- •2. В ступна бесіда
- •3. Р озповідь учителя
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •2. П еревірка готовності до уроку
- •3. У порядкування робочих місць
- •1. П овідомлення теми та мети уроку
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. С приймання й усвідомлення нового матеріалу
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •2. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Р озповідь учителя
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •2. Р озповідь учителя з елементами бесіди
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнівV. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •2. Р озповідь учителя
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •3. Р озповідь учителя
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •V. Підсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. С приймання й усвідомлення нового матеріалу
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
3. Д емонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
Мультимедійна презентація
— Розгляньте зразки виробів.
— Ланцюжок «кільця» є найпростішою технікою бісероплетіння. Візе-
рунок цього виробу з бісеру складається з окремих, скріплених разом кілець,
причому в кожного з них є спільні бісеринки із сусідніми кільцями.
Робота за підручником (с. 88–89)
— Розгляньте схему ланцюжка «кільця» на дошці. Порівняйте її з лан-
цюжком «хрестик». Чим вони схожі, чим відрізняються?
— Користуючись схемою, сплетіть ланцюжок та утворіть з нього браслет
або закладку.
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
ІІІ . П рактична робота учнів
Діти працюють під інструментальні музичні твори
IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
— Чиї прикраси вам сподобалися найбільше?
V. П ідсумок уроку
трудове навчання 07.04
Декорування
виробів. Способи декорування. Орнамент.
Писанка як один із символів України.
Декорування писанок.
Мета: продовжити ознайомлення учнів з народною творчістю; розширювати уявлення
про народні традиції та звичаї; ознайомити учнів з різновидами пасхальних яєць,
декорування виробів; розвивати навички роботи в техніці аплікації; формувати ес-
тетичні почуття, смак, виховувати емоційно-естетичне сприйняття творів народних
майстрів, дбайливе ставлення до матеріалів, стимулювати творчий потенціал учнів.
Обладнання: кольоровий картон та папір; ножиці; клей; зразки пасхальних яєць різних
видів; схеми орнаментів та символів; мультимедійна дошка.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. П ривітання
2. П еревірка готовності до уроку
3. У порядкування робочих місць
ІІ . С приймання й усвідомлення нового матеріалу
1. П овідомлення теми та мети уроку
— Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з народною творчістю, народ-
ними традиціями та звичаями, поговоримо про декорування виробів; ознайо-
мимось з різновидами пасхальних яєць та продовжимо працювати в техніці
витинанки.
2. Р озповідь учителя з елементами бесіди
— Українські народні промисли і ремесла, що разом утворюють декора-
тивне мистецтво,— це величезний світ духовної і матеріальної спадщини ет-
носу, набуток художніх ідей численних поколінь народу, дорогоцінна скарб-
ниця, що живить сьогодні професійно-мистецьку творчість.
Народні промисли і ремесла поєднують у собі духовно-матеріальну діяль-
ність людини, виражену в художніх творах.
Народна творчість — це історична основа, на якій розвивалася і розви-
вається світова художня культура, одна із форм суспільної свідомості і су-
спільної діяльності, явище соціально зумовлене. Народна творчість включає
різні види художньої діяльності, промислів і ремесел народу — поетичну твор-
чість, театральне, музичне, танцювальне, декоративне, образотворче мисте-
цтво, народне будівництво тощо.
Твори декоративного і вжиткового мистецтва із сучасних матеріалів, ви-
конані сучасними технічними засобами,— це твори етнодизайну. Розрізняють
етнодизайн витинанки, мозаїки, художнього розпису.
Одним з поширених способів декорування виробів є орнамент.
Згадаймо, що вам відомо про орнамент? (Відповіді дітей.)
— Ми вже знайомі з основними видами орнаментів: геометричні, рослинні
і зооморфні, або тваринні.
Мультимедійна презентація
— Яке головне християнське свято святкують навесні?
ВЕЛИКДЕНЬ
— Одним із символів Великодня є пасхальне яйце. Існують кілька різно-
видів розпису яєць. Виготовляють дряпанки, крашанки, крапанки, шкря-
банки та писанки. Вони відрізняються технікою виконання малюнка.
РОЗМАЛЮЮ ПИСАНКУ
Д. Чередниченко
— Писанка — яйце, декороване традиційними символами, які намальовані
за допомогою воску й барвників.
Цей вид мистецтва поширений у багатьох народів світу. З писанками і фар-
бованими яйцями (крашанками) пов’язані безліч легенд, повір’їв, переказів,
звичаїв, традицій, обрядів, які виникли ще за часів язицтва, видозмінюва-
лися, а з прийняттям християнства набули нової якості — пов’язаної з дій-
ством освячення паски під час найголовнішого християнського свята — Вели-
кодня. Звідси й їхня назва — «великодні яйця».
В уявленнях багатьох народів яйце втілювало джерело життя і всього
Всесвіту.
Стародавні перси, індіанці, візантійці, а також древні греки та рим-
ляни вважали, що Всесвіт виник з яйця. Стародавні індо-іранські легенди
теж це підтверджують. Предки слов’ян називали розписаніяєчка «красними
яєчками».
Українська писанка є шедевром декоративно-ужиткового мистецтва. У ра-
дянський період писанкарство тривалий час було заборонене, але, незважаючи
на це, воно продовжує свої традиції і нині.
— Розгляньте зразки на дошці та у підручнику (с. 92).
Фізкультхвилинка
