Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти основи зд.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
59.65 Кб
Скачать

1. Повідомлення вчителя

— Ви дорослішаєте, і батьки відпускають вас самих гуляти все далі й далі

від дому. Але пам’ятайте: дорослі завжди повинні знати, де ви гуляєте і коли • ->

повернетеся.

2. Робота за підручником (с 102-104)

— Яке місце для гри є найзручнішим у місті?

— Де на дитячому ігровому майданчику слід бути особливо обережними?

— Розгляньте фотографії на с. 102. Де можна пограти в рухливі ігри,

футбол, бадмінтон?

— Де можна гратися у селі?

— Розгляньте малюнки на с. 103. Як поводитися з незнайомими людьми?

Які поради допоможуть уникнути небезпеки?

3. Ф ізкультхвилинка

V. УЗАГАЛ ЬН ЕН НЯ Й СИСТЕМ АТИЗАЦІЯ ЗНАН Ь

1. Робота в групах

— Об’єднайтесь у чотири групи: «Велосипед», «Самокат», «Мобільний телефон », « Скейт ». і]

Розіграйте сценки, як можна відмовити малознайомим дітям у проханні позичити ваші речі.

2. Вправа «Мозковий штурм»

— Добре, якщо біля твого будинку є ігровий чи спортивний майданчик, тихий сквер або парк. Але поряд може бути чимало місць, небезпечних для

ігор і розваг. Це дороги, якими мчать автомобілі; будівельні майданчики і напівзруйновані будівлі, що приховують безліч небезпек; трансформаторні будки

та електричні підстанції, біля яких може уразити електричним струмом.

— Поміркуйте, де біля вашого будинку безпечно гуляти, а де — небезпечно.

Клас

59

З ап ам ’ят айт е! Обирайте безпечні місця для ігор та розваг.

3. Розгадування ребусів (с. 104)

4. Тест «Так чи ні?»

1) Ігри у піжмурки можна проводити:

О між будинками;

О У покинутих будинках та новобудовах;

О на деревах;

О біля трансформаторних будок і щитових.

2) Профілактикою пограбувань є такі дії:

О носити із собою коштовні речі;

О не носити ключ так, щоб його було видно;

О не ховати ключ під килимком перед дверима;

О не називати свою адресу незнайомим;

О не приводити додому незнайомих.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

— Які місця для ігор і розваг ви обираєте на вулиці?

— Які місця для ігор і розваг ви не обираєте на вулиці? Чому?

— Розкажіть, чи є біля школи небезпечні місця для ігор.

— Обговоріть з членами родини небезпечні місця для розваг біля вашого

будинку.

— Якщо ви потрапили у біду, до кого будете звертатися по допомогу?

— Розкажіть про ці правила вдома.

основи здоров ҅я 12.03

БЕЗПЕКА ВЕЛОСИПЕДИСТА

Мета: дати учням уявлення про екіпіровку велосипедиста; навчати обстежувати велосипед перед їздою, виконувати правила безпечної їзди на велосипеді; розвивати акуратність, логічне мислення; виховувати дисциплінованість, самостійність, працьовитість.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Гра «Інтерв'ю»

— Розкажи про свій двір. Де найчастіше ти граєшся зі своїми друзями?

— Разом з батьками визнач небезпечні місця для ігор і розваг у твоєму

дворі, мікрорайоні.

— Назви правила безпечної поведінки надворі.

2. Робота над загадкою

• Ясним ранком повз дороги

На траві блищить роса.

По дорозі їдуть ноги

Та біжать два колеса.

У загадки є секрет,

Що це? Мій... (велосипед).

— Так, це — велосипед. Які бувають велосипеди?