- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань
- •III. Повідомлення теми і мети уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •1. Повідомлення вчителя
- •II. Актуалізація опорних знань
- •III. Повідомлення теми і мети уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •3. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення й систематизація знань
- •1. Повідомлення вчителя
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань
- •III. Повідомлення теми і мети уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •3. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення й систематизація знань
- •1. Продовження роботи за підручником (с. 109-110)
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань
- •III. Повідомлення теми і мети уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань
- •III. Повідомлення теми і мети уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •3. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення й систематизація знань
- •V. Узагальнення й систематизація знань
основи здоров ҅я 12.02
Ознаки витоку газу.Порядок дій при витоку газу.Практична робота .Ситуативна гра «Як діяти при витоку газу
Мета: сформувати в учнів поняття про правила користування газом; ознайомити із ознаками і небезпекою витоку газу, з порядком дій при витоку газу; навчати перекривати подачу газу; розвивати логічне мислення; виховувати любов до життя, почуття самозбереження.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
— Яких правил пожежної безпеки слід дотримувати вдома, у школі, на вулиці?
— Чим можна загасити невеликий вогонь?
— Як потрібно діяти у разі пожежі?
— За яким номером телефону слід викликати пожежників? Про що по
трібно їх повідомити?
— Назвіть правила користування обігрівальними приладами.
— Якими є ознаки несправності обігрівальних приладів?
— Чи користуються обігрівальними приладами у вашій родині? Якщо так,
розкажіть, яких правил безпеки дотримуються.
— Чому, виходячи з дому, потрібно перевірити, чи всі електроприлади ви
мкнено?
— Для чого і в яких місцях установлюють попереджувальні знаки?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— У чому полягає небезпека використання газового обладнання? Як діяти,
щоб зберегти своє життя та здоров’я? Ось про це ми сьогодні дізнаємося.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення вчителя
— Крім водогону й електрики у багатьох будинках є газ. Газові котли опа
люють будинки, газові колонки нагрівають воду, на газовій плиті можна при
готувати і розігріти їжу.
2. Робота за підручником (f. 87-88)
— Можливо, тобі вже дозволяють користуватися газовою плитою. А чи
знаєш ти, як вона працює? По трубах газ надходить у квартиру і йде до плити.
Через дрібненькі отвори увімкнених горілок газ виходить назовні. Тут він сти
кається з іскрою від сірника чи запальнички та загорається.
— Розгляньте малюнки на с. 87—88. Назвіть правила користування газовою
плитою.
Запам’ятайте! Учіться користуватися газовою плитою тільки разом
з дорослими! Попросіть батьків, щоб навчили вас перекривати газовий кран на
трубі перед плитою.
3. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Продовження роботи за підручником (с. 88-91)
1) Розгадування ребуса.
Газова плита.
2) Робота над малюнками.
— Розгляньте малюнки на с. 88. На якому з них показано, що вентиль за
критий і газ не надходить?
— Обговоріть з батьками правила безпечного користування газовою
плитою.
3) Читання статті «Обережно: витік газу!».
— Яким є газ, що ми користуємося?
— Навіщо до нього додають речовину з різким запахом ?
— Через що може статися витік газу?
— За чим слід стежити?
— Що ще може призвести до витоку газу?
— Чого не можна робити при витоку газу?
— Розгляньте фотографію на с. 90 вгорі. Якими є ознаки витоку газу?
— Розгляньте фотографію на с. 90 вгорі і на с. 91. Що необхідно робити
у разі витоку газу?
Запам’ятайте! Витік газу може спричинити вибух і отруєння!
4) Практична робота.
— Розіграйте в класі ситуації:
• Як діяти в разі витоку газу?
* Як викликати аварійну газову службу?
Запам’ятайте! При витоку газу викликайте службу газу за телефоном 104!
2. Робота в групах
Аналіз ситуації
Старенька бабуся жила на першому поверсі двоповерхового будинку. Тієї
ночі вона погано спала. Боліла голова. Старенька піднялася та попрямувала
з кімнати на кухню. У коридорі вона відчула різкий запах газу. Бабуся уві
мкнула світло у кухні. Що було далі не пам’ятає. Прокинулася в лікарняній
палаті. Обличчя та руки були обпечені...
— Як ви вважаєте, що трапилося? (Відповіді дітей.)
Стався витік газу, який накопичувався у кімнаті. Коли бабуся ввімкнула
світло, утворилася електрична іскра, від якої загорівся газ та стався його
вибух.
Постраждала не лише бабуся, а й її сусіди. Під час вибуху побилися вікна,
розвалилася стіна.
