
Урок марченко 222
.docxУрок-тренінг
Фізичні вправи і здоров'я
Мета: продовжувати формувати знання про умови,що сприяють фізичному розвитку дитини, розкрити значення фізичних вправ у житті кожної людини, розвивати прагнення займатись спортом, щоденно виконувати комплекс вправ ранкової гімнастики, виховувати наполегливість. Створити на тренінгу дружню атмосферу, формувати навички комунікації і групової роботи.
Навчальні завдання
Наприкінці заняття учні повинні:
- вміти пояснити, для чого треба займатися фізкультурою;
- засвоїти комплекс вправ ранкової гімнастики.
Обладнання й матеріали:
підручник для другого класу «Основи здоров’я» Т.Г.Гільберг Т.В.Сак;
кольорові стікери;
презентація.
Що підготувати заздалегідь:
- плакат «Маршрутний лист»;
- презентація.
Хід уроку-тренінгу
І .Вступна частина
Створення емоційного фону уроку
Доброго дня, дорогі діти. Я сьогодні хочу подарувати вам цікавий урок, але цікавим і продуктивним він буде лише за вашої допомоги мені, активної участі кожного із вас. Чи згодні ви на спільну працю? (Так)
Спочатку погляньте на сонечко, яке завітало до нашого класу (слайд сонечка). Простягніть до нього свої долоньки, візьміть частинку його тепла, посміхніться собі, посміхніться мені, посміхніться сусідові справа, сусідові зліва. Я бачу, що у нас у всіх хороший настрій, а хороший настрій – запорука успіху. Отож розпочнемо наш незвичайний урок зі знайомства. А допоможе нам чарівний м'ячик. Кожний, до кого він потрапить, назве своє ім'я і скаже що саме він робить для того, щоб бути здоровим.
Знайомство
(Наприклад, я Оксанка, щоб бути здоровою, я їм моркву; я, Сергійко, щоб бути здоровим, граю в футбол…)
Повідомлення теми уроку
Діти, багато хто з вас говорив, що для того, щоб бути здоровим, він займається спортом. І це дуже правильно і важливо. І сьогодні на уроці ми вами якраз і поговоримо на тему «Фізичні вправи і здоров'я». Зараз я пропоную вам взяти м’ячик, який вам сподобається, промовити свої очікування від уроку і скласти в корзинку, а в кінці уроку, якщо ваші очікування здійсняться, то на вас чекає сюрприз.
4. Очікування
Діти промовляють свої очікування
Повторення правил роботи в групі
Діти, я сподіваюсь, що всі ваші очікування здійсняться. І мені дуже хочеться цього. Тож давайте повторимо правила, які нам знадобляться під час роботи в команді.(Додаток 1)
ІІ. Основна частина
Інформаційне повідомлення вчителя
Діти, все на світі перебуває в русі. Рухається Земля, плинуть хмарки, кружляють сніжинки, повзають жуки, літають метелики і птахи, плавають риби, стрибають і бігають тварини. Людина теж не може жити без руху. Як ви думаєте, чому? (Діти говорять свої припущення).
Якщо людина не буде рухатися, то вона буде хворіти найрізноманітнішими хворобами. І є серед них така, яку вважають хворобою 21століття - найпоширенішою в світі. Наприклад, в Америці 9 із 10 людей хворіють нею. Це - ожиріння.
Перед вами найважчі люди на Землі. Їхня вага майже півтони або 500кг. Стільки ж важить невеликий слон, білий ведмідь та ось цей літак. Якщо ми всі разом з вами станемо зараз на ваги, то будемо важити лише трішки більше, ніж кожен із тих, кого ви побачили на знімку.(Додаток 2)
Як ви думаєте, чи легко їм жити? Чи приносить їм життя радість? Які почуття викликають у вас ці люди?
У цих дітей теж не дуже радісне майбутнє. Здогадуєтесь, чому?
А тепер подивіться на цих людей. Якщо знаєте їхні імена, можете називати.(Додаток 3)
Василь Вірастюк - найсильніша людина світу. Олександр Шовковський – воротар клубу «Динамо». Яна Клочкова – п’ятикратна чемпіонка світу з плавання. Андрій Шевченко – кращий нападаючий. Санта Дімопулос – чемпіонка світу з фітнесу. Аніта та Ігор – тренери шоу « Зважені та щасливі «, чемпіони України з фітнесу. Віталій та Володимир Клички. Цих братів представляти не треба - їх знає увесь світ.
- Які почуття викликають у вас ці люди? Зверніть увагу, чи страждають ожирінням ці відомі люди? Чому?
-А ось зірки, які дуже скоро засяють на спортивному небосхилі. Це учні нашої школи. Отже, для того щоб бути здоровим, окрім правильного харчування , потрібно багато рухатися. У нашій школі працюють спортивні гуртки, у нашому місті є ДШМ, де можна навчитись танцювати, є також чудовий Палац спорту, де працюють секції – волейбольна, футбольна, баскетбольна , дзюдо, боксу, аеробіки, парашутного спорту.(Додаток 4)
2. Гра «Заборонений рух»
Діти, будь який спорт потребує не лише витримки, але й уваги. Зараз ми з вами трішки відпочинемо і пограємо в таку гру, де потрібно бути уважним, щоб не помилитися. Ведучий оголошує «забороненим» рух, наприклад «руки на пояс».
