Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
usi_uroku_2_klas_korshunova16-35.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.14 Mб
Скачать

Алгоритми та виконавці урок № 18. Стій, готуйсь — командувати буду!

ТЕМА. СТІЙ, ГОТУЙСЬ — КОМАНДУВАТИ БУДУ!

Цілі:

навчальна: пригадати, які бувають речення; ознайомити з поняттям ко­манди; формувати вміння складати спонукальні речення і команди;

розвивальна: розвивати алгоритмічне мислення;

виховна: виховувати інтерес до вивчення предмета і поважне ставлен­ня до однокласників.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Хід уроку

I. Організаційний етап

II. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності

Продовжте речення.

1. Речення, у якому йде розповідь про щось, називають... Наведіть приклади розповідного речення.

2. Речення, у якому є питання, називають... Наведіть приклади питального речення.

3. Які ще речення ви знаєте?

Учитель. Сьогоднішній урок інформатики буде присвячено спонукальним реченням. Так, це досить несподівано вивчати спо­нукальні речення на уроці інформатики, але спонукальні речення відіграють важливу роль у темі, яку ми вивчатимемо протягом на­ступних чотирьох уроків. Ця тема — «Алгоритми та виконавці».

III. Вивчення нового матеріалу Самостійне опрацювання підручника

§18.

IV. Усвідомлення набутих знань

Робота з підручником

§ 18, № 1.

1. Додаткове завдання

До чого тебе спонукають сигнали світлофора? Вставте пропуще­ні слова у речення.

Переходь вулицю в дозволених місцях за (якого?) ... сигналу світлофора. (Яке?) ... світло забороняє перехід. (Яке?) .... Попере­джає.

Запитання до учнів

— Яке речення в тексті є спонукальним?

— Як ти його розпізнав?

— Яким словом виражено спонукання?

2. Гра «На уроці фізкультури»

Учитель вибирає учня, який на мить може стати учителем фіз­культури. Його завдання — вигукувати правильно команди: щоб учні вишикувалися в шеренгу, вирівнялися в ряд, стали струнко, почали крокувати.

У читель може поміняти завдання, зимітувавши інші ситу­ації, наприклад, призначити учня вчителем, який давати­ме такі команди: відкрити підручник, прочитати параграф, підвестись (нехай проведе фізкультхвилинку). Можна по­гратися в маму, яка спонукає сина чи дочку до якихось дій. Учитель може вибрати ситуацію на свій розсуд, використав­ши свою фантазію. Учитель має стежити, щоб команди ставилися з повагою до сво­їх однокласників.

Виконання логічних вправ

Вправа 1. Цифри від 1 до 11 розташуйте так, щоб сума трьох будь-яких чисел у квадратиках, сполучених однією прямою, дорів­нювала 18.

Вправа 2. Нарисуйте фігуру за лініями клітинок за командами, починаючи з кружечка.

Команди: 1 клітинка навкіс праворуч-угору, 2 — вгору, 1 — ліво­руч, 1 — навкіс ліворуч-угору, 1 — навкіс праворуч-угору, 1 — пра­воруч, 1 — угору, 1 — навкіс праворуч-угору, 1 — вниз, 1 — навкіс ліворуч-униз, 1 — праворуч, 1 — вгору, 1 навкіс праворуч-угору, 1 — вниз, 1 — навкіс ліворуч-униз, 2 вниз, 4 праворуч, 1 вгору, 1 — ліворуч, 3 — вниз, 1 навкіс ліворуч-униз, 1 ліворуч, 1 навкіс праворуч-угору, 2 ліворуч, 1 навкіс ліворуч-униз, 1 — ліворуч. Яка тваринка намальована?

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Ой ходили журавлі

То великі, то малі.

Сіли собі на ріллі,

Та й співають тра-ла-лі.

VI. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК Практичне завдання

Робота з комп'ютерною програмою, яка передбачає створення алгоритму. Наприклад, «Навантажувач», програма «Шукачі скар­бів».

Релаксація

Гімнастика для очей

У середньому темпі виконати 3-4 колові рухи очима в правий бік, стільки ж — у лівий. Розслабивши очні м'язи, подивитися вда­лечінь — на рахунок 1-6. Повторити 1-2 рази.

VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Завдання за підручником: § 18, № 2.

2. Додаткове завдання

«Логічні кінцівки»

✓Якщо стіл вищий за стілець, то стілець... (нижчий від стола).

✓ Якщо 10 більше за 9, то 9... {менше від 10).

✓ Якщо сестра старша за брата, то брат... (менший від сестри).

✓ Якщо річка глибша за струмок, то струмок... (мілкіший від річки).

✓ Якщо Галинка із квартири вийшла раніше, ніж її братик, то братик вийшов... (пізніше).

✓ Якщо влітку день довший, то ніч... (коротша). S Якщо права рука праворуч, то ліва... (ліворуч).

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]