Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
11678_Конспекти Уроків з християнської етики.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
448 Кб
Скачать

Урок 9.

Тема: Мудра людина любить працю.

Мета: Вчити дітей цінувати працю людей різних професій. Розвивати усвідомлення того, що мудра людина стає ще мудрішою завдяки праці. Виховувати любов і повагу до людей різних професій.

Обладнання: ікона, свічка, ілюстрації будівельника, плавця, лікаря, вчительки, пожежника, екскурсовода, художника, пекаря.

Хід уроку.

І. Вступна частина.

1. Християнське привітання.

2. Спільна молитва.

3. Повторення вивченого матеріалу.

- Діти, пригадайте, про що ми говорили на минулому уроці?

- Хто є вашим провідником до мудрості? (Вчителі, батьки).

- Чи ставали б люди розумними і мудрими, якби від самого народження не спілкувались із людьми? (ні).

- Люди якої професії приділяють найбільше уваги вашому вихованню і навчанню? (Вчителі).

4. Перевірка домашнього завдання.

Діти читають вірш вивчений напам’ять. Оцінювання дітей.

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

ІІ. Основна частина.

  1. Актуалізація опорних знань учнів.

Бесіда вчителя про призначення людей на Землі.

  • Як ви думаєте, для чого Бог послав у цей світ кожного з нас? (Діти розповідають про свої обов’язки, мрії та плани на майбутнє).

Дитина приходить у світ, який зразу покладає на неї певні обов’язки. Для найменших дітей приходить пора йти в дитячий садок, а потім до школи. Школа зобов’язує їх наполегливо вчитися, аби досягти хороших результатів. А це вже є праця, часто важка непосильна. Коли стає зовсім важко, хто приходить на допомогу? (Батьки).

  • Бога ми теж у своїх молитвах просимо про допомогу. Та ви повинні самотужки вирішувати свої проблеми, а не чекати Божого милосердя, склавши руки.

  1. Робота над оповіданням «Втрачений день».

  • Зараз я хочу познайомити вас з цікавим оповіданням В. Сухомлинського «Втрачений день». Ви послухайте його уважно і скажіть, хто з хлопчиків і чому «втратив» день.

а) Читання вчителя.

Втрачений день

В одного батька троє синів – маленьких хлоп’ят.

- Розкажіть, як ви сьогодні прожили день.

Юрко відповів:

- Я сьогодні посадив дерево.

- Батько сказав:

- Ти сьогодні добре прожив день.

Миколка відповів:

- Я сьогодні зайчика намалював.

- Ти теж непогано прожив день, - сказав батько.

Петрик відповів:

- Я сьогодні у м’яча грав… І морозиво з’їв.

- У тебе сьогодні втрачений день, - посмутнів батько.

Б) Аналіз прослуханого.

- Про що запитав батько у своїх синів?

- Що відповів Юрко і Миколка? А Петрик?

- Кого похвалив батько?

- Як ви розумієте вислів «втрачений день»? (Нічого корисного не зроблено за день).

- Як ви гадаєте, чому Петрик нічого не зробив?

- Петрик був лінивим. А лінива людина ніколи не заслуговує похвали. Через що й батько посмутнів. Ви також старайтесь не засмучувати своїх батьків. Пильно виконуйте обов’язки, які покладаються на вас.

3. Робота над оповіданням в підручника, с. 42-44.

Діти одержують завдання.

  • Прочитайте оповідання і дайте відповідь на таке питання:

  • Чи схожі ці два Петрики в різних оповіданнях? Що в них схоже, а що різне? (Схоже те, що ці хлопчики були однаково ліниві, а різне те, що в другому оповіданні Петрик зумів перебороти свою лінь і закінчив виготовлення паперового корабля і до нього повернувся гарний настрій).

  • Хто ще крім Петрика може стати для вас прикладом? (Батьки учнів, які люблять свої професії, бо вони приносять їм радість від виконаної роботи).

  1. Робота в зошитах.

Запис слова професія та пояснення його значення.

  1. Пояснення цитати із Святого Письма, с. 45, підручник.

  2. На дошці записані прислів’я про працю. Клас поділений на 4 групи. Кожна група одержує 1 прислів’я, обговорює і пояснює його зміст.

  • Хто що знає, тим і хліб заробляє.

  • Не одежа красить людину, а добрі діла.

  • Маленька праця краща за велике безділля.

  • Треба нахилитися, щоб з криниці води напитися.

ІІІ. Підсумкова частина

  1. Узагальнення вивченого.

  • Бог створив нас так, що, залучаючись до праці, ми стаємо щасливими. Святе Письмо каже, що «отримувати насолоду від роботи своєї – це дар Божий людям».

  1. Домашнє завдання.

  • Поцікавтеся у своїх батьків, дідусів або бабусь, чи відчували вони радість від своєї роботи? Чому?

  1. Спільна молитва.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]