Потім він виконує різні рухи, а гравці повинні повторювати всі, крім
забороненого.
3.Робота з підручником
- А тепер відкрийте підручники на сторінці 38 і давайте прочитаємо, що говорить нам підручник. Як він відповідає на питання; «Для чого треба займатись фізкультурою?»
Зворотній зв ’язок
- Чи потрібно займатись фізкультурою? Коли це потрібно робити? Ви будете тепер менше часу проводити перед телевізором чи комп’ютером, будете займатись спортом? Для початку оберіть вид спорту, що вам подобається і головне не забудьте про свою обіцянку.
4. Вправа «Мій вибір»
На плакаті - різні види спорту. Оберіть той, яким би хотіли займатися. Виберіть кольоровий стікер і наклейте під відповідним малюнком. (Додаток 5)
5.Робота в зошиті
Все велике починається з малого. А з чого починається великий спорт ви дізнаєтесь, розгадавши загадку в зошиті.
Ось вона відгадка (Вчитель показує зарядку для телефону). Про таку зарядку йде мова?
- Що означає слово «зарядка». Ця зарядка (вчитель показує) заряджає прилади електроенергією.
-А чим нас заряджає зарядка?
Руханка
- Я запрошую вчителя фізкультури. Він приготував для вас комплекс ранкових вправ.
7. Перегляд мультфільму
А зараз ми з вам подивимося, як виконують зарядку не лише люди, а й тварини.
Ваше завдання дивитися уважно, щоб відповісти на запитання – які бувають види зарядки?
Робота в групах
Діти, хочу вам сказати, що є люди, які дуже багато працюють сидячи. Уявіть, за рік вони проводять у сидячому положенні майже 800 годин. Через це вони мають проблеми із серцевою, нервовою системами, зором ,у них може скривитися спина, шийні хребці, порушується обмін речовин, болить голова.
Як ви думаєте, що це за люди і де вони працюють? (На слайді з'являється зображення учнів у класі). Це учні. Тому учням потрібно кожного дня окрім занять спортом, фізкультурою робити вправи на зняття втоми.
Зараз я пропоную вам об'єднатися в групи за видами м'ячів (футбольний, волейбольний, баскетбольний, тенісний). У нас утворилося 4 групи (вказати місце, де працюватиме кожна група). Кожній групі потрібно придумати комплекс вправ для учнів. Для яких частин тіла ви будете придумувати комплекс вправ, вам підкаже ребус, зашифрований на зворотній стороні вашого м'ячика.
Шия (малюнок шило, дві коми, буква я), або (малюнок машина, дві коми перед малюнком, дві коми після малюнка, буква я) і т.інше.
Очі ( малюнок бочка, кома перед малюнком, дві коми після малюнка, буква і) і т.інше.
Плечі (написано пле, малюнок очі, перед яким кома) і т.інше
Спина (буква с, малюнок пиріг, дві коми після малюнка, склад на) і т.іше.
1-придумати зарядку для шиї;
2-зарядку для очей;
3-зарядку для плечей;
4-зарядку для спини
9.Презентація груп ( група демонструє, а всі повторюють)
10. Висновок
Отже, діти, я впевнена, що ви будете виконувати щодня ці вправи для того, щоб знімати втому і бути здоровими.
ІІІ. Заключна частина
1.Зворотній зв’ язок
Діти стають у коло. Кожний по черзі, починаючи з того учня, хто бажає, промовляють фразу «Сьогодні на уроці я запам'ятав…», або ж «Сьогодні на уроці я навчився…» 2. Вправа «На телебаченні»
Скажіть, чи будете ви переконувати своїх друзів батьків знайомих, що треба займатись фізкультурою?
Зараз у вас буде така можливість. Ви можете звернутись до всіх українців. Цю можливість нам подарував телеканал «Інтер». Придумайте хвилинку, що ви хотіли б сказати всім, хто вас зараз слухає. (Виступають 3-4 учні)
Здійснення очікувань.
Наш урок добігає кінця і я хочу дізнатись, чи справдились ваші очікування? Чого ви чекали ? Пригадаємо. Якщо очікування здійснились – можете свій м’ячик з корзинки перемістити на одну із вказаних ліній. Діти, я обіцяла вам, що в кінці уроку буде сюрприз? Подивіться, що у нас отрималося? (звучить у записі САЛЮТ) (Салют з м'ячів). Давайте візьмемося за руки і всі дружно скажемо «Слава спорту, слава руху, слава фізкультурі», «Фізкультурою будемо займатись, щоб здоров’ям міцним вихвалятись, і ми – молодці!»(Додаток 6)
Я дякую всім за урок, і дуже сподіваюся , що всі ті види спорту, якими ви хотіли б займатися стануть для вас реальністю. І зовсім скоро я почую прізвища великих спортсменів (футболістів, плавців, тенісистів і таке інше). І буду дуже гордитися, що це прізвища учнів мого класу.
Додаток 1
Правила роботи в групі

Бути дисциплінованим.
Наполегливо працювати.
Слідкувати за часом.

Уважно слухати вчителя.

Правило піднятої руки.
Поважати один одного.
Не викрикувати.
Додаток 2
Найважчі
люди світу
Додаток
3
Додаток
4
Д
одаток
5
Додаток 6