- •Обласною творчою групою вчителів початкових класів розроблено опорні конспекти уроків до підручника
- •Хід уроку
- •Фізкультурна хвилинка
- •Гімнастика для очей
- •Розробила вчитель початкових класів Нетішинської зош I-III ступенів №2
- •Хід уроку
- •II. Повторення вивченого матеріалу.
- •1. Вправа «Мікрофон»:
- •Iіі. Повідомлення теми і мети уроку.
- •Інформаційними процесами.
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vіі. Робота із зошитом.
- •Vііі.Робота в парах.
- •Урок 11
- •Хід уроку
- •V. Сприймання та засвоєння нового матеріалу.
- •Vі. Практична діяльність учнів.
- •Вправи для очей
- •Vіі. Виконання логічних завдань «Для кмітливих» (с.53)
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Урок 12
- •Хід уроку
- •V. Сприймання та засвоєння нового матеріалу.
- •Vі. Практична діяльність учнів.
- •Вправи для очей
- •Vіі. Виконання логічних завдань «Для кмітливих» (с.58)
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Урок № 13
- •План уроку:
- •Хід уроку:
- •V. Робота з підручником. С. 59-60
- •VI. Фізкультхвилинка.
- •VII. Робота із зошитом.
- •Viiі. Практична робота на пк.
- •2) Переміщення по гіпертекстових посиланнях;
- •IX. Підсумки уроку.
- •X. Домашнє завдання.
- •Урок №14
- •Експрес-опитування (гра «Чарівний кубик»).
- •Завдання «Для кмітливих» (с. 62 у підручнику):
- •IV. Повідомлення теми і мети уроку.
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •V. Закріплення нового матеріалу
- •Vі. Повідомлення домашнього завдання
- •Vіі. Підсумок уроку. Рефлексія
- •IV. Підсумок заняття.
- •Тема: Пошук в Інтернеті.
- •План уроку:
- •1. Вступне слово вчителя.
- •2. Аутотренінг.
- •3. Мета та завдання уроку
- •2. Складання девізу уроку з «розсипаних слів»
- •V. Оголошення теми уроку.
- •Vі. Вивчення нового матеріалу.
- •Розповідь учителя.
- •Робота з підручником с. 68-69.
- •Алгоритм пошуку в мережі Інтернет.
- •Vіі. Фізкультхвилинка.
- •Vііі. Робота з зошитом.
- •Урок № 16
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •Робота в парах
- •Гра «вкажи на помилку»
- •Робота з підручником ( с .72-73)
- •Урок №22(за підручником г.В.Ломаковської, й.Я. Ривкінд)
- •Хід уроку
Урок №22(за підручником г.В.Ломаковської, й.Я. Ривкінд)
Тема. Переглядаємо презентацію
Мета: ознайомити учнів з середовищем редактора презентацій, навчити відкривати презентації та переглядати їх;
розвивати пам’ять, логічне мислення, творчу уяву, довільну увагу;
виховувати самостійність, відповідальність, охайність при веденні записів.
Обладнання.додаткові картки, зошит з друкованою основою
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Дзвоник дав усім наказ
До роботи швидше в клас.
Працюватимемо гарно,
Щоб урок пройшов не марно
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Бліц-опитування.
- З чого складається презентація?
- Як називають програму для створення комп’ютерних презентацій?
- Що таке презентація?
- Що таке комп’ютерна презентація?
Перевірка завдання «Для кмітливих» с. 100 (підручник).
«Мозкова атака».(задачі-вірші)
Дві сестрички, дві лисички,
Заплели по дві косички.
Скільки разом у лисичок
Є заплетених косичок?
Чотири індики
Пішли на музики,
Танцювали гупали
Скільки ніжок тупали?
В’яже бабуся-лисиця
Трьом онукам рукавиці.
- Подарую вам, онуки,
Рукавички по дві штуки.
Бережіть, не загубіть!
Скільки всіх? Перелічіть?
В садок вийшли я і тато
Снігом щепи обгортати.
Ми по десять обгорнули
Скільки щеп в городі було.
