- •Конспект уроку
- •Хід уроку
- •Конспект уроку
- •Конспект уроку
- •Хід уроку
- •Конспект уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Конспект уроку
- •Хід уроку
- •Конспект уроку
- •Хід уроку
- •Конспект уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Кросворд «Дводольні рослини»
- •Для нотаток
- •Тема 4. Різноманітність рослин
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Конспект уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Кросфорд «Спорові рослини»
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Кросворд «Покритонасінні»
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Хід уроку
- •Для нотаток
- •Тема 5. Гриби
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Властивості грибів
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Для нотаток
- •Конспект уроку
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Кросворд «лишайники»
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
- •Конспект уроку
- •Структура уроку
Структура уроку
№ н/п |
Етап уроку |
Час хв. |
І |
Організаційний момент |
|
ІІ |
Перевірка домашнього завдання |
|
ІІІ |
Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів |
|
ІV |
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів |
|
V |
Сприймання та засвоєння учнями нового матеріалу |
|
VІ |
Узагальнення та систематизація знань |
|
VIІ |
Підведення підсумків уроку |
|
VIII |
Надання та пояснення домашнього завдання |
|
ХІД
УРОКУ
І.
Організаційний момент
ІІ.
Актуалізація опорних знань та чуттєвого
досвіду учнів
Повторити
знання учнів про будову рослинної
клітини:
визначити
всі органели клітини з коротким
поясненням.
Провести
гру “Експрес – тести”:
1.
Клітинну будову мають:
а)
усі рослини; б) лише деякі рослини.
2.
Хлоропласти – це пластиди:
а)
жовтого забарвлення; б) зеленого
забарвлення.
3
.
У процесі фотосинтезу утворюється:
а)
крохмаль; б) білок.
4.
Надає клітині постійної форми:
а)
оболонка; б) цитоплазма.
5.
Вміст клітини є живим, за винятком:
а)
цитоплазми; б) вакуолей.
ІІІ.
Мотивація навчально-пізнавальної
діяльності учнів
Слово
“водорість” можна поділити на два
слова:
водо
- “вода” та рість – “рости”. А чи тільки
у воді існують водорості? Які вони?
Скільки їх?
Ми
повинні відшукати відповіді на ці
запитання.
ІV.
Сприймання та засвоювання учнями нового
матеріалу
Розповідь
про: загальну характеристику водоростей,
про будову їх тіла, про спосіб живлення,
про середовища існування.
Прослухати
розповідь і дати пояснення:
“
Життя у вологих тропіках стало серйозною
проблемою для двох полярних ведмедів,
що живуть у сінгапурському зоопарку, -
вони позеленіли. Їхні білі шуби позеленіли
від того, що на шерсті почали активно
рости водорості. Це сталося внаслідок
жаркого і вологого клімату Сінгапуру.
Одного разу працівники зоопарку
намагалися відчистити їх пероксидом
водню. Стара ведмедиця побіліла, а от
її внук – маленький ведмедик –
ні.”
Розповідь
про особливості будови та життєдіяльності
водоростей, використовуючи
таблиці.
Заповнити
схеми.
V.
Узагальнення та систематизація
знань
Виконати
лабораторну роботу №11 «Будова зелених
нитчастих водоростей»
VІ. Підведення підсумків уроку VІІ. Надання та пояснення домашнього завдання Опрацювати § ст.
Дата уроку _________________
Конспект уроку
Тема: Мохи. Лабораторна робота № 12 “Будова мохоподібних”. Мета: Освітня: продовжити формувати знання учнів про вищі спорові рослини; ознайомити з будовою та процесами життєдіяльності мохоподібних; охарактеризувати особливості мохів, як найменших за розмірами рослин лісу. Розвиваюча: розвивати уміння порівнювати рослини між собою та робити відповідні висновки; уміння логічно мислити; розвивати спостережливість, увагу, пам’ять. Виховна: виховувати бережливе ставлення до оточуючого середовища і особливо до рослин лісу – мохів, проводити екологічне виховання. Матеріали та обладнання: схеми, малюнки, таблиці, гербарій, сухі мохи. Основні поняття та терміни: бріологія, однодомна рослина, дводомна рослина, маршанція, сфагнум, зозулин льон, політрих. Структура уроку
№ н/п |
Етап уроку |
Час хв. |
І |
Організаційний момент |
|
ІІ |
Перевірка домашнього завдання |
|
ІІІ |
Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів |
|
ІV |
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів |
|
V |
Сприймання та засвоєння учнями нового матеріалу |
|
VІ |
Узагальнення та систематизація знань |
|
VIІ |
Підведення підсумків уроку |
|
VIII |
Надання та пояснення домашнього завдання |
|
ХІД УРОКУ І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Заповнити таблицю.
І
ІІ.
Актуалізація опорних знань та чуттєвого
досвіду учнів
Експрес
– тести
1.
Клітини тіла у вищих спорових рослин:
а)
диференційовані; б) не диференційовані.
2.
Для запліднення вищих спорових вода:
а)
потрібна; б) не потрібна.
3.
Чоловічі статеві органи називаються:
а)
антеридіями; б) архегоніями.
4.
У циклі розмноження чергування
поколінь:
а)
наявне; б) відсутнє.
5.
Спора є органом розмноження покоління:
а)
статевого; б) нестатевого.
ІV.
Мотивація навчально-пізнавальної
діяльності учнів
Сьогодні
ми повинні вивчити особливості
життєдіяльності і розмноження мохів.
Дізнаємося, чому вчені вважають, що мохи
першими з’явилися на Землі, чому їх
називають “сліпою” гілкою розвитку
рослинного світу.
V.
Сприймання та засвоювання учнями нового
матеріалу
Де
краплина є води –
Там
ти можеш мох знайти:
На
болоті, в горах, в лісі,
На
колоді і на стрісі.
Де
вологи є запас
Скрізь
ростуть мохи у нас.
Наука,
що вивчає мохи називається бріологією.
До мохоподібних належить близько 25 тис
видів.
Основна
маса мохоподібних зосереджена у вологих
місцях північної півкулі, у районах із
помірним і холодним кліматом, особливо
в тундрі, на болотах.
Рослина
моху складається з єдиного нерозгалуженого
стебла, густо вкритого спірально
розміщеними листками. На верхній частині,
на яку потрапляє світло, стебло та листки
зелені, на нижній – жовто-бурі.
У
мохів немає коренів, а їх функцію
виконують ризоїди – ниткоподібні
коренеподібні нитчасті вирости, які
утримують рослину і всмоктують поживні
речовини.
VІ.
Узагальнення та систематизація
знань
Виконання
лабораторної роботи “Будова мохоподібних”.
VІ. Підведення підсумків уроку Вставити пропущені слова у листі одного вченого до свого внука. Коли дідусь писав листа він був досить слабким, тому деякі слова були нерозбірливі: “… мохоподібні є надзвичайно своєрідною групою рослин, що … пристосувалися до життя на … . Злиття … клітин можливе лише за наявності … .Вони є “сліпою” гілкою в розвитку рослин”. VІІ. Надання та пояснення домашнього завдання
Опрацювати § ст.
