- •2. В ступна бесіда
- •3. Р озповідь учителя
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •2. П еревірка готовності до уроку
- •3. У порядкування робочих місць
- •1. П овідомлення теми та мети уроку
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. С приймання й усвідомлення нового матеріалу
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •2. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Р озповідь учителя
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •2. Р озповідь учителя з елементами бесіди
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнівV. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •2. Р озповідь учителя
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •3. Р озповідь учителя
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •V. Підсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. С приймання й усвідомлення нового матеріалу
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
III. П рактична робота учнів
ІV. В иставка та оцінювання робіт учнів
V. Підсумок уроку
трудове навчання 19.05
Виготовлення
й оздоблення виробів об’ємної форми.
Виготовлення об’ємних виробів з
коробок, упаковок та самостійно
виготовлених об’ємних деталей.
Оздоблення виробів відомими техніками
та матеріалами.
Мета: навчити учнів виготовляти об’ємні іграшки на основі циліндра або конуса; вдо-
сконалювати навички роботи з папером та картоном; розвивати образне мислення,
увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до праці, акуратність під час роботи
з фарбами, кольоровим папером і ножицями.
Обладнання: картонний циліндр; кольоровий папір та картон; фарби; пензлі; склянка
для води; клей; ножиці; зразки виробів; мультимедійна дошка; аудиозапис пісні
Н. Антоник «Іграшки».
Хід уроку
I. Організаційний момент
1. П ривітання
2. П еревірка готовності до уроку
3. У порядкування робочих місць
II. С приймання й усвідомлення нового матеріалу
1. П овідомлення теми та мети уроку
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися виготовляти об’ємні іграшки на
основі циліндра або конуса.
2. В ступна бесіда
Робота за підручником (с. 118). Мультимедійна презентація
— Розгляньте вироби. На основі якого геометричного тіла вони зроблені?
— Які матеріали потрібні для їх виготовлення та оздоблення?
— Де і для чого можна використати ці вироби?
— Складіть план виготовлення іграшки. Зробіть іграшку, яка вам най-
більш сподобалася, додайте елементи на основі різних прийомів роботи з па-
пером, що доповнять її образ.
Фізкультхвилинка
3. Д емонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
Робота за підручником (с. 119)
1. Основою для іграшок на основі циліндра можуть служити картонні тру-
бочки з-під туалетного паперу, паперових рушників, фольги, харчової
плівки тощо.
2. Спочатку трубочці за бажанням треба надати певної форми, як показано на
фото. Це — основа для майбутніх вушок, ріжок, вусики.
3. Трубочку обгорніть кольоровим або гофрованим папером відповідного ко-
льору за малюнками. Для цього трубочку потрібно вирівняти, а після об-
гортання знову надати їй попередньої форми.
4. Додайте іграшці належні деталі, створюючи образ.
— Пригадайте, як за допомогою циркуля накреслити півколо. Яку деталь
слід додати до креслення, щоб отримати розгортку об’ємної форми?
1. Придумайте, яку іграшку на основі конуса ви хочете зробити.
2. Складіть план її виготовлення та доберіть необхідні матеріали для оздо-
блення.
3. На зворотному боці картону накресліть розгортку конуса.
4. Виріжте її, з’єднайте за допомогою клапанів.
5. Доповніть необхідними деталями.
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
ІІІ . П рактична робота учнів
IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
V. П ідсумок уроку__
