
Варіант І . У нас зараз …( запис весняної музики). Розтає … ( запис скрипу снігу), дзюркотять … (струмки). Повернулися з теплих країв … (запис голосу птахів). Прокинувся від зимового сну … ( запис ревіння ведмедя). Над лугом гудуть … (бджоли і мухи), сюркоче… ( коник-стрибунець). Ми на … (запис гудіння машини) їздили до … (шум лісу), але по дорозі трапилася … (шум гальм і битого скла). На щастя… ( запис аплодисментів), усе закінчилося добре. Ми .. (зітхання) сумуємо за тобою, міцно .. (поцілунок).
*Варіант ІІ, ускладнений. Гра «Космічний листоноша».
Ми всі сумуємо за Тимком, тому пропоную кожному скласти невеликого шумового листа для нього.
*Діти складають зв’язну розповідь на основі немовленнєвих звуків, отримавши набір з 5-6 предметів.
*Озвучення розповіді.
