- •Альпийская дорога
- •0,5 Годин на тиждень
- •Урок 1.
- •Хід уроку
- •Урок 2.
- •Хід уроку.
- •Урок 3.
- •Урок 4.
- •Хід уроку.
- •Урок 5.
- •1. Вітання.
- •3. Актуалізація опорних знань.
- •1.Повідомлення теми уроку.
- •2.Бесіда вчителя.
- •3.Колискова пісня.
- •4.Робота над оповіданням «Любов Матері».
- •Урок 7.
- •Урок 8.
- •Урок 9.
- •Втрачений день
- •Урок 10.
- •Хід уроку.
- •Урок 11.
- •Урок 12.
- •Урок 13.
- •Урок 14.
- •Хід уроку.
- •Равноапостольная царица Елена
- •Урок 15.
- •Хід уроку.
- •Хід уроку.
- •Урок 17.
- •Хід уроку.
- •Урок 18.
- •Хід уроку.
- •Урок 19.
- •Хід уроку.
- •Урок 20.
- •Хід уроку.
- •Урок 21.
- •Хід уроку.
- •Урок 22.
- •Хід уроку.
- •Урок 23.
- •Хід уроку.
- •Спільна молитва. Урок 24.
- •Хід уроку.
- •Урок 25
- •Хід уроку.
- •Урок 26
- •Хід уроку.
- •Урок 27
- •Хід уроку.
- •Урок 28.
- •Хід уроку.
- •Урок 29.
- •Хід уроку.
- •Урок 30.
- •Хід уроку.
Урок 20.
Тема: Найкращий дар. Мудрість Царя Соломона.
Мета: Ознайомити учнів з найкращим даром Божим мудрістю царя Соломона. Розвивати в дітей інтерес до життя наших предків. Виховувати почуття поваги до розумних і мудрих людей.
Хід уроку.
І. Вступна частина.
1. Християнське привітання.
2. Спільна молитва.
3. Повторення вивченого.
Бесіда про вміння просити прощення і прощати інших.
ІІ. Основна частина.
Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми познайомимося з тим, якою мудрістю наділяв Бог царя Соломона і як цар користувався цією Божою милістю.
Знайомство з новим матеріалом.
а) читання оповідання про царя Соломона, с. 93-94, підручник;
б) аналіз змісту прочитаного;
в) відповіді на запитання за змістом:
- Для чого цар Давид хотів побудувати храм?
- Чому Господь не дав йому це зробити?
- За що Бог нагородив царя Соломона славою та багатством?
- Чи справедливий суд учинив Соломон над жителями?
- Про що свідчить вчинок царя?
3. Обговорення та пояснення змісту цитат із Євангелія:
- Добре ім’я краще за велике багатство, і добра справа краща від срібла та злота.
- Той, хто сіє неправду, пожне біду.
- Вугілля – для жару, і дрова - для вогню, а людина, яка любить лайки, - для розпалення сварки.
- Хто риє яму іншому, той сам упаде в неї.
4. Робота в зошитах.
а) запис в зошити і пояснення слів: херувими, серафими.
ІІІ. Підсумкова частина.
Узагальнення вивченого.
Історія про царя Соломона навчає нас шукати мудрості в житті. Мудрість допоможе нам влаштувати власне життя і допомагати іншим. Мудру людину поважають люди й високо цінують її.
Домашнє завдання.
Діти, що ви маєте робити, щоб про вас говорили: Він має мудре і розумне серце?
Напишіть маленький твір на цю тему.
Спільна молитва.
Урок 21.
Тема: Чесна людина – мудра.
Мета: Вчити дітей не розкидатися легковажно словами, не давати нездійсненних обіцянок. Розвивати в дітях бажання бути чесними, сміливими. Виховувати почуття відповідальності.
Обладнання: ікона, свічка.
Хід уроку.
І. Вступна частина.
1. Християнське привітання.
2. Спільна молитва.
3. Перевірка домашнього завдання.
Зачитування дітьми творів на тему: «Що я маю робити, щоб про мене говорили, що я маю мудре і розумне серце».
Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми з вами поговоримо про те, що бути чесним - означає бути мудрим.
ІІ. Основна частина.
Знайомство з новим матеріалом.
а) бесіда вчителя про людську чесність і правдивість.
- Діти, як ви вважаєте, бути чесним – це важко, чи ні?
- Це і легко, і важко. Якщо людина звикла завжди говорити тільки правду, якою б вона не була, то їй легко. А якщо хтось вважає, що можна не завжди бути правдивим, то тій людині легше жити з неправдою. А тільки, чи завжди вже так і легше? Адже неправда породжує неправду. І врешті - решт можна колись і заплутатись у своїй брехні. А от правдива людина завжди намагається все робити по честі, дотримувати дане слово, обіцянку. Тоді і в неї на душі легко, і в людей, що її оточують теж, цікаво і приємно з нею спілкуватись. Правдива людина – це завжди надійний друг, гарний товариш.
- Зараз ми познайомимось з оповіданням Л. Пантелєєва «Слово честі» і побачимо, як хлопчик, хоч ще й маленький, але вже вміє дотримувати свого слова.
б) знайомство з оповіданням Л. Пантелєєва «Слово честі», підручник, с. 96-100;
Діти читають самостійно.
в) аналіз прочитаного:
- Кого зустрів письменник в парку пізно ввечері?
- Що робив хлопчик?
- Що не давало йому можливості покинути пост?
- Хто виручив хлопчика?
- Які почуття у вас викликало це оповідання?
-Якими словами можна охарактеризувати хлопчика? (Відповідальний, сміливий, чесний, сумлінний і відповідальний).
- Що б ви сказали хлопцям, які забули про вартового?
- Що для хлопчика означало слово честі?
- А що воно означає для кожного з вас?
г) знайомство з оповіданням про дівчинку Лялю;
- А зараз ми познайомимося з дівчинкою Лялею з 4-А класу і подумаємо, чи не має в нашому класі таких, як Ляля.
Діти слухають оповідання (читає вчитель) і придумують кінцівку до нього.
Порівняйте поведінку хлопчика із оповідання Л. Пантелєєва і дівчинки Лялі. (Діти висловлюють свої враження).
д) аналіз цитати із Святого Письма: «Слово ж ваше хай буде: Так, так, та Ні, ні, щоб не впасти вам в осуд».
е) робота над прислів’ями;
Діти діляться на 4 групи і обговорюють зміст одного з прислів’їв, а потім пояснюють його всім дітям класу:
Хто чисте сумління має, той спокійно спати лягає.
Батьком, матір’ю не хвались, а хвались честю.
Хто не додержує слова, той сам себе зневажає.
Краще не обіцяти, ніж слова не здержувати.
ІІІ. Підсумкова частина.
Узагальнення вивченого.
Який висновок можна зробити з вивченої теми?
Негідно легковажно розкидатися словами, давати нездійсненні обіцянки. Чесне слово – правдиве, тверде і мужнє – не можливе без праці душі, воно є невід’ємною частиною людської гідності.
Домашнє завдання.
Підручник, с. 101. Підготувати відповідь на запитання.
Спільна молитва.
