Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
11678_Конспекти Уроків з християнської етики.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
448 Кб
Скачать

Урок 1.

Тема: Мудрість несе добро.

Мета: Ознайомити учнів з поняттям мудрості як станом розуму і душі людини. Розкрити значення добрих справ, зроблених дитиною. Розвивати мислення . Виховувати почуття відповідальності за свої дії.

Обладнання: ікона, свічка.

Хід уроку

І. Вступна частина.

1. Християнське привітання.

2. Спільна молитва «Отче наш…».

3. Ознайомлення учнів із завданням курсу «Основи християнської етики в

українській культурі» в 4 класі. Читання і обговорення «Вступу», с. 3

підручника.

ІІ. Основна частина.

  1. Актуалізація знань.

Дорогі діти, ми з вами прочитали багато казок, оповідань, байок де зустрічалися герої та персонажі, яких ми називали мудрими. Пригадайте, які саме твори з такими героями ми читали. («Мудра дівчина», «Вовк і кіт», «Лисичка і Журавель», «Вовк і семеро козенят»…)

  • Назвіть, кого з героїв цих творів ми можемо назвати мудрим. (Діти називають).

  • А чи можете ви дати визначення мудрої людини? Яку людину можна назвати мудрою? (Діти висловлюють свої думки).

  1. Засвоєння нового матеріалу.

  • Мудрими ми уявляємо людей похилого віку, сивих, статечних. А чи можуть бути мудрими діти?

  • Ми дізнаємось про це на сьогоднішньому уроці.

а) читання вчителем оповідання про хлопчика, що бачив у сні, як він прогуляв уроки, с. 4;

б) відповіді на запитання після оповідання, с. 7;

в) робота з ілюстрацією, с5.

3. Знайомство з цитатою із Святого Письма: «Блаженна людина, яка

нажила мудрості, і людина, яка набула розуму, - бо здобуток цей

кращий за срібло, і прибутку від нього більше, ніж від золота.

Вона (мудрість) – дерево життя для тих, котрі здобувають її, - і

блаженні, які зберігають її!».

  • Діти, поясніть зміст цитати.

а) словникова робота. Пояснення слів: мудрість, знамення та вислову «блаженна людина»?

б) запис в зошит значення цих слів та вислову з підручника, с.7.

4. Читання і пояснення прислів’їв, с. 7.

5. «Мікрофон».

- Поясніть вислів: «Якщо не бачиш, зійди на гору; якщо не розумієш,

запитай у старших. Хочеш знати дорогу – спитай тих, хто ходив по

ній».

  • Уявіть собі, що до вас у школу прийшов кореспондент і запитав: «Для чого ви вчитеся? Навіщо вам знання?» Щоб ви відповіли? Діти висловлюють свої міркування.

6. Знайомство з притчею про двох братів, які бажали навчитися науці життя.

а) читання дітьми самостійно;

б) робота над розумінням змісту притчі:

- Чим займався перший брат?

- А що робив інший?

- Хто з братів пізнав мудрість життя і через що?

- Чим наповнюється пустота?

ІІІ. Підсумкова частина

  1. Узагальнення знань.

  • На що перетворюються знання, які ми отримуємо?

  • Для чого дорослі діляться з нами своїм досвідом?

  • Чому треба ходити до школи?

  • Кого називають провідником у світ мудрості?

  1. Спільна молитва.

Урок 2.

Тема: Біблія – живоносне джерело мудрості.

Мета: Ознайомити учнів з Біблією – живоносним джерелом мудрості, Книгою Книг. Вчити дітей читати Біблію. Виховувати благоговійне ставлення до Святого Письма.

Обладнання: ікона, свічка, Біблія.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]