- •2. В ступна бесіда
- •3. Р озповідь учителя
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •2. П еревірка готовності до уроку
- •3. У порядкування робочих місць
- •1. П овідомлення теми та мети уроку
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. С приймання й усвідомлення нового матеріалу
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •2. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Р озповідь учителя
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •2. Р озповідь учителя з елементами бесіди
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнівV. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •2. Р озповідь учителя
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •3. Р озповідь учителя
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •V. Підсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. С приймання й усвідомлення нового матеріалу
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
4. Д емонстрування та аналіз зразка
Робота за підручником (с. 86–87)
1. Складіть нитку навпіл і втягніть її кінці у дві голки. Голкою 1 наберіть на
середину нитки чотири бісеринки: білу, червону, білу, червону.
2. Протягніть голку 2 в першу бісеринку червоного кольору. При цьому утво-
рюється «хрестик» — перша ланка ланцюжка, а голки опиняються по різні
боки від бісеринки.
3. На голку 1 наберіть дві бісеринки — білу і червону, а на голку 2 — одну
білу. Пропустіть голку 2 через червону бісеринку, підтягніть нитки —
вийшов другий «хрестик».
4. Знову наберіть необхідну кількість бісеринок (дві та одну) і продовжуйте
плетіння в тій самій послідовності до кінця ланцюжка.
\) Повторення правил безпеки під час роботи.
ІІІ . П рактична робота учнів
IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
V. П ідсумок уроку
трудове навчання 31.03
Бісероплетіння. Особливості виготовлення виробів із бісеру. Практична робота. Виготовлення плоских виробів із бісеру (ланцюжків) технікою нанизування бісеру.
Мета: продовжити ознайомлення учнів із бісероплетінням та необхідними для
цього матеріалами, вдосконалювати навички роботи з бісером; розвивати творчі
здібності, дрібну моторику рук, посидючість; виховувати почуття прекрасного, есте-
тичний смак.
Обладнання: бісер трьох кольорів; нитки; голка для бісеру; ворсиста тканина; зразки
виробів; мультимедійна дошка.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. П ривітання
2. П еревірка готовності до уроку
3. У порядкування робочих місць
ІІ . С приймання й усвідомлення нового матеріалу
1. П овідомлення теми та мети уроку
— Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з бісером та бісероплетінням.
Будемо виготовляти ланцюжок «кільця» за допомогою бісероплетіння.
2. Р озповідь учителя
— Людина завжди прагнула прикрасити свій побут і свій одяг. У давні часи
люди виготовляли прикраси з доступних у той час матеріалів: ягід, насіння
рослин, камінчиків і мушель, нанизуючи їх на кінський волос та травинку.
Потім їх замінили напівкоштовні і дорогоцінні камені, а з виникненням
виробництва скла — бісер. Про те, як вперше отримали бісер, розповідає ле-
генда.
Одного разу, в дуже далекі часи, фінікійські купці везли Середземним
морем вантаж видобутої в Африці природної соди. На нічліг вони зупини-
лися на піщаному березі і почали готувати собі їжу на багатті, яке обклали ве-
ликими шматками соди. Вранці, розгрібаючи попіл, купці виявили чудовий
злиток, який був твердий, як камінь, горів вогнем на сонці і був чистий і про-
зорий, як вода. Це було скло.
Дуже скоро з’явилися скляні намиста, різні за формою і розміром. Завдяки
вдосконаленню технології виготовлення намиста з часом ставали все дрібні-
шими.
Дрібні круглі або злегка сплюснуті намистини з отвором для нитки почали
називати бісером.
Мультимедійна презентація
— Прикраси з бісеру присутні в національних костюмах багатьох народів.
Вироби з дрібних намистинок були відомі ще в Давньому Єгипті, Індії та до
сьогодні прикрашають одяг народів Близького і Далекого Сходу, Африки,
Індії, Американського континенту, островів Тихого океану, Європи та Азії.
У різних країнах ці вироби з бісеру називають по-різному: в Індії — хар,
в Ефіопії — чале, на Кубі — каяр, в Анголі — міссанга, в Болгарії, Румунії та
Молдові — гордан, згарди, в Литві — каролінес, в Узбекистані — зебігардан,
у Білорусі — пляценки і горлячки, в Росії — ожерелки, ланцюжки, гайтани
та... «фенечки».
Фізкультхвилинка
