Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
11678_Конспекти Уроків з християнської етики.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
448 Кб
Скачать

Урок 22.

Тема: Мудрість далекоглядна.

Мета: Вчити дітей аналізувати свої вчинки, передбачати результати своїх дій. Виховувати в дітях доброту, сердечність, розумне ставлення до батьківських порад.

Обладнання: ікона, свічка, репродукція картини Рембрандта «Повернення блудного сина».

Хід уроку.

І. Вступна частина.

1. Християнське привітання.

2. Спільна молитва.

3. Перевірка домашнього завдання.

- Розкажіть, діти, чи давали ви коли-небудь чесне слово? Стримували його? Якщо ні, то що ви робили для того, щоб не втратити довіру інших назавжди? (Діти розповідають).

4. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні на уроці ми дізнаємось, в чому полягає далекоглядність мудрої людини. Будемо говорити про те, як запобігти негативним вчинкам, за які буде соромно.

ІІ. Основна частина.

  1. Знайомство з новим матеріалом.

а) бесіда вчителя.

- Часто, як дорослі так і діти вважають, що можна діяти так, як заманеться, не розуміючи, що деякі наші вчинки шкодять не тільки нам, а й нашим рідним. Ми втрачаємо довіру близьких, серце сповнюється тривогою, ми не знаємо, як достойно вийти з цієї ситуації. Вихід з цього один. Треба завжди знайти в собі сили попросити вибачення. І тоді на душі стане легше, зникнуть всі проблеми і ви почуватиметесь найщасливішою людиною на світі.

- Зараз ми познайомимося з Євангельською притчею про блудного сина, і вона вам допоможе зрозуміти, що мудрість – далекоглядна.

б) знайомство з притчею про блудного сина;

Діти читають самостійно.

  • Про що думав молодший син, який покидав батьківську домівку?

  • Чи думав він, що колись повернеться додому?

  • Можна молодшого сина назвати мудрим?

  • Після довгих років спочатку веселощів, а потім поневірянь став син мудрішим?

  • Які Бог дав випробовування молодшому синові, аби той став мудрішим?

в) пояснення значення змісту цитати з Біблії:

«Знай у серці твоєму, що Господь Бог твій учить тебе, як чоловік повчає сина свого».

г) перегляд і аналіз репродукції картини Рембрандта «Повернення блудного сина».

- Хто зображений на передньому плані?

- З яким настроєм зустрічає батько свого сина?

- Чи відвертим було каяття сина?

ІІІ. Підсумкова частина.

  1. Узагальнення вивченого.

  • Що нового ви дізнались на уроці?

  • Що треба робити перед тим, як приймати якесь важливе рішення?

  1. Читання дітьми висновку до вивченої теми, підручник, с. 105.

Діти пояснюють, як вони зрозуміли прочитане.

  1. Спільна молитва.

Урок 23.

Тема: Сила наших слів.

Мета: Вчити дітей уважно слідкувати за своїми словами, щоб нікого не образити. Виховувати любов і повагу до ближнього.

Обладнання: ікона, свічка.

Хід уроку.

І. Вступна частина.

1. Християнське привітання.

2. Спільна молитва.

3. Повідомлення теми і мети уроку.

- Головною метою нашого уроку буде розуміння і виконання Божої Заповіді: « Не говори неправду про ближнього свого».

ІІ. Основна частина.

  1. Бесіда вчителя.

  • Ми вже говорили з вами про те, що всі люди мають гріхи. Безгрішний тільки Бог. А в кого більше гріхів, в кого менше, ніхто не може судити крім самого Бога. Послухайте притчу: «Хто без гріха, хай кине камінь».

  1. Знайомство з притчею.

Книжники і фарисеї привели до Ісуса Марію Магдалину і хотіли, щоб він судив її за перелюб за Мойсеєвим законом.

А в цьому законі було записано: кожного, кого взято в перелюбі, судити каменуванням – вивести на площу і побити камінням.

Христос давно не звертав на них уваги, але книжники і фарисеї вперто хотіли почути його слово, щоб спокусити на суд над цією жінкою. І тоді Ісус сказав:

  • Хто з вас без гріха, нехай першим кине камінь в неї.

Після цих слів всі розійшлись. Залишилась одна жінка перед Христом, який мовив:«Іди і більше не гріши…».

…Тому не може судити людина людину, а тільки Бог.

  1. Знайомство з оповіданням «Три решета».

Зараз ви прочитаєте оповідання «Три решета» і скажете, через які три решета треба пропустити слова, перш ніж починати про когось говорити.

Діти читають оповідання в особах.

  1. Обговорення змісту оповідання.

  • Що хотілося Жені розповісти мамі?

  • Через які три решета запропонувала мама пропускати слова? (Правда, любов, необхідність).

Заповідь Святого Письма вчить нас: «Не говори неправди про ближнього свого». Наша мудрість і полягає в тому, щоб не висловлювати судження про людину, яку ми добре не знаємо, так само як не знаємо і про обставини, в які вона потрапила. Завжди треба слідкувати за своїми словами, щоб не образити нікого. Адже «добре слово зцілює людину, а зле вбиває».

  • А чи відчували ви на собі силу образливих слів? Як ви себе при цьому почували?

  • «Просіюєте ви через три решета» свої судження про близьких і друзів?

  • Чи мудро вчить мама Женю?

  1. Знайомство з оповіданням про дівчинку, яка говорила неправду про своїх однокласниць, підручник, с. 108.

  • Як можна продовжити оповідання? (Діти добирають кінцівку).

  1. Обговорення змісту оповідання.

  2. Пояснення змісту цитати з Святого Письма.

«Не давай та не приймай неправдивих свідчень на ближнього твого».

ІІІ. Підсумкова частина.

  1. Узагальнення вивченого.

  • Треба завжди пам’ятати, що слово, сказане необережно, необдумано, може «вбити» людину. Такі гріхи, як злі слова, наклепи, можуть будь-кого очорнити в очах оточуючих.

Тож стережімося нашого язика та злих думок, щоб не зранити чиюсь душу словом.

  1. Домашнє завдання.

  • Випишіть у два стовпчики свої позитивні та негативні риси. Що треба зробити, щоб позбутися негативних рис?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]