- •Конспект уроку
- •Хід уроку
- •Конспект уроку
- •Конспект уроку
- •Хід уроку
- •Конспект уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Конспект уроку
- •Хід уроку
- •Конспект уроку
- •Хід уроку
- •Конспект уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Кросворд «Дводольні рослини»
- •Для нотаток
- •Тема 4. Різноманітність рослин
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Конспект уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Кросфорд «Спорові рослини»
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Кросворд «Покритонасінні»
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Хід уроку
- •Для нотаток
- •Тема 5. Гриби
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Властивості грибів
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Кросворд «лишайники»
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
Конспект уроку
Тема уроку: Різноманітність та видозміни вегетативних органів. Лабораторна робота №7 «Будова цибулини кореневища, бульби картоплі, коренеплоду (на прикладі моркви)» Мета: Освітня: поглибити знання учнів про органи рослин; ознайомити з їхньою різноманітністю, взаємозв’язком та функціями; намагатися створити в учнів цілісні уявлення про рослину, як єдине ціле. Розвиваюча: розвивати уміння працювати з різнорівневими завданнями; уміння порівнювати, виділяти головне та робити відповідні висновки. Виховна: виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища, охайно і чітко вести записи в зошитах. Матеріали та обладнання: схеми, малюнки, таблиці, гербарій. Основні поняття та терміни: орган рослини, корінь, пагін, стебло, бруньки, листок, вегетативні органи, генеративні органи.
Структура уроку
№ н/п |
Етап уроку |
Час хв. |
І |
Організаційний момент |
|
ІІ |
Перевірка домашнього завдання |
|
ІІІ |
Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів |
|
ІV |
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів |
|
V |
Сприймання та засвоєння учнями нового матеріалу |
|
VІ |
Узагальнення та систематизація знань |
|
VIІ |
Підведення підсумків уроку |
|
VIII |
Надання та пояснення домашнього завдання |
|
Хід уроку
І. Організіційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Перевірити знання. - Що являє собою бульба картоплі? - Як довести, що бульба – видозмінений пагін? - Як можна визначити верхівку бульби? - Що являє собою цибулина? - Що таке кореневище? Як його відрізнити від кореня? ІІІ. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів Розминка. Протягом 1 хвилини учні по черзі називають всі терміни і поняття вже вивчені на попередніх уроках.
ІV. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Для того, щоб дізнатись тему уроку ,учні приймаючь участь у конкурсі“ Рослинної краси”.
Одного разу струнка берізка запропонувала влаштувати конкурс рослинної краси. Але кожна рослина була по-своєму особлива. І тоді вирішили: нехай кожна рослина покаже свій найдосконаліший орган. V. Сприймання та засвоєння учнями нового матеріалу Береза. Подивіться, яке в мене гарне стебло – високе і рівне. По ньому тече солодкий березовий сік, він живить мої листочки. Будяк. Це ще невідомо, чи розпустяться твої листочки. Адже люди можуть надрізати твою кору, щоб набрати соку. А от мене ніхто не чіпатиме, Мої гарні, великі, колючі листки всі обминають десятою дорогою, Мої яскраво-рожеві квіти – найкращі! Дуб. Про що гомоните? Хизуєтесь своїми органами. То я вам скажу: такого міцного коріння як у мене, годі й шукати. За товщиною стовбура і шириною крони я – чемпіон! Ялина. Візьміть і мене до конкурсу. Адже я маю такі красиві листочки-голочки. Вони в мене і взимку і влітку зелені. Я – улюблене дерево малят і всіх людей на Новий рік. Полуниця. Не знаю як ти, а я насправді улюблениця малят. Мої соковиті плоди-сунички знають усі. І я їх не ховаю під свої листочки, і діти, і дорослі легко їх знаходять. Довго можуть сперечалися рослини, давайте їм допоможемо.
Розповідь вчителя про вегетативні органи: 1. Корінь. 2. Пагін: а) стебло; б) листки; в) бруньки. Розповідь вчителя про репродуктивні органи: 1. Квітка. 2. Плід. 3. Насіння. VІ. Узагальнення та систематизація знань Виконання лабораторної роботи №7 «Будова цибулини, кореневища, бульби картоплі, коренеплоду (на прикладі моркви)»
VІІ. Підведення підсумків уроку Учні зачитують повідомлення про найбільші органи рослин планети: - верблюжа колючка має корінь довжиною 25 м; - коренева система секвої гігантської займає площу 1-1,5 га; - листки пальми тейсманії з Бірми мають довжину 3 м і слугують людям парасольками; - найбільша квітка у тропіках рафлезія Арнольді з діаметром 1 м і масою 7 кг, а також запахом затхлого м’яса. VІІІ. Надання та пояснення домашнього завдання
Скласти 5 запитань до вивченої теми.
Для нотаток
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Дата уроку _________________
