Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
usi_uroku_2_klas_korshunova16-35.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.14 Mб
Скачать

Урок № 23. Який? яка? яке?

ТЕМА. ЯКИЙ? ЯКА? ЯКЕ?

Цілі:

навчальна: закріпити поняття об'єкта; формувати вміння визначати його властивості, вказувати значення властивостей;

розвивальна: розвивати мовлення; формувати навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати зацікавленість інформатикою.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Хід уроку

I. Організаційний етап

II. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності

У читель пропонує учням пригадати, що таке об'єкт, які властивості мають об'єкти (об'єкти демонструє вчитель). Можна вибрати шкільні приладдя: книгу, зошити, олівець, лінійку — і поставити запитання: лінійка яка? з чого зробле­на? для чого призначена? де може знаходитися? тощо. Усі об'єкти мають назви і певні властивості, якими вони від­різняються від інших об'єктів. Щоб визначити властивості об'єкта, достатньо уважно його розглянути, описати його і виявити, з чого він складається.

III. Вивчення нового матеріалу

Самостійне опрацювання підручника

§23.

Розповідь учителя

Інформація для запам'ятовування

Властивості бувають суттєві (без яких не може існувати об'єкт) та несуттєві.

— Серед властивостей, притаманних годинникам, відшукайте суттєві (наприклад, стрілки). Назвіть їх.

— Розгляньте уважно попередній малюнок.

— На рисунку є два годинники, які показують один і той же час. Відшукайте їх. Скільки всього об'єктів на малюнку? Що є спіль­ним для всіх цих об'єктів?

IV. Усвідомлення набутих знань

Робота з підручником

§23, №1-3, 5.

Додаткові завдання

1. До слів підібрані їх властивості. Виберіть суттєві властивості.

✓Учень — високий, розумний, одягнений у форму, на спині но­сить ранець, відвідує школу, любить книги, багато знає, опано­вує знання, веселий.

✓Джерело — чисте, холодне, б'є з-під землі, прозоре, тамує спра­гу, знаходиться в лісі, переходить у струмочок.

✓Ваза — кришталева, красива, призначена для квітів, наповнена водою, прозора, прикрашає стіл, чиста.

✓Ромашка — польова квітка, лікарська рослина, має білі пелюст­ки і жовту серцевину, невибаглива квітка, росте біля дороги.

2. Підберіть загальну назву до перелічених об'єктів. Поясніть, чому саме так.

1) Понеділок, середа, вівторок. (Дні тижня)

2) Юра, Сашко, Ігор, Зоя, Вася, Катя. (Імена людей)

3) Сухий, мокрий, добрий, сердитий, владний, злий. (Властивості)

4) Радість, сум, здивування. (Стан)

5) Африка, Америка, Азія, Австралія. (Материки)

6) Слон, крокодил, мавпа. (Тварини)

3. Намалюйте об'єкт за описом.

— Він маленький, сіренький улітку, біленький узимку, боягуз, куцохвостий, довговухий.

— Які властивості цього об'єкта суттєві?

— Живі об'єкти можуть виконувати різні дії, а над неживими об'єктами певні дії виконують інші об'єкти. Живі об'єкти можуть рухатися і стояти на місці. У різний час вони можуть перебувати в різних місцях.

V. Фізкультхвилинка

Хто ж там, хто вже так втомився

І ліворуч нахилився?

Треба дружно всім нам встати, (Вийти із-за парт.)

Фізкультпаузу почати.

Сонце спить, небо спить, (Очі закрити долонями)

Навіть вітер не шумить. (Присісти.)

Рано-вранці сонце встало, (Розплющити очі, встати, підвести голови, підвестися на носки, руки підвести угору, розвести в боки, підвести угору, помахати руками.)

Всіх промінням привітало.

Хмарка сонечко закрила,

Слізки срібнії зронила. (Закрити обличчя руками.)

Ми ті слізки пошукаємо,

У травичці позбираємо. (Присідання.)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]