- •2. В ступна бесіда
- •3. Р озповідь учителя
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •2. П еревірка готовності до уроку
- •3. У порядкування робочих місць
- •1. П овідомлення теми та мети уроку
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. С приймання й усвідомлення нового матеріалу
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •2. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Р озповідь учителя
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •2. Р озповідь учителя з елементами бесіди
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнівV. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •2. Р озповідь учителя
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •3. Р озповідь учителя
- •4. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •V. П ідсумок уроку
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •III. П рактична робота учнів
- •V. Підсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. С приймання й усвідомлення нового матеріалу
- •3. Д емонстрування та аналіз зразка
- •IV. В иставка та оцінювання робіт учнів
трудове навчання 10.02
Аплікація
з тканини. Види та властивості ткаїтини.
Використання тканин.
Мета: провести екскурсію до шкільної майстерні з обробки тканини; ознайомити учнів
з видами пряжі та ниток, з видами тканини, з прийомами обробки тканини, з різно-
видом аплікацій із тканини; розвивати спостережливість, увагу, пам’ять; виховувати
інтерес до уроків трудового навчання.
Обладнання: колекція тканин; зразки пряжи та ниток; зразки аплікацій із тканини;
мультимедійна дошка.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. П ривітання
Сьогодні ми зробимо один крок —
До швейної майстерні прийшли ми на урок.
Ми разом усі починаємо працювати,
Щоб більше та більше навколо пізнати.
2. П еревірка готовності до уроку
3. У порядкування робочих місць
ІІ . С приймання й усвідомлення нового матеріалу
1. П овідомлення теми та мети уроку
— Сьогодні ми завітали до шкільної майстерні з обробки тканини. Про-
тягом екскурсій ми ознайомимося зі швейними приладами, інструментами,
видами пряжи та ниток, видами аплікацій із тканини.
Слід пам’ятати, що урок-екскурсія — це такий самий урок, як заняття
у класі, тому потрібно формувати певних вимог.
yy Уважно слухати, організовано ставити запитання, не розмовляти, дотри-
мувати дисципліни.
yy Не порушувати порядок і дисципліну.
yy У майстерні триматися всім разом, переходити від одного робочого місця до
іншого спокійно, без метушні.
yy Ставати так, щоб усім було видно.
2. В ступна бесіда
Мультимедійна презентація
— Багато тисячоліть людина не мислить своє життя без тканини. Тка-
нина — це одяг, взуття, штори, білизна, рушники, серветки та багато іншого.
— З чого виготовляють такий необхідний людству матеріал? (Відповіді
учнів.)
3. Р озповідь учителя
— Якщо взяти клаптик тканини, то, уважно розглянувши його, можна
легко переконатися в тому, що тканина утворена завдяки переплетінням
ниток. Причому в різних тканинах нитки переплітаються по-різному. Тканина
складається з ниток, нитки виготовляються з різних видів пряжі. Залежно від
пряжі, тканини можуть бути вовняні, лляні, шерстяні, шовкові та синтетичні.
Розглядання зразків пряжі та тканини.
— Яким чином людина може прикрасити свій одяг? (Відповіді учнів.)
— Свій одяг можна прикрасити за допомогою аплікацій з тканини.
Розглядання зразків аплікацій.
Фізкультхвилинка
4. Д емонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
— Розгляньте колекцію тканин.
— Розгляньте зразки пряжі.
— Спробуйте поєднати пряжу та тканину між собою.
— З якої пряжі яка тканина виготовлена?
— Розглядаючи зразки аплікацій, зверніть увагу, яким чином кріпиться
тканина.
— З якої тканини виготовлені різні зразки аплікацій?
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
III. П рактична робота учнів
ІV. П ідсумок уроку
трудове навчання 17.02
Аплікація
з тканини. Прийоми різання тканини та
особливості її з’єднання з папером.
Безпека
праці.
Мета: ознайомити учнів з видами та властивостями тканини, інструментами і присто-
суваннями, необхідними при роботі з тканиною, прийомами безпечної роботи із
ними; вчити виготовляти аплікацію з тканини; навчити правильної організації робо-
чого місця під час роботи з тканиною; розвивати творчу уяву, фантазію, охайність;
виховувати мотивацію до навчальної діяльності.
Обладнання: зразки виробів; зразки тканини; кольоровий картон; мереживо; кольо-
рові стрічки; бісер; паєтки; клей; ножиці; пензлик; серветка для рук; мультимедійна
дошка.
Хід уроку
I. Організаційний момент
1. Привітання
2. П еревірка готовності до уроку
3. У порядкування робочих місць
II. С приймання й усвідомлення нового матеріалу
1. П овідомлення теми та мети уроку
— Сьогодні на уроці ми будемо виготовляти аплікацію з тканини. Зга-
даємо види та властивості тканини, прийоми різання тканини та особливості її
з’єднання із папером.
2. В ступне слово вчителя
— Тканина — виріб, одержаний на ткацькому верстаті шляхом перепле-
тення ниток.
Тканини відрізняються між собою за кольором, блиском, прозорістю. Тка-
нини мають розмір: товщину, довжину, ширину. Вони по-різному пропус-
кають повітря та вбирають вологу, розриваються, зминаються та утворюють
складки.
3. Р обота за підручником (с. 72–74)
— Що таке аплікація?
— Чим відрізняється аплікація з тканини?
Мультимедійна презентація
— Аплікація з тканини — це давнє ремесло оздоблення одягу. У вправних руках талановитого майстра аплікація стає мистецтвом, її можна виконати з будь-якої тканини. Надзвичайно красивими є оформлені аплікацією пред-
мети домашнього вжитку: скатертини, килими, панно, подушки, а також аксесуари, сумки, одяг тощо.
Фізкультхвилинка
