Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
usi_uroku_2_klas_korshunova16-35.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.14 Mб
Скачать

VIII. Підбиття підсумків уроку

IX. Домашнє завдання

1. Завдання за підручником: § 29.

2. Додаткове завдання

Нарисуйте стільки трикутників, щоб їх було менше, ніж кутів у шестикутника, і більше, ніж сторін у квадрата. (5)

Комп'ютерна підтримка вивчення навчальних предметів урок № 30. Комп'ютер у ролі вчителя

ТЕМА. КОМП'ЮТЕР У РОЛІ ВЧИТЕЛЯ

Цілі:

навчальна: ознайомити учнів з поняттям навчальної програми; форму­вати вміння правильно працювати з комп'ютерними програмами для підтримки вивчення навчальних предметів;

розвивальна: розвивати просторову уяву та алгоритмічне мислення, пам'ять, увагу;

виховна: виховувати відповідальність та самостійність; викликати за­цікавленість інформатикою та математикою.

Тип уроку: повторення, систематизація й узагальнення вивченого.

Хід уроку

I. Організаційний етап

II. Актуалізація опорних знань

Фронтальне опитування

1. Що таке програма?

2. Для чого потрібні комп'ютерні програми?

3. Хто створює програми?

4. Пригадайте, які програми ви вивчили протягом 2-го класу. На­звіть їх.

5. Яку програму можна використати для написання листа другу?

6. Який пристрій допоможе роздрукувати лист?

7. Яка програма може допомогти виконати обчислення?

8. У якій програмі ви виконували рисунки?

III. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Програми можна використовувати не тільки для створення різних документів, зображень тощо. Програми можуть допомагати вчитися. Зазвичай їх називають програмами для під­тримки вивчення навчальних предметів. Сьогодні ви ознайомите­ся з програмами, за допомогою яких можна вивчати математику, українську та англійську мови, мистецтво, природознавство та ба­гато інших шкільних предметів, з якими вам ще належить ознайо­митися у майбутньому.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Самостійне опрацювання підручника

§30.

V. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

Додаткові завдання

1. Розшифруйте приклади. Впишіть цифри в кожну фігуру.

2. Гра «Плутанина»

Жили у казці 5 тваринок. Усе в них було гаразд, поки зла чарів­ниця не переплутала букви в назвах тварин. Допоможіть тварин­кам.

3. Дорисуйте візерунок за лініями.

VI. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Раз! Два! Час вставати —

Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

П'ять! Шість! Засміялись,

Кілька раз понахилялись.

Зайчик сонячний до нас

Завітав у вільний час.

Будем бігати, стрибати,

Щоб нам зайчика впіймати.

Прудко зайчик утікає

І промінчиками грає.

Сім! Вісім! Час настав

Повернутись нам до справ.

VII. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК Практичне завдання

Учитель ознайомлює учнів з програмою для підтримки вивчення математики, української чи англійської мов, мистецтва, природо­знавства чи будь-якого іншого предмета, на розсуд учителя відпо­відно до рекомендованого для вивчення в другому класі програмного забезпечення чи за підручником.

Учні вивчають вікно програми, правила роботи, підказки. Ви­конують завдання, подані у програмі.

Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості

Вихідне положення — сісти на стілець.

Заплющити й розплющити очі. Повторити 3-4 рази. Виконува­ти в середньому темпі.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]