Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
11678_Конспекти Уроків з християнської етики.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
448 Кб
Скачать

Урок 12.

Тема: Тепло домашньої оселі.

Мета: Продовжити знайомство з поняттям «Милосердя» як Божим даром. Розвивати в дітей співчуття до бідних і знедолених людей, бажання поділитися тим, що є. Виховувати дітей добрими, щедрими, милосердними.

Обладнання: ікона, свічка.

Хід уроку.

І. Вступна частина.

1. Християнське привітання.

2. Спільна молитва.

- Сьогодні ми продовжимо роботу над оповіданням «Тепло домашньої оселі» та засвоєнням понять добро, милосердя, співчуття.

ІІ. Основна частина.

  1. Робота над оповіданням «Тепло домашньої оселі».

а) переказ оповідання дітьми.

б) відповіді на запитання за змістом.

- Який вигляд мала маленька Лідочка, коли її побачила Антоніна Антонівна? Знайдіть її опис у тексті, зачитайте.

- Які почуття виникали у вас, коли ви слухали розповідь про родину Волошиних? Чому?

- Як ми можемо охарактеризувати Антоніну Антонівну та Костянтина Сергійовича?

- пригадайте, кого з дітей хотіли мати Антоніна Антонівна і Костянтин Сергійович? Як здійснилися їхні бажання? Чи не вбачаєте ви в цьому Божу допомогу? Знайдіть в тексті місце, де про це сказано.

- У чому полягає мудрість вчинку подружжя Волошиних? Чи можемо ми називати їх милосердними людьми?

- Як ви думаєте, такі люди могли б подати милостиню жебраку, чи вони пройшли б мимо і нічого не дали?

2. Знайомство з короткою розповіддю (підручник, с. 63.) про хлопчика, що пошкодував дати дівчинці печива:

а) читання кращими учнями в слух.

б) відповіді на запитання за змістом:

- Як одним словом ми можемо назвати думки, що тривожили Миколу? (сумління).

- Чому печиво здалось хлопчикові несмачним?

в) складання кінцівки оповідання.

3. Пояснення розуміння змісту цитати із Святого Письма.

* Блаженні милостиві, бо вони помилувані будуть.

* Милість і істина нехай не покидають тебе: зав’яжи їх на шиї, запиши їх на скрижалях серця твого і знайдеш милість в очах Бога і людей.

4. Робота над прислів’ями.

Діти поділені на 3 групи. Кожна група одержує прислів’я і готує пояснення, як треба його розуміти.

  • Не той пан, що надів жупан, а той, що у нього щире серце.

  • Серце – не камінь.

  • Світ не без добрих людей.

ІІІ. Підсумкова частина.

  1. Узагальнення вивченого.

Діти розповідають, що нового вони взяли для себе з двох останніх уроків.

  1. Домашнє завдання.

  • Чим би ви могли допомогти дітям, у яких немає батьків і вони живуть у дитячих будинках?

Дома подумайте над цим і розповісте на наступному уроці.

  • Діти, світ стане набагато кращим, якщо кожний з нас внесе в нього хоча б краплинку доброти та милосердя. У житті діє такий закон: коли ми робимо добро іншим, самі стаємо добрішими, і потім це добро повертається до нас сторицею. Треба завжди пам’ятати слова із Євангелія: «Чиніть з іншими так, як би ви хотіли, щоб чинили з вами».

  1. Спільна молитва.

Урок 13.

Тема: Святі послідовники Христа.

Мета: На прикладах життя святих вчити дітей любити Бога і людей, долати негарне в собі. Розвивати бажання не просто просити у Бога допомогти у наших справах, а й самим працювати.

Обладнання: ікона, свічка, ікона з зображенням святих Петра і Павла.

Хід уроку.

І. Вступна частина.

1. Християнське привітання.

2. Спільна молитва.

3. Повторення вивченого матеріалу.

- Діти, вам було завдання подумати, чим би ви могли допомогти дітям, що живуть в дитячих будинках. Ви знайшли відповідь на це запитання? (Відповіді дітей).

- Молодці. Бо, якщо кожний з вас внесе хоч краплинку доброти та милосердя, його життя прикраситься, стане яскравішим. Ви можете попросити батьків здійснити ваші мрії.

4. Повідомлення теми і мети уроку.

- А сьогодні ми з вами познайомимося, хто такі святі і чи може людина жити не допускаючи помилок.

ІІ. Основна частина.

  1. Робота над цитатою із Євангелія. На дошці записано цитати із Святого Письма:

«Просіть і буде вам дано, шукайте і знайдете, стукайте і відчинять вам, бо кожен, хто просить, одержує, хто шукає, знаходить, а хто стукає, відчинять йому».

Діти читають цитату, пробують її пояснити. Якщо виникають труднощі, пояснює вчитель.

  • А щоб вам краще зрозуміти ці слова, ми познайомимося з оповіданням, підручник, с. 64-66.

  1. Робота над оповіданням.

а) читання в особах дітьми, що приготувалися заздалегідь;

б) обговорення змісту прочитаного:

- Чому Петрик не наважувався знову піти до хлопців і помиритися з ними?

- Чи дотримував Петрик слова, що не буде сваритися з дітьми?

- Чому? Що йому заважало?

- Що допомогло Петрикові зрозуміти наведені Валерієм приклади з життя святих Петра і Павла?

- Як ви оцінюєте вчинок Валерія?

- То яких же людей ми називаємо святими?

в) доповнення вчителя:

Святі – це люди, які жили праведно, виконували всі 10 Божих заповідей. Вони дотримувались постів, регулярно відвідували служби в храмах, усердно молились. Часто такими людьми були монахи, які повністю відходили від миру, жили в келіях, відмовлялись повністю від всіх привілеїв життя.

Такими монахами, яких пізніше було причислено до лику святих були інок Трохим, інок Ферапонт, ієромонах Василь. Цих монахів було вбито в день Світлого Воскресіння Христового в 1993 році в Оптиній Пустині.

Зараз люди їздять в Оптину до могил трьох монахів. Там відбулося дуже багато зцілень людей від різних хвороб. Бо святі, наділені Божим даром зцілювати людей і допомагати їм в різних життєвих ситуаціях, продовжують зцілювати і допомагати навіть після смерті. Тому навіть ікони святих мають властивість зцілювати і допомагати людям.

  • А чи завжди можна уповати на Бога, нічого не роблячи самому?

  1. Знайомство з оповіданням про хлопчика, що не готувався до контрольної роботи, а надіявся на Божу допомогу, підручник, с. 66-67.

а) діти читають самостійно;

б) обговорення змісту прочитаного:

- Чи мудро вчинив Михайлик?

- Чи можна покладатися на Бога так, як покладався Михайлик? Чому?

- А чи почув Бог Михайликову молитву, чи посилав Він йому Свою допомогу?

4. Пояснення змісту прислів’їв.

* Під лежачий камінь вода не тече.

* На Бога надійся, та віслюка прив’язуй.

* На Бога надійся, та свій розум май.

ІІІ. Підсумкова частина.

  1. Узагальнення вивченого.

Житія святих навчають нас любові до Бога і до людей. Людина не одразу досягає духовної досконалості. Це відбувається, коли вона зрозуміє й подолає негарне в собі. Ми повинні не просто просити у Бога допомоги у наших справах, а й самим працювати. Тоді, у співпраці з Богом, ми досягнемо мети.

  1. Домашнє завдання.

  • Подумайте, які риси характеру ви хотіли б змінити в собі. Запишіть їх у свій записничок, а в кінці навчального року проаналізуйте, чи вдалося вам змінитися.

  1. Спільна молитва.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]