- •Матеріально-технічне забезпечення та дидактичні засоби, тзн
- •Література :
- •Структура заняття
- •Вступ. Культурологія як наука. Поняття про культуру
- •Первісна культура. Первісні вірування.
- •План заняття №2
- •Матеріально-технічне забезпечення та дидактичні засоби, тзн
- •Опорний конспект
- •Навчальні посібники
- •Література :
- •Структура заняття
- •Розкриття теми. План заняття.
- •Підведення підсумків :
- •Культура стародавнього світу
- •Культура стародавньої індії. Культура стародавнього китаю.
- •План заняття №3
- •Матеріально-технічне забезпечення та дидактичні засоби, тзн
- •Опорний конспект
- •Навчальні посібники
- •Література :
- •Структура заняття
- •1.Організаційна частина.
- •2.Вступна бесіда викладача
- •3. Виступи студентів, доповнення і коригування відповідей, дискутування
- •4. Заключне слово викладача
- •Антична культура
- •Культура стародавньої україни
- •Питання для проведення заліку з модуля №1
- •Контрольні тести для проведення заліку з модуля №1
- •Тематика рефератів
План заняття №3
Вид заняття СЕМІНАР ( проектна технологія )
Тема : КУЛЬТУРА СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ (АНТИЧНА КУЛЬТУРА)
Мета заняття: познайомитись з основними надбаннями античної культури; виховувати у студентів любов до прекрасного; розвивати естетичні смаки, формувати гуманістичну систему цінностей.
Методи : розповідь, бесіда, виступи із проектами, демонстрація
Матеріально-технічне забезпечення та дидактичні засоби, тзн
Опорний конспект
Навчальні посібники
Ілюстрації
Карта Стародавнього світу
Література :
Основна : Греченко В.А., Чорний І.В. Світова та українська культура: довідник для школярів та студентів. – К.: Літера ЛТД, 2009. – Тема 4.
Додаткова : Історія української та зарубіжної культури: Навч. Посібн./ За ред.. С.М.Клапчука, В.Ф.Остафійчука. – К.: Знання-Прес, 2004. Культурологія. Навчально-методичний посібник для студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації/ Укладач Війтович Г.В. – НМЦ: Інтас, 2008. Античность как тип культуры. – М., 1988. Вернан Ж.П. Происхождение древнегреческой мысли. – М., 1988. Кун М. Легенди і міфи Стародавньої Греції. Куманецький К. История Древней Греции и Рима. – М., 1990. Культура Древнего Рима. – М.,1985. Кнабе Г.С. Древний Рим – история и современность. – М., 1986. Колпинский Ю.Д. Великое наследие античной Эллады. – М., 1988. Підлісна Г. Світ античної культури. – К., 1989.
Структура заняття
1.Організаційна частина.
Привітання, перевірка готовності аудиторії та студентів до початку заняття.
2.Вступна бесіда викладача
- повідомлення теми, мети семінару;
- активізація опорних знань та початкова мотивація пізнавальної діяльності студентів :
Греко - римську культуру, яка розвивалася з ІІІ тис. до н.е. до с. V ст. н.е. називають «античною» (від лат. Antiques – давній). Вона приваблює нас своєю життєстверджуючою силою, різноманіттям надбань . Саме її вивченню буде присвячене сьогоднішнє заняття. В процесі роботи над матеріалом, студенти мають заповнити таблицю:
Назва держави |
релігія |
архітектура |
література |
мистецтво |
Стародавня Греція |
|
|
|
|
Стародавній Рим |
|
|
|
|
План семінару
Культура Стародавньої Греції:
1.1.Світогляд та релігійні уявлення давніх греків.
1.2.Архітектура, мистецтво, наука, література архаїчного періоду.
1.3.Архітектура, мистецтво, наука, література класичного періоду.
1.4.Архітектура, мистецтво, наука, література еллінізму.
2. Культура Стародавнього Риму:
2.1. Культура етруського періоду.
2.2. Культура республіканського періоду.
2.3. Культура Римської імперії.
3. Розвиток медицини в Стародавніх Греції та Римі (спеціальний проект).
3. Виступи студентів, доповнення і коригування відповідей, дискутування
1. Чим можна пояснити ранній культурний розвиток Стародавньої Греції?
2. Назвіть список 12 олімпійських богів та їхні функції.
3. В чому полягають особливості храмового будівництва, місто будови в Стародавній Греції?
4. Кого ви вважаєте найвизначнішим політиком, науковцем, філософом, істориком Стародавньої Греції та чому?
Як легенда розповідає про заснування Риму?
Якою була система освіти в Стародавньому Римі?
Звідки взявся вислів: «Всі дороги ведуть в Рим»?
Які архітектурні споруди були поширені в Стародавньому Римі?
Кого ви вважаєте найвизначнішим політиком, науковцем, філософом, істориком Стародавнього Риму та чому?
