Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти основи зд.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
59.65 Кб
Скачать

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про безпеку велосипедиста.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь учителя

— Багато дітей полюбляють кататися на велосипеді. Цей транспорт здатний розганятися, повертати і зупинятися, як справжній автомобіль. Тому, сідаючи за кермо велосипеда, ти з пішохода перетворюєшся на водія і повинен дотри­

мувати правил для велосипедистів.

2. Робота за підручником (с. 105-110)

— Розгляньте фотографії на с. 105. Які правила потрібно знати і виконувати, щоб їзда на велосипеді була безпечною? Поясніть, що означає кожне з цих правил, для чого воно існує.

— Розгляньте малюнки на с. 106. Як має бути обладнаний велосипед? Що потрібно перевірити перед поїздкою?

— Розгляньте фотографії на с. 107. Якою має бути екіпіровка велосипедиста?

— Одяг велосипедиста має бути яскравого кольору. Штани — короткі або

звужені у нижній частині, щоб їх не защемило ланцюгом. Велосипедні рука­

вички допоможуть міцно тримати кермо і захистять руки у разі падіння, як

і наколінники — коліна. Найкращий головний убір для велосипедиста — за­

хисний шолом.

— Разом із дорослими навчіться добирати одяг для велосипедної прогу­

лянки і правильно вдягати велосипедний шолом.

Запам’ятайте! Захисний шолом — найкращий головний убір для велоси­

педиста.

61

Клас

— Що заборонено велосипедистам?

— Розгляньте малюнки на с. 107. Що означають дорожні знаки для велоси­

педистів?

— Про що ви дізналися із статті для допитливих?

— Розгляньте малюнки на с. 108-109. Розкажіть, як виник велосипед.

3. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Продовження роботи за підручником (с. 109-110)

1) Робота над загадкою.

Велосипед.

2) Робота за малюнками.

— Розгляньте малюнки на с. 110. Яких помилок припустилися діти?

— Визначте разом з батьками місце, де ви можете їздити на велосипеді.

2. Гра «Склади слова»

— Складіть зі слова «велосипедист» якомога більше слів, використовуючи

всі ці букви.

3. Вікторина

• Смуга землі, призначена для пересування транспорту і пішоходів. {Дорога)

• Місце перетину вулиць. (Перехрестя)

• Вигин дороги. (Поворот)

• Водій велосипеда. (Велосипедист)

• Частина велосипеда, винайдена в давнину. (Колесо)

• «Очі» транспорту. (Фари)

• Пристрій для зупинки транспорту. (Гальма)

• Захисний головний убір велосипедиста, мотоцикліста. (Шолом)

• Пішохід або водій, що не виконує правила дорожнього руху. (Порушник)

• Покарання за порушення ПДР. (Штраф)

• Звуковий сигнал велосипеда. (Дзвінок)

4. Тест (див. додаток на с. 46)

5. Робота над прислів'ями

• їдь тихо — облишиш лихо.

• Найкращий маршрут — той, який найбезпечніший.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

— Яку машину називають велосипедом?

— Які дорожні знаки для велосипедистів ви знаєте?

— Які деталі велосипеда обов’язково потрібно перевірити перед поїздкою?

— Назвіть предмети екіпіровки велосипедиста.

— У якому віці водій велосипеда має право рухатися по дорозі?

— Які ще правила для велосипедистів ви знаєте?

основи здоров ҅я 19.03

Оздоровче значення відпочинку на природі.Речі та одяг для прогулянки на природу

Мета: поглибити знання учнів про оздоровче значення відпочинку на природі; навчати обирати речі та одяг для прогулянки на природу; виховувати уважне ставлення до правил та розуміння необхідності їх виконання.

Хід уроку