- •Альпийская дорога
- •0,5 Годин на тиждень
- •Урок 1.
- •Хід уроку
- •Урок 2.
- •Хід уроку.
- •Урок 3.
- •Урок 4.
- •Хід уроку.
- •Урок 5.
- •1. Вітання.
- •3. Актуалізація опорних знань.
- •1.Повідомлення теми уроку.
- •2.Бесіда вчителя.
- •3.Колискова пісня.
- •4.Робота над оповіданням «Любов Матері».
- •Урок 7.
- •Урок 8.
- •Урок 9.
- •Втрачений день
- •Урок 10.
- •Хід уроку.
- •Урок 11.
- •Урок 12.
- •Урок 13.
- •Урок 14.
- •Хід уроку.
- •Равноапостольная царица Елена
- •Урок 15.
- •Хід уроку.
- •Хід уроку.
- •Урок 17.
- •Хід уроку.
- •Урок 18.
- •Хід уроку.
- •Урок 19.
- •Хід уроку.
- •Урок 20.
- •Хід уроку.
- •Урок 21.
- •Хід уроку.
- •Урок 22.
- •Хід уроку.
- •Урок 23.
- •Хід уроку.
- •Спільна молитва. Урок 24.
- •Хід уроку.
- •Урок 25
- •Хід уроку.
- •Урок 26
- •Хід уроку.
- •Урок 27
- •Хід уроку.
- •Урок 28.
- •Хід уроку.
- •Урок 29.
- •Хід уроку.
- •Урок 30.
- •Хід уроку.
Спільна молитва. Урок 24.
Тема: Внутрішня та зовнішня краса людини.
Мета: Вчити дітей бачити в людині не тільки її зовнішню красу, а перш за все красу її душі. Виховувати почуття доброти, вірності, вдячності.
Обладнання: ікона, свічка, кольорові ілюстрації до казки «Червона квіточка».
Хід уроку.
І. Вступна частина.
1. Християнське привітання.
2. Спільна молитва.
3. Перевірка домашнього завдання.
Діти вдома записали свої позитивні та негативні риси. В класі вони називають одну з негативних рис і розповідають, як намагаються позбутися цієї риси.
Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми навчимося бачити в людині не тільки її зовнішню красу, а й красу її душі.
ІІ. Основна частина.
Актуалізація опорних знань.
Діти, пригадайте казку Г. Х. Андерсена «Гидке каченя». Саме на прикладі образу Гидкого каченяти ми побачили, що можна мати дивовижну внутрішню силу і вибачати всім образи, перемагати всі негаразди. З казки ми зрозуміли, що внутрішня краса не впадає у вічі, але важливіша за зовнішню.
Ще одним з таких прикладів є російська народна казка «Червона квіточка»
Прочитайте її першу частину і спробуйте дати відповідь на запитання:
Чим відрізнялися бажання двох старших сестер від бажання молодшої?
Знайомство з казкою «Червона квіточка».
Діти самостійно читають першу частину казки.
Відповіді на запитання до казки, с. 112.
Опрацювання короткого оповідання на с. 113.
За якими критеріями краще обирати собі друзів?
З якими людьми вам цікаво?
Що ви робите для того, щоб і з вами було цікаво?
Хто з біблійних персонажів ставив на перше місце не земну славу, а розум і мудрість? (Цар Соломон).
Чим було винагороджене таке бажання?
Подумайте, чи завжди ваші бажання можна назвати розумними й корисними, чи завжди ви цінуєте внутрішній скарб людини?
ІІІ. Підсумкова частина.
Узагальнення вивченого.
Хто з доньок купця вам найбільше сподобався?
За що вам найбільше сподобалась молодша донька?
На наступному уроці ми продовжимо роботу над казкою.
Домашнє завдання.
Дочитати казку до кінця, с. 113-119.
Спільна молитва.
Урок 25
Тема: Внутрішня та зовнішня краса людини.
Мета: Продовжити роботу над вивченням теми. Розвивати в дітей бажання бути гарними не тільки зовні, а й прекрасними душею. Виховувати почуття щирого ставлення до товаришів.
Обладнання:ікона, свічка.
Хід уроку.
І. Вступна частина.
1. Християнське привітання.
2. Спільна молитва.
3. Повторення вивченого.
- Хто головні герої казки «Червона квіточка»?
- Хто з героїв був щирий і добрий?
- На допомогу якої з дочок міг розраховувати батько?
4. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні ми продовжимо роботу над казкою «Червона квіточка», будемо вчитись на прикладі найменшої дочки творити добрі й милостиві справи.
ІІ. Основна частина.
Робота над опрацюванням другої частини казки «Червона квіточка».
а) діти переказують прочитану дома казку;
б) відповіді на запитання до змісту казки:
- Що відповіли старші доньки батькові, коли він запитав, чи не врятують вони його від смерті у звіра волохатого? (Діти зачитують).
- Що сказала найменша донька, коли вислухала сумну історію батька?
- Як зустрів дівчину господар лісовий?
- Як відповіла дівчина чудовиську за його доброту?
- Що підказувало молодшій донці, що вона має мерщій повернутися до королівства звіра?
- В чому справжня краса купецької доньки?
- Які Божі Заповіді порушили старші сестри? («Не бажай будинку ближнього твого - нічого, що в ближнього твого».)
- Чому кажуть, що заздрість нищить людину?
2. Опрацювання коротких оповідань на с. 119.
- Як ви вважаєте, чи замислюються діти над питанням: «Людина – це не просто тіло, а ще й думка».
3. Робота над прислів’ями та висловом А.П.Чехова, російського письменника.
Діти пояснюють розуміння змісту прислів’їв та вислову.
ІІІ. Підсумкова частина.
Узагальнення вивченого.
Хто є взірцем, який ми маємо наслідувати, на який маємо бути схожим, щоб відповідати великому званню людини на землі? (Творець, Бог).
Спільна молитва.
