Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
урок 6 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
7.21 Mб
Скачать

УРОК У 6 КЛАСІ

.

Тема: АЖУРНЕ ВИПИЛЮВАННЯ. ВИМОГИ ДО КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ. ПРИЙОМИ ВИПИЛЮВАННЯ

Мета: навчальна:

ознайомити учнів з інструментом і пристосуван­нями для ажурного випилювання;

сформувати в учнів уявлення про технологію ажурного пиляння фанери лобзиком і навчити правильним прийомам роботи;

формувати трудові вміння із пиляння фанери лобзиком;

  • розвивальна:

розвивати здібності учнів до технічної творчості; У розвивати координацію і точність рухів, навички самоконтролю та політехнічного мислення;

  • профорієнтаційна: формувати інтерес до праці конструктора, столяра.

виховувати культуру праці, акуратність, творче ставлення до праці;

виховувати бережливе ставлення до інструмен­тів і матеріалів;

Завдання уроку:

  • називати інструменти та пристосування для ажур­ного випилювання;

  • пояснювати технологію виготовлення виробу шля­хом ажурного випилювання.

Об'єкт праці: іграшка-сувенір.

Методи: пізнавальні ігри, розповідь, бесіда, де­монстрування, практична робота, самоконтроль, за­уваження.

Обладнання та інструменти: столярний верстат, копіювальний папір, олівці, кнопки або скріпки, лоб­зики, запасні лобзикові пилки, шліфувальний папір, шило, заготовки з фанери.

Додатковий матеріал: натуральні об'єкти виро­бів, виготовлених ажурним випилюванням.

Тип уроку: урок застосування знань.

ХІД УРОКУ:

  1. Організаційний момент (2 хв)

  1. Привітання, створення позитивного емоційно­го настрою вчителем, перевірка присутніх за журналом. Перевірка готовності учнів до уро­ку (зошити, креслярське приладдя, щоденни­ки, підручники).

  2. Призначення чергових.

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ЖИТТЄВОГО ДОСВІДУ УЧНІВ (3-4 хв)

Завдання 1

Гра «Поле чудес»

Замість теми уроку на дошці учні бачать за­криті клітинки, учитель пропонує учням дізна­тися про тему уроку. Для цього необхідно дати відповідь на запитання за раніше вивченим мате­ріалом та скористатися життєвим досвідом. Кож­на правильна відповідь дає змогу відкрити одну букву на дошці.

А

ж

У

р

н

Е

В

и

п

и

л

ю

в

А

н

н

я

Завдання 2

Закінчіть речення:

  • Для криволінійного випилювання фанери ви­користовують столярний інструмент... (лобзик)

  • Для виготовлення фанери використовують... (шпон)

  • Порода деревини, яка навесні має смачний сік і з якої виготовляють фанеру... (береза)

  • Основна частина ручного лобзика — метале­ва... (рамка)

  • Під час випилювання лобзик тримають за...

(ручку)

  • Різальна частина лобзика... (пилочка)

  • Для кріплення пилочки в рамці лобзика вико­ристовують... (затискачі)

За кожну правильну відповідь учні отримують грошову одиницю майстерні — столярик.

Повідомлення теми, мети, завдань уроку

Учитель. Наша мета: ознайомитися з вида­ми конструкційних матеріалів, які використову­ють для ажурного випилювання, засвоїти основні правила роботи лобзиком, навчитися технології виконання ажурного випилювання. Також у про­цесі роботи ви освоїте техніку самоконтролю під час випилювання.

  1. Мотивація пізнавальної діяльності

УЧНІВ (5-6 хв)

Розповідь учителя

Напевно, важко відшукати людину, яка в шкільні роки або вже в більш дорослому віці не тримала в руках цей нехитрий інструмент — лоб­зик — і не намагалася б із його допомогою виго­товити найпростіший виріб. Випилювання по де­реву не вимагає складних і дорогих інструментів. Набори необхідних інструментів і пристосувань є в продажу.

Незважаючи на уявну простоту самого ви­пилювання, зробити річ, і що задовольняє навіть невибагливі смаки, далеко не просто. Чи варто займатися виготовленням предметів побуту й ме­блів, якщо існує добре налагоджене виробництво подібних предметів, якщо в продажу є широкий вибір виробів народних промислів?

Однак неважко помітити, що відвідувачі музе­їв і антикварних магазинів із неприхованою заці­кавленістю і задоволенням розглядають стародав­ні меблі й предмети оздоблення. Доведено: худож­ні вироби активно впливають на психіку людини, допомагаючи їй відволікатися, що сприяє зни­женню стомлюваності й нервової напруги. Водно­час не треба забувати про один із найкращих засо­бів зняття напруги — радість творчості, позитивні емоції, які виникають у процесі роботи.

Учитель демонструє вироби, виготовлені шляхом ажурного випилювання — серветниці, підставки для ручок та олівців, сувеніри, іграшки, декоративні на­стінні свічники, рамки для картин і фотокарток, рамки для годинників.