- •Обласною творчою групою вчителів початкових класів розроблено опорні конспекти уроків до підручника
- •Хід уроку
- •Фізкультурна хвилинка
- •Гімнастика для очей
- •Розробила вчитель початкових класів Нетішинської зош I-III ступенів №2
- •Хід уроку
- •II. Повторення вивченого матеріалу.
- •1. Вправа «Мікрофон»:
- •Iіі. Повідомлення теми і мети уроку.
- •Інформаційними процесами.
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vіі. Робота із зошитом.
- •Vііі.Робота в парах.
- •Урок 11
- •Хід уроку
- •V. Сприймання та засвоєння нового матеріалу.
- •Vі. Практична діяльність учнів.
- •Вправи для очей
- •Vіі. Виконання логічних завдань «Для кмітливих» (с.53)
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Урок 12
- •Хід уроку
- •V. Сприймання та засвоєння нового матеріалу.
- •Vі. Практична діяльність учнів.
- •Вправи для очей
- •Vіі. Виконання логічних завдань «Для кмітливих» (с.58)
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Урок № 13
- •План уроку:
- •Хід уроку:
- •V. Робота з підручником. С. 59-60
- •VI. Фізкультхвилинка.
- •VII. Робота із зошитом.
- •Viiі. Практична робота на пк.
- •2) Переміщення по гіпертекстових посиланнях;
- •IX. Підсумки уроку.
- •X. Домашнє завдання.
- •Урок №14
- •Експрес-опитування (гра «Чарівний кубик»).
- •Завдання «Для кмітливих» (с. 62 у підручнику):
- •IV. Повідомлення теми і мети уроку.
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •V. Закріплення нового матеріалу
- •Vі. Повідомлення домашнього завдання
- •Vіі. Підсумок уроку. Рефлексія
- •IV. Підсумок заняття.
- •Тема: Пошук в Інтернеті.
- •План уроку:
- •1. Вступне слово вчителя.
- •2. Аутотренінг.
- •3. Мета та завдання уроку
- •2. Складання девізу уроку з «розсипаних слів»
- •V. Оголошення теми уроку.
- •Vі. Вивчення нового матеріалу.
- •Розповідь учителя.
- •Робота з підручником с. 68-69.
- •Алгоритм пошуку в мережі Інтернет.
- •Vіі. Фізкультхвилинка.
- •Vііі. Робота з зошитом.
- •Урок № 16
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •Робота в парах
- •Гра «вкажи на помилку»
- •Робота з підручником ( с .72-73)
- •Урок №22(за підручником г.В.Ломаковської, й.Я. Ривкінд)
- •Хід уроку
Обласною творчою групою вчителів початкових класів розроблено опорні конспекти уроків до підручника
«Сходинки до інформатики. 3 клас» для загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Г.В.Ломаковської, Й.Я. Ривкінд).
Урок 1
Розробила вчитель початкових класів Нетішинської ЗОШ I-III ступенів №2 Товстюк І.В.
Тема. Знову в комп’ютерному класі.
Мета: повторити правила поведінки в комп’ютерному класі, техніку безпеки при роботі з комп’ютером, сформувати уявлення про вимоги безпеки та гігієни, повторити склад комп’ютера та його основних частин; формувати вміння робити висновки; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення; виховувати в учнів культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером, інтерес до інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, програма «Tux Paint»; картки для логічної розминки, роботи в парах.
Хід уроку
І. Організаційний момент
От і все, дзвенить дзвінок,
В гості йде до нас урок.
Спішіть, поспішайте,
За парти сідайте.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
Я рада вітати вас у нашому кабінеті інформатики на уроках «Сходинки до інформатики» – уроку, на який нетерпляче чекають усі школярі.
Ви вже вмієте читати, писати, рахувати. Але сучасній людині цього замало. Вам бракує комп'ютерних знань. Навіщо нам комп’ютер? Можна все життя прожити, як Робінзон Крузо: без книжок, морозива, виделок. Можна, як і сто років тому, жити без комп’ютерів, адже існувало людство без них.
Потрібно, наприклад, обчислити. Візьміть аркуш паперу, олівець і виконайте дії над числами. Але значно швидше і точніше це можна виконати на калькуляторі. А калькулятор - це і є маленький комп'ютер, на якому дуже приємно працювати.
Сьогодні важко уявити собі життя без комп’ютерів. Комп’ютер допомагає всім. Він може допомогти відпочити, стати партнером в улюбленій грі. Без нього тепер неможливий науково-технічний прогрес. Але думати, творити здатна тільки людина. А комп’ютер - навіть найскладніший та найсучасніший - тільки виконує те, що наказує йому людина. Щоправда, комп’ютер - блискучий виконавець! За одну секунду він робить від сотень тисяч до мільярда операцій. За кілька годин він здатен виконати стільки розрахунків, скільки не подужає гарний математик за все своє життя.
- Тож продовжуємо чудову подорож країною комп’ютерів. А супроводжувати вас будуть ваші старі знайомі: дівчинка Ганнуся, інопланетянин Елзік та гномик Мудрунчик. Сьогодні ми разом з ними повторимо правила поведінки в комп’ютерному класі, пригадаємо складові частини комп’ютера та роботу в графічному редакторі Tux Paint.
ІІІ. Логічна розминка. Завдання від Мудрунчика
1. Пройди лабіринт.
2. Який будинок зайвий і чому? (Декілька варіантів відповіді)
3. Закінчи речення
• Вівторок, середа, четвер, неділя — це ...
• Ранок, день, вечір, ніч - це ...
• Україна, Польща,Франція, Англія - це ...
• Стебло, листочок, пелюсточки - це ..
А тепер - навпаки. Придумай початок речення.
... — це імена казкових персонажів.
... — це вулиці мого міста.
... — це міський транспорт.
... - це дерева, що ростуть у парках мого міста.
ІV. Правила поведінки в комп’ютерному класі. Завдання від Ганнусі.
Тестування.
1. Тривалість безперервної роботи учня 2-го класу за комп’ютером не має перевищувати:
45 хв;
1 год;
15 хв;
30 хв.
2. На якій відстані від очей користувача має знаходитися екран монітора?
1 м; 40-50 см; 60-70 см; 30-40 см.
3. Чого не можна робити з екраном комп’ютера?
дивитися на нього; змінювати його розміри; змінювати його вигляд; торкатися до нього руками.
4. У якому одязі не можна працювати за комп’ютером?
у червоному у парадному у робочому у вогкому.
5. Куди не можна класти сторонні предмети у комп’ютерному класі?
на стіл;
у портфель; на пристрої комп’ютера; на підвіконня.
6. У разі виникнення несправності у комп’ютері слід:
негайно її виправити; продовжувати працювати; повідомити вчителя про несправність; вимкнути ПК.
7. Чого не можна робити з тильною стороною дисплея?
дивитися на неї; торкатися до неї руками; спрямовувати її до стіни; читати на ній написи.
V. Робота з підручником .
- Прочитайте інформацію з підручника на с.7 та пригадайте, які бувають комп’ютери.
VІ.Робота в парах. Завдання від Елзіка.