«Лісовий телеграф»
Учитель видає учням, які сидять за першими партами картки, на яких записані числа 2, 3, 4 і показує таку схему:
+4
*2
-6
:2
+8
-6
Продемонструйте результат.
IV. Мотивація навчальної діяльності.
Я думаю, що активна робота вашого мозку дає нам право мандрувати далі по країні інформатики і знайомитись з програмою презентацій.
На сьогоднішньому уроці ви дізнаєтесь алгоритм перегляду презентацій, у яких режимах можна працювати з презентаціями, які дії можна виконувати зі слайдами та їх об’єктами.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Пояснення учителя
Для того,щоб переглянути презентацію слід вибрати кнопку «Показ слайдів», яка розташована у верхньому лівому кутку вікна PoverPoint.
Під час перегляду розгорніть слайди на весь екран.
Щоб перейти до нового слайду потрібно натиснути клавішу Еnter, а щоб повернутися до попереднього слайда – потрібно натиснути клавішу Backspace .
Слайди можна переглядати та додавати нові. На цій самій вкладці можна змінювати і послідовність розташування слайдів та видаляти їх. Зміна місця розташування здійснюється перетягуванням. А щоб видалити слайд , слід його виділити та натиснути клавішу Delete.
. 2. Самостійна робота з підручником .
Прочитайте правила перевірки презентації. Ці поради ви відшукаєте у своєму підручнику на с. 101.
3.Коментована робота над презентацією вчителя «Наш клас».
VІ. Фізкультхвилинка.
Раз-два.
Всі присіли.
Потім вгору підлетіли.
Три-чотири.
Нахилились, зі струмочка гарно вмились.
П’ять-шість.
Всі веселі, крутимось на каруселі.
Сім-вісім.
В потяг сіли, ніжками затупотіли.
Дев’ять-десять!
Відпочили і за парти дружно сіли.
VІІ. Закріплення нового матеріалу.
1. Робота з підручником:
Працюємо в парах .Опрацювати алгоритм роботи з комп’ютером с.101
2. Робота з комп’ютером.
Інструктаж з правил техніки безпеки.
Робота з алгоритмом роботи по перегляду презентації (підручник с.102-103)
.
3. Фізкультхвилинка (офтальмологічна пауза).
Раз, два.
Рівно голова!
Три, чотири, п’ять
Будем очі затулять.
Шість, сім
Знов відкрили
І на вісім затулили.
Міцно, міцно потримали.
І все знову починали.
П’ять разів так повторили,
За місця робочі сіли.
4. Робота в зошиті з друкованою основою.
Y.Підсумок уроку.
Гра «Мікрофон»
- Як відкрити створену презентацію?
- Як створити презентацію?
- Як зберегти презентацію?
- Які клавіші слід використовувати для переходу до наступного або попереднього слайду?
- Яка різниця між командами Зберегти і Зберегти як...?
Релаксація.
- Сядьмо зручніше. Ви сьогодні гарно попрацювали і для того щоб навчитися контролювати свої емоції, свій організм ми проведемо релаксаційну вправу.
Заплющіть очі, зробіть п’ять глибоких вдихи і видихи…
Ви у лісі. Все навкруг зелене – трава, кущі, дерева. Які квіти ви побачили в траві? А кущі, яких звірів вони вам нагадали? Підніміть голівки вгору крізь гілля просвічується сонячне проміння, які гріє ваші обличчя. Аж раптом подув маленький вітерець… дмухніть собі в долоньки. Що у вас в долоньках залишилось від літнього лісу?
IX. Домашнє завдання
1. Опрацювати запитання на с. 103.
2. Опрацювати задачу 1 с.104
3.Створити слайд «Мій улюблений герой»(за бажанням)
Урок23
Тема:Етапи створення презентації
Мета: ознайомити учнів із етапами створення та структурою презентації; навчити складати елементарний план створення презентації; розвивати творчу уяву, корегувати сприйняття, увагу, пам’ять, логічне мислення; виховувати наполегливість у здобутті знань, охайність записів у зошитах
Обладнання: зошити з друкованою основою
