Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
11678_Конспекти Уроків з християнської етики.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
448 Кб
Скачать

Урок 8.

Тема: Наші провідники у світ Мудрості.

Мета: Показати учням роль вчителів у їхньому вихованні. Розвивати зацікавленість до знань, наполегливість. Виховувати любов і повагу до вчителя – провідника у світ Мудрості.

Обладнання: ікона, свічка, ілюстрація вчителя в оточенні дітей.

Хід уроку.

І. Вступна частина.

1. Християнське привітання.

2. Спільна молитва.

3. Повторення вивченого матеріалу.

- Чи треба розвивати свої здібності? Чому? (Треба, щоб не «згас талант»).

- Чи може талант приносити не тільки добро, а й зло? Наведіть приклади. (Діти наводять приклади, коли талант використовується на тільки на благо людям, а й на зло).

- Яку притчу ви прочитали в Новому Завіті про таланти? (Діти зачитують Євангеліє від Матвія, глава 25, вірші 14-30).

4. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ви дізнаєтесь, хто є провідником у світ Мудрості, хто допомагає дітям розвивати їх таланти, творчі здібності.

ІІ. Основна частина.

  1. Актуалізація опорних знань учнів.

Діти читають текст підручника, с. 37, про щоденну вчительську працю.

  • Чи кожна людина могла б стати вчителем?

  • Чи достатньо тільки знань, щоб стати вчителем?

  • Діти, ви любите школу?

  • Вам подобається навчатися?

  • Якою б вам хотілося бачити свого класного керівника в 5 класі?

(Діти висловлюють свої думки).

  • А як повинні поводитись діти, щоб вчителька була доброю, щирою, сердечною?

  • Зараз ми познайомимось із текстом оповідання в підручнику про стосунки вчителя і учнів, с. 37-40.

  1. Робота з підручником.

а) читання оповідання самостійно;

б) обговорення змісту прочитаного.

- Чим було викликане бажання дітей провідати вчительку, коли вона захворіла? (Діти проявили до вчительки…).

- Що вразило дітей, коли вони ближче познайомилися з Іриною Степанівною?

- Чому так приємно отримувати подарунок, виготовлений власноруч?

Як ви вважаєте, чи допомогли відвідини дітей вчительці швидше одужати?

  • Чи правильно чинять діти, вигукуючи «Ура!», дізнавшись, що вчителька захворіла?

  1. Робота над оповіданням., с. 40.

а) читання оповідання вчителем;

б) обговорення змісту оповідання.

4. Робота над цитатами із Святого Письма.

- Учення мудрого – джерело життя. Добрий розум приносить приємність, шлях же беззаконних – жорстокий.

- Хто любить навчання, той любить знання. (Діти пояснюють зміст цитат).

5. Робота з прислів’ями.

- Важко в навчанні, легко в бою.

Вчителька розповідає, що ці слова сказав великий російський полководець М. Суворов своїм солдатам, коли наказував їм більше часу приділяти навчанням та муштрі, щоб в бою було легше і впевненіше.

  • Учитися ніколи не пізно. (Діти пояснюють зміст вислову. В будь-якому віці людина може пізнавати щось нове, цікаве).

ІІІ. Підсумкова частина

  1. Узагальнення вивченого.

а) Ким є вчитель для своїх учнів? (Провідником у світ мудрості).

б) Діти читають висновок з вивченої теми, с. 41.

в) Знайомство з віршем про вчительку, с. 41.

2. Домашнє завдання.

Вивчити вірш про вчительку напам’ять, с. 41.

Учителько-навчителько,

До тебе я горнуся.

Від тебе знань та розуму

Я, звісно, наберуся.

Та як набратись

Мудрості, любові й доброти,

Які з такою щедрістю

Даруєш дітям ти?

В твоїх очах читаю я

Бажання всіх навчити,

Як правильно і праведно

У цьому світи жити.

3.Спільна молитва.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]