Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
11678_Конспекти Уроків з християнської етики.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
448 Кб
Скачать

Урок 5.

Тема: Мудра людина любить пораду.

Мета: Ознайомити учнів з поняттям мудрості. Вчити дітей бути наполегливими у бажанні здобувати знання, не цуратися мудрої поради старших. Розвивати бажання берегти та примножувати свої здібності. Виховувати повагу до розумних і мудрих людей.

Обладнання: ікона, свічка, конверт, картки з словами.

Хід уроку.

І. Вступна частина.

1. Християнське привітання.

2. Спільна молитва.

3. Повторення вивченого матеріалу. Повторення Божих Заповідей.

4. Повідомлення теми і мети уроку.

- На сьогоднішньому уроці ми поговоримо про те, як людина стає мудрою і чи може вона стати мудрою, якщо не радиться з розумними і мудрими людьми.

ІІ. Основна частина.

  1. Актуалізація опорних знань.

Діти, в якій із Божих Заповідей сказано про те, що людина повинна працювати, не лінуватись, а день відпочинку присвячувати не пустим розвагам, а Богові. (Діти зачитують напам’ять: «Пам’ятай день суботній, щоб святити його. Шість днів працюй, а сьомий – суботу – Господові Богу присвячуй».

  1. Бесіда вчителя.

  • Тільки в труді людина набирається певного життєвого досвіду, знань, мудрості, а не в пустих, безтурботних розвагах. Нам з вами неодноразово доводилось чути про ту чи іншу людину, що вона багато знає, розумна, мудра… А чи однакові ці поняття – розум і мудрість? Чи завжди знання робить людину мудрою? Допоможе нам відповісти на ці запитання казка.

  1. Робота над казкою «Батькова мудрість»

а) читання самостійно;

б) відповіді на запитання.

- Хто головні герої казки?

- Від яких життєвих помилок застеріг батько синів у своєму благословенні?

- Чи скористалися сини батьківською настановою? Якщо ні, то чому і за яких обставин?

- Якого брата ми можемо назвати мудрим? Чому?

4. Проблемна ситуація, підручник, с. 28.

Діти пояснюють, яку людину можна охарактеризувати такими словами: «Розумна голова, та ледареві дісталась». Яка небезпека очікує таку людину в житті?

  • Які з названих якостей допомагають людині зберегти та примножити свої здібності: наполегливість, хвалькуватість, працелюбність, безтурботність, відповідальність, неуважність, сумлінність, поміркованість, кмітливість.

наполегливість

працелюбність

Мудрість

відповідальність

сумлінність

поміркованість

кмітливість

Одна група дітей вбирає картки з потрібними якостями мудрої людини і кладе до конверта, що прикріплений на дошці.

Друга група пояснює, чому інші картки, залишались невикористані, не потрапили до конверта.

5.Робота в зошитах.

Запис до словничка слів: поміркованість і кмітливість та їх пояснення.

6. Знайомство з цитатою із Святого Письма та пояснення її змісту, с. 28.

7. Поділ класу на 4 групи. Кожна група отримує одне з прислів’їв, що в підручнику на с. 28 і готує пояснення його змісту.

ІІІ. Підсумкова частина.

  1. Узагальнення вивченого.

  • Чи одне й те саме розум і мудріть?

  • Розум – це властивість людини здобувати знання, накопичувати їх, водночас розум – це те саме, що й мудріть. Людина не тільки здобуває знання, а й уміє їх використовувати у житті.

  1. Домашнє завдання.

Прочитати і обговорити з батьками казку Антонія Погорєльського «Чорна курка, або Підземні мешканці».

  1. Спільна молитва.

Урок 6

Тема. Заповідь злагоди та довголіття.

Мета. Вчити дітей бути вдячними своїм батькам, не засмучувати їх, виявляти турботу про них, допомагати їм в усьому, а також розділяти з ними радощі і горе. Виховувати любов і шану до батьків

Наочність. Аудіозапис, таблиці, ілюстрація, ікона І.Х.Свічка

Біблійна основа. Відомості з Біблії.

Ключовий вірш. Божі Заповіді.

Міжпредметні зв’язки. Музика, укр. мова, читання.

Хід уроку.

І. Вступна частина.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]