- •Альпийская дорога
- •0,5 Годин на тиждень
- •Урок 1.
- •Хід уроку
- •Урок 2.
- •Хід уроку.
- •Урок 3.
- •Урок 4.
- •Хід уроку.
- •Урок 5.
- •1. Вітання.
- •3. Актуалізація опорних знань.
- •1.Повідомлення теми уроку.
- •2.Бесіда вчителя.
- •3.Колискова пісня.
- •4.Робота над оповіданням «Любов Матері».
- •Урок 7.
- •Урок 8.
- •Урок 9.
- •Втрачений день
- •Урок 10.
- •Хід уроку.
- •Урок 11.
- •Урок 12.
- •Урок 13.
- •Урок 14.
- •Хід уроку.
- •Равноапостольная царица Елена
- •Урок 15.
- •Хід уроку.
- •Хід уроку.
- •Урок 17.
- •Хід уроку.
- •Урок 18.
- •Хід уроку.
- •Урок 19.
- •Хід уроку.
- •Урок 20.
- •Хід уроку.
- •Урок 21.
- •Хід уроку.
- •Урок 22.
- •Хід уроку.
- •Урок 23.
- •Хід уроку.
- •Спільна молитва. Урок 24.
- •Хід уроку.
- •Урок 25
- •Хід уроку.
- •Урок 26
- •Хід уроку.
- •Урок 27
- •Хід уроку.
- •Урок 28.
- •Хід уроку.
- •Урок 29.
- •Хід уроку.
- •Урок 30.
- •Хід уроку.
Хід уроку.
І. Вступна частина.
1. Християнське привітання.
2. Спільна молитва «Отче наш…».
3. Оголошення теми і мети уроку.
ІІ. Основна частина.
Актуалізація знань.
Чи любите ви читати книжки?
Які з книг вам найбільше сподобались, запам’ятались?
Які книги є головними в школі?
Назвіть, як називається книга, якою користуються православні християни? (Біблія).
Кому з вас доводилось читати Біблію?
В кого є дитяча Біблія?
Демонстрація вчителем звичайної Біблії і дитячої Біблії.
Чим зовні відрізняються ці дві книги?
Бесіда вчителя про Біблію.
Ви давно вмієте читати, навчилися розв’язувати задачі, виконувати завдання на розвиток мислення, багато чого знаєте. А чи зверталися ви до такої мудрої книги як Біблія? Чи знаєте, як її читати, як і що в ній розуміти? Запевняю: читати Біблію не тільки корисно, а й надзвичайно цікаво.
Упродовж багатьох століть люди переказували іншим те, що самі чули від Бога та сина його Ісуса Христа. Але з часом усні перекази почали забуватися, тому святі вирішили записувати приповістки у книги. Разом усі книги склали одну Священну Книгу – Біблію. Яка стала джерелом мудрості для мільярдів людей усього світу. У Біблії Господь учить, як мудро і за якими законами жити в цьому світі.
Знайомство з оповіданням про дівчинку Світланку, яка любить вечори за читанням Біблії, підручник, с. 9-11.
Обговорення змісту оповідання за запитаннями, с. 12.
Розв’язок проблемної ситуації, с. 12. За поданим початком закінчити оповідання.
Завдання:
Поясніть, як ви розумієте вислови з Святого Письма, с. 12.
Знайомство з висловами знаменитих людей про Біблію, с. 12.
Робота в зошитах. Діти записують пояснення слів: Пророки, Апостоли, Євангеліє, проповідники.
ІІІ. Підсумкова частина
Узагальнення знань.
Діти відповідають на запитання, попередньо прочитавши висновок на с. 13: В чому творець залишив свою мудрість? (У Слові Божому – Святому письмі, або Біблії).
До чого звертається той, хто шукає мудрості? (До Біблії).
Про що можна дізнатися з Біблії? (Поради про те, як чинити у своєму житті, щоб якомога менше було прикрих помилок і негараздів).
Як треба ставитися до Біблії? (Люди бережуть її, ставляться до неї з благоговінням).
Домашнє завдання:
а) Дібрати прислів’я про Бога.
Б) Виконати завдання, с. 13, записати в зошит його виконання.
3. Спільна молитва.
Урок 3.
Тема: Навколишній світ – книга Божої Мудрості.
Мета: Ознайомити учнів з красою навколишнього світу, побаченого очима дітей. Вчити спостерігати за навколишнім – книгою Божої Мудрості. Розвивати спостережливість, фантазію. Виховувати любов і бережливе ставлення до навколишнього.
Обладнання: ікона, свічка, ілюстрації краєвидів.
Хід уроку.
І. Вступна частина.
1. Християнське привітання.
2. Спільна молитва.
3. Повторення вивченого матеріалу.
- Пригадайте, як називається Свята Книга, що допомагає нам пізнавати
Бога? (Біблія).
З яких розділів складається вона? (Старий Завіт, Новий Завіт).
4.Перевірка домашнього завдання.
- Скільки книжок у Старому Завіті? (50). У Новому Завіті? (27).
- Скільки глав у Книзі Буття? (50).
- Скільки глав у Євангеліє? (28).
- Скільки віршів у першій главі Книги Буття? (31).
- А скільки у другій? (25).
- Який вислів ви знайшли за «біблійною адресою»: Євангеліє від
Матвія, глава 7, вірш 12? ( Так, в усьому, як хочете, щоб з вами
поступали люди, так поступайте і ви з ними, бо в цьому закон і
пророки).
5. Підсумок перевірки домашнього завдання.
6. Повідомлення теми і мети уроку.
- На сьогоднішньому уроці ми поговоримо про красу навколишнього світу як книгу Божої Мудрості.
ІІ. Основна частина.
Актуалізація опорних знань учнів.
Діти, де, в яких куточках нашої, чи інших країн вам доводилося побувати? Що цікаве ви там побачили? (Діти розповідають).
Вчитель відкриває ілюстрації природи різних ландшафтів (море, гори, ліс, пасіка). Діти розглядають їх.
Діти, як називається найдивовижніша книга, з якої людина дізнається про мудрість Творця? Знайти відповідь на це запитання вам допоможе вірш, с. 15-16 (Підручник).
Знайомство з віршем.
а) читають вірш, заздалегідь підготовлені 5 учнів (в особах). Вчитель читає слова вчителя;
б) Після читання вірша вчитель ставить завдання відшукати потрібну ілюстрацію до кожного опису місця відпочинку дітей в вірші. Діти доповнюють своїми словами, якою вони уявляють природу гір, моря, лісу, рівнин, розповідають, де їм доводилося відпочивати влітку, що цікавого вони запам’ятали.
в) читання вірша дітьми самостійно.
- Хто створив прекрасний світ, в якому ми живемо? ( Діти зачитують
останні 4 рядки вірша). Запис в зошит слова: Всевишній. Пояснити
його значення.
г) відповіді дітей на запитання до вірша, с. 17.
3. Знайомство дітей з цитатою із Святого Письма (с. 17) та пояснення її
змісту.
4.Прислів’я про Бога, с. 18. Діти зачитують ті прислів’я , які вони
підготували дома і пояснюють їх.
5. Значення створеної Богом природи для життя і здоров’я людини.
а) читання тексту оповідання про відпочинок сім’ї на березі моря, та
стан, в якому було залишене місце відпочинку, с. 18;
б) обговорення прочитаного оповідання та продовження його змісту
(Діти придумують кінцівку);
в) висновок про те, як треба ставитись до навколишньої природи. (Діти висловлюють свої думки і побажання).
ІІІ. Підсумкова частина.
Узагальнення вивченого.
Спільна молитва.
