- •Альпийская дорога
- •0,5 Годин на тиждень
- •Урок 1.
- •Хід уроку
- •Урок 2.
- •Хід уроку.
- •Урок 3.
- •Урок 4.
- •Хід уроку.
- •Урок 5.
- •1. Вітання.
- •3. Актуалізація опорних знань.
- •1.Повідомлення теми уроку.
- •2.Бесіда вчителя.
- •3.Колискова пісня.
- •4.Робота над оповіданням «Любов Матері».
- •Урок 7.
- •Урок 8.
- •Урок 9.
- •Втрачений день
- •Урок 10.
- •Хід уроку.
- •Урок 11.
- •Урок 12.
- •Урок 13.
- •Урок 14.
- •Хід уроку.
- •Равноапостольная царица Елена
- •Урок 15.
- •Хід уроку.
- •Хід уроку.
- •Урок 17.
- •Хід уроку.
- •Урок 18.
- •Хід уроку.
- •Урок 19.
- •Хід уроку.
- •Урок 20.
- •Хід уроку.
- •Урок 21.
- •Хід уроку.
- •Урок 22.
- •Хід уроку.
- •Урок 23.
- •Хід уроку.
- •Спільна молитва. Урок 24.
- •Хід уроку.
- •Урок 25
- •Хід уроку.
- •Урок 26
- •Хід уроку.
- •Урок 27
- •Хід уроку.
- •Урок 28.
- •Хід уроку.
- •Урок 29.
- •Хід уроку.
- •Урок 30.
- •Хід уроку.
Урок 29.
Тема: Мудрість чує іншого.
Мета: Ознайомити учнів на прикладі оповідання «Справжній друг – найбільший скарб» з вмінням друзів вчасно і безкорисно допомагати один одному. Розвивати вміння чути іншого. Виховувати почуття поваги до товариша, радості за його успіхи.
Обладнання: ікона, свічка.
Хід уроку.
І. Вступна частина.
1. Християнське привітання.
2. Спільна молитва.
3. Перевірка домашнього завдання.
Діти розповідають, що вони знайшли цікавого про одну з ікон.
Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми познайомимося з двома хлопчиками, про яких кажуть: «Дружба робить чудеса».
ІІ. Основна частина.
Актуалізація опорних знань.
Бесіда вчителя:
У вас є друг чи подруга? (Діти розповідають про своїх друзів)
Пригадайте оповідання «Два товариші» про те, як їм в лісі зустрівся ведмідь (Діти переказують оповідання).
Чи можна хлопчика, який покинув товариша в біді, назвати другом? (Ні.)
Чому?
Вивчення нового матеріалу.
Зараз ми прочитаємо оповідання про двох хлопчиків, а ви подумайте і скажіть, чи можна їх назвати справжніми друзями.
а) знайомство з оповіданням, с. 133-135. (Діти читають оповідання самостійно);
б) обговорення змісту прочитаного:
- Чому Артемкова мама із сумнівом поставилась до слів про допомогу сина другові?
- Що спонукало Артемка діяти саме так?
- Що для вас значить вислів: «Дружба робить чудеса»?
- А що означає «вміти чути іншого»?
- Чи вміє Артемка чути іншого?
- Чи допомагає це людям розуміти одне одного і жити в згоді?
в) знайомство з оповіданням, с. 136. (Читає вчитель).
- Чи можемо ми назвати вчинок п’ятирічного хлопчика подвигом? Чому?
г) обговорення змісту цитати із Святого Письма:
«Нема більше від тієї любові, коли хто покладе душу свою за друзів своїх» та вислову А.Ейнштейна, видатного фізика: «Тільки моральність наших учинків створює красу і гідність нашого життя».
Чи знаєте ви такі випадки із життя людей, коли за товариша віддали душу? (Діти розповідають).
Чи може критися в душі друга егоїзм і заздрість?
Прочитайте слова В.Сухомлинського і поясніть, як ви їх розумієте? (с. 136).
ІІІ. Підсумкова частина.
Узагальнення вивченого:
Про що ми говорили сьогодні на уроці?
Який висновок можна зробити? (Треба завжди вчитися слухати, прислухатись до думок інших, перейматися чужим болем, радіти успіхам інших, не чекати прохання про допомогу, а поспішати допомогти першим.
Спільна молитва.
Урок 30.
Тема: Заповіт наших предків. Навчайся мудрості.
Мета: Познайомити учнів з великими історичними постатями нашої держави, їхнім вкладом в розвиток християнства. Розвивати інтерес до історії України давніх часів. Виховувати в дітях Добро, Милосердя, Доброчинність, Мудрість, які спрямовуватимуть їх до світу Любові – до людей, до навколишнього світу, до Того, Хто створив цей дивовижний світ.
Обладнання: ікона, свічка, ілюстрації з зображенням Нестора Літописця, Володимира Мономаха, князя Володимира, ікони Андрія Первозваного, Кирила та Мефодія.
