- •2. В ступна бесіда
- •3. Р озповідь учителя
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •2. П еревірка готовності до уроку
- •3. У порядкування робочих місць
- •1. П овідомлення теми та мети уроку
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. С приймання й усвідомлення нового матеріалу
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •2. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Р озповідь учителя
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •2. Р озповідь учителя з елементами бесіди
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнівV. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •2. Р озповідь учителя
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •3. Р озповідь учителя
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •V. Підсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. С приймання й усвідомлення нового матеріалу
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
— Яка чудова у нас виставка!
— Ми опинилися на чарівній галявині з квітами та метеликами!
V. П ідсумок уроку
трудове навчання 17.03
Бісероплетіння.
Особливості виготовлення виробів із
бісеру. Матеріали для бісероплетіння.
Послідовність виконання операцій
нанизування бісеру на основу.
Мета: ознайомити учнів із бісероплетінням, необхідними для нього матеріалами; роз-
вивати творчі здібності, дрібну моторику рук, посидючість; виховувати почуття пре-
красного, естетичний смак.
Обладнання: бісер трьох кольорів; нитки; голка для бісеру; ворсиста тканина; зразки
виробів; мультимедійна дошка.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. П ривітання
2. П еревірка готовності до уроку
3. У порядкування робочих місць
ІІ . С приймання й усвідомлення нового матеріалу
1. П овідомлення теми та мети уроку
— Сьогодні ми ознайомимося з бісером та бісероплетінням. Будемо виготовляти ланцюжок (гердан) «у хрестик» з бісеру.
2. В ступна бесіда
Мультимедійна презентація
— Бісер уперше почали використовувати у Стародавньому Єгипті. На території України став відомий з часів Київської Русі та набув особливого поширення у VIII–ХІ ст. Прикрасами з бісеру оздоблювали головні убори, їх вплі-
тали в коси, носили їх на грудях, шиї, руках, із бісеру виготовляли сумочки,гаманці, картини, ним прикрашали меблі тощо. Носили прикраси з бісеру по-різному: в одних селах — тільки жінки, в інших — і молодиці, і дівчата; ними
прикрашали чоловічі капелюхи, дівочі весільні головні убори та сукні. На Буковині і тепер бісером оздоблюють, гаптують, вишивають народний одяг. З бісеру також виготовляють ґердани.
.
Фізкультхвилинка
3. Р озповідь учителя
Робота за підручником (с. 86). Мультимедійна презентація
— Роздивіться зразки виробів із бісеру.
— Для низання ланцюжків з бісеру приготуйте тонку голку з довгим
вушком. (Як правило, для нанизування бісеру використовують тонкі й довгі
голки — частіше голки № 10 і 12. Якщо вам важко вставити нитку в тонку
голку, візьміть голку з довгим прорізом посередині замість звичайного вушка.
У продажі бувають і короткі голки для бісеру.) Якщо немає такої голки, то ни-
зати бісер можна рибальською волосінню або ниткою, кінець якої змащений
клеєм. Кулони, брошки тощо можна виготовляти не лише з нового бісеру. Ви-
користовуйте старе розсипане намисто, дрібні порізані стержні кулькових
ручок, трубочки з-під соку.
Щоб бісер було легко набирати на голку, розкладіть його на ворсисту
тканину.
— Існують правила бісероплетіння.
1. Нитка, на яку набирають бісеринки, називається робочою.
2. Бісеринки, в яких схрещуються робочі нитки, називають зв’язкою. Вони
повинні мати великі отвори, щоб голка з ниткою могла пройти крізь них
двічі або й тричі.
3. Для роботи слід добирати бісеринки однакового розміру. Якщо ж у роботі
використовується бісер різного розміру, то більші бісеринки мають бути
у зв’язці
4. Для того, щоб виріб мав гарний вигляд, треба ретельно стежити за натягом
нитки. Бісеринки не повинні провисати на нитках, а щільно лягати одна
коло одної. Але не можна і затягувати нитку, щоб виріб не зморщувався.
5. На нитку слід набирати стільки бісеринок, скільки вимагає візерунок.
6. Перед початком роботи слід уважно роздивитися схему, на якій стрілками
і цифрами вказано послідовність операцій.
