Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
usi_uroku_2_klas_korshunova1-16.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.46 Mб
Скачать

VI. Формування вмінь та навичок

Пригадайте правила техніки безпеки і дотримуйте їх під час ро­боти за комп'ютером.

Практичне завдання

1. Відкрийте програму Блокнот.

2. Наберіть і виконайте математичні приклади.

1) 9 +(14 – 7); 2) 12 + (16 – 9); 3) (18 – 9) + 5;

4) 28 – (19+1); 5) 12 – (16 – 8); 6) 16 – (13 – 4).

Результат роботи покажіть учителеві. Виправте помилки, якщо їх припустилися.

Учні, які завершили роботу раніше, одержують додаткове за­вдання.

Додаткове завдання. Запишіть наприкінці документа поточну дату і час виконання практичного завдання.

3. Закрийте програму Блокнот.

4. Завершіть роботу комп'ютера.

Релаксація

Гімнастика для очей

Витягнути руку вперед. Подивитися на вказівний палець ви­тягнутої руки на рахунок 1-4. Потім перевести погляд удалечінь на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.

VII. Підбиття підсумків уроку

VIII. Домашнє завдання

1. Завдання за підручником:

2. Додаткове завдання Розставте у кружечках знаки арифметичних дій.

+ — додавання

– — віднімання

* — множення

Відповідь. 5 + 13 = 18, 55 - 11 = 44, 7 * 10 = 70.

Поняття про повідомлення, інформацію та інформаційні процеси урок № 13. Увага! вам надійшло повідомлення!

ТЕМА. УВАГА! ВАМ НАДІЙШЛО ПОВІДОМЛЕННЯ!

Цілі:

навчальна: сформувати поняття повідомлення та інформації;

розвивальна: розвивати пам'ять, увагу та логічне мислення;

виховна: вчити правильно організовувати робоче місце та роботу на уроці.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. Актуалізація опорних знань

Встановіть відповідність.

III. Мотивація навчальної діяльності Гра «Відгадай»

1. Необхідно показати рухами якусь тваринку. Учні мають здога­датися, хто це.

2. У чарівному мішечку знаходяться предмети. Визначте на до­тик, що це за предмети, та повідомте однокласникам. Набір предметів готується заздалегідь.

3. Відтворіть звуки, які видають пташки і тварини.

Запитання до учнів

— Які міркування допомогли вам дати обґрунтовані відповіді?

IV. Вивчення нового матеріалу Самостійне опрацювання підручника

§13.

Розповідь учителя

— Ранок. Сонечко заглядає у твоє вікно, лагідно торкається твоєї щічки.

Про що повідомляє тебе сонечко?

Задзвонив будильник. Мама прокинулась першою.

Про що повідомив годинник маму?

Предмети, явища, люди, різноманітні предмети, що нас оточу­ють, надають нам інформацію. Інформація для запам'ятовування

Інформація — це повідомлення про навколишній світ. Наведіть свої приклади інформації.

Запитання до учнів

1. Звідки людина отримує інформацію?

2. Чому учні поспішають на урок, коли чують дзвоник?

Вправа 1. Розгляньте на малюнок і скажіть, що ви бачите. Що б ви подарували своїй мамі на день народження? Чому?

Малюнок дає нам зорову інформацію.

Коли чуємо спів або гру на музичному інструменті, то отримує­мо звукову інформацію. Коли нюхаємо квітку, отримуємо нюхову інформацію. За допомогою язика отримуємо смакову інформацію. На дотик можна визначити температуру.

Отже, інформація буває: зорова, нюхова, тактильна (на дотик), звукова, смакова.

Запитання до учнів

— Що ви знаєте про кожен вид інформації. Наведіть власні при­клади.

— Для передавання і збереження інформації людина викорис­товує літери і слова (письмова інформація), міміку, жести, рухи (усна інформація).

Вправа 2. Підкресліть потрібне.

— Людина отримує і передає письмову інформацію за допомо­гою: ЖЕСТІВ, РУХІВ, МІМІКИ, ЛІТЕР, СЛІВ.

— Людина отримує і передає усну інформацію за допомогою: ЖЕСТІВ, РУХІВ, МІМІКИ, ЛІТЕР, СЛІВ.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]