— Чи правильними були дії бабусі? Складіть поради бабусі, як слід поводи
тися при вияві запаху газу.
3. Ситуаційна гра «Як діяти при витоку газу»
Під час гри імітується діяльність конкретної людини при витоку газу.
Учень має показати, як діяти, і пояснити чому.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Які правила користування газом ви запам’ятали?
— Назвіть ознаки витоку газу.
— Назвіть небезпеки витоку газу.
— Як слід діяти при витоку газу?
основи здоров ҅я 19.02
Дорожня безпека. Перехід дороги з обмеженою оглядовістю.Практична робота «.Моделювання ситуації дорожнього руху
(з дорожніми знаками :1.27,1.28,1.30,3.8,4.12,5.41,5.43.)
Мета: поглибити знання учнів про правила пішохідного руху; вивчити правила пере-
ходу дороги з обмеженою оглядовістю; виховувати дисциплінованість пішохода,
уважність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Гра «Вільний мікрофон»
— Що слід зробити перед тим, як увімкнути газову плиту?
— Де розташовано вентиль, що перекриває подачу газу до газової плити?
— За якими ознаками можна визначити, що стався витік газу
— За яким номером телефону можна викликати аварійну газову службу?
— Чому, почувши запах газу, не можна запалювати сірники і вмикати світло?
2. Робота над загадками
• Два брати спереду гудуть, За ними двоє ще женуться,
Біжать, ніяк не доженуть, Об землю спересердя б’ються. (Колеса)
• Тягнеться нитка, а в клубок не змотаєш. (Дорога)
— Ми всі — пішоходи у випадку, коли ходимо пішки, тобто рухаємося дорогою, але не користуємося транспортом. Для пішоходів існують певні
правила дорожнього руху, з якими ви ознайомилися у попередніх класах. Назвіть їх.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви поглибите свої знання про правила пішохідного
руху.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Повідомлення вчителя
— Про вашу безпеку на дорогах дбає багато людей. Але і ви самі маєте бути
обережними. Наприклад, ви вже знаєте, що не можна переходити дорогу на
червоний сигнал світлофора. Та не поспішайте і тоді, коли загориться зелене
світло. Спочатку впевніться, що всі автомобілі зупинилися. Пам’ятайте, що
автомобіль не може зупинитися миттєво.
2. Робота за підручником [с. 92-94)
— Які діти стають винуватцями дорожніх пригод?
— Розгляньте малюнки на с. 92 унизу. Для кого є обов’язковими правила
дорожнього руху?
— Розгляньте малюнки на с. 93. Розкажіть пам’ятку пішохода.
— Розгляньте малюнки на с. 94. Які дорожні знаки означають місце зу
пинки автобуса і тролейбуса?
3. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Продовження роботи за підручником (с. 94-97)
1) Розгадування ребусів.
Дорожні знаки. Рух.
2) Робота над малюнками.
— Розгляньте малюнки на с. 95.
— Які правила дорожнього руху порушують діти?
3) Читання статті «Перехід дороги з обмеженою оглядовістю».
— Де можна переходити дорогу за відсутності пішохідних переходів та
світлофорів?
— Що заважає пішоходам добре бачити проїжджу частину?
— Де у такому разі треба переходити дорогу?
— Розгляньте малюнки на с. 96. До кого дітям слід звернутися по допо
могу?
— Що ще може обмежувати оглядовість дороги?
— Розгляньте малюнки на с. 96. Що у такій ситуації необхідно зробити?
Запам’ятайте! Для переходу дороги слід обирати місце, яке добре прогля
дається в обидва боки!
2. Розповідь учителя
— Дуже часто небезпечні ситуації на дорогах виникають через обмежену
оглядовість у сутінках, уночі, у туман, під час дощу або снігопаду.
В умовах недостатньої оглядовості водій може надто пізно помітити пішо
хода і не встигне загальмувати.
Зробити пішоходів і велосипедистів помітнішими у світлі фар допомагають
флікери. Це світловідбивні пов’язки, підвіски, значки та інші елементи. їх
розміщують на одязі, ранцях і велосипедах.
Запам’ятайте! В умовах обмеженої оглядовості користуйся світловідбива-
чами!
Разом із дорослими доберіть кілька світловідбивачів та прикріпіть їх до
ранця, куртки, комбінезона. Розкажіть друзям про необхідність використання
флікерів.
3. Робота в парах
— Розкажіть одне одному правила переходу дороги.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ.
основи здоров ҅я 26.02
Поведінка біля залізничної колії
Мета: ознайомити учнів з правилами поведінки біля залізничної колії; навчати наводити приклади наслідків порушення правил пішоходів, читати дорожні знаки; виховувати дисциплінованість, обережність.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
