- •Альпийская дорога
- •0,5 Годин на тиждень
- •Урок 1.
- •Хід уроку
- •Урок 2.
- •Хід уроку.
- •Урок 3.
- •Урок 4.
- •Хід уроку.
- •Урок 5.
- •1. Вітання.
- •3. Актуалізація опорних знань.
- •1.Повідомлення теми уроку.
- •2.Бесіда вчителя.
- •3.Колискова пісня.
- •4.Робота над оповіданням «Любов Матері».
- •Урок 7.
- •Урок 8.
- •Урок 9.
- •Втрачений день
- •Урок 10.
- •Хід уроку.
- •Урок 11.
- •Урок 12.
- •Урок 13.
- •Урок 14.
- •Хід уроку.
- •Равноапостольная царица Елена
- •Урок 15.
- •Хід уроку.
- •Хід уроку.
- •Урок 17.
- •Хід уроку.
- •Урок 18.
- •Хід уроку.
- •Урок 19.
- •Хід уроку.
- •Урок 20.
- •Хід уроку.
- •Урок 21.
- •Хід уроку.
- •Урок 22.
- •Хід уроку.
- •Урок 23.
- •Хід уроку.
- •Спільна молитва. Урок 24.
- •Хід уроку.
- •Урок 25
- •Хід уроку.
- •Урок 26
- •Хід уроку.
- •Урок 27
- •Хід уроку.
- •Урок 28.
- •Хід уроку.
- •Урок 29.
- •Хід уроку.
- •Урок 30.
- •Хід уроку.
Урок 11.
Тема: Мудрість сповнена милосердя.
Мета: Ознайомити учнів з одним із Божих дарів – милосердям. Розвивати в дітях бажання допомагати один одному, людям, що їх оточують, тваринкам. Виховувати почуття милосердя.
Обладнання: ікона, свічка, ілюстрація дітей у колі сім’ї.
Хід уроку.
І. Вступна частина.
1. Християнське привітання.
2. Спільна молитва.
3. Повторення вивченого матеріалу.
- Які людські вади заважають розумній людині бути мудрою? (Пихатість, зазнайство, скупість).
- А чи може людина при великому бажанні позбутися цих вад? (Так, може. Діти висловлюють свої думки).
- Як би ви на місці Микитки допомогли його однокласницям Марійці і Оленці? (Відповіді дітей).
4. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося ще з одним Божим даром милосердям.
ІІ. Основна частина.
Розповідь вчителя.
Кожна людина народилася для того, щоб творити на світі добро: допомагати людям, тваринам. Вона повинна робити так, щоб своїми поступками радувати всіх, хто її оточує. Бо навіть тваринки і ті піклуються одна про одну. То люди – тим більше повинні бути добрими і милосердними. Що значить бути добрим і милосердним ви спробуєте зрозуміти із оповідання, яке я зараз вам прочитаю. Це оповідання про тварин та про їх поведінку, схожу на людську.
Робота над оповіданням К. Ушинського «Орел і кішка».
За селом весело гралася кішка зі своїми кошенятами. Весняне
сонечко гріло і маленька сім’я була дуже щаслива.
Раптом не знати звідки, - величезний степовий орел: як блискавка спустився він з висоти і схопив одне кошеня. Але не встиг ще орел піднятись, як мати вхопилася за нього. Хижак кинув кошеня і зчепився зі старою кішкою. Закипіла битва не на життя, а на смерть.
Могутні крила, міцний дзьоб, сильні лапи з довгими кривими кігтями давали орлові велику перевагу: він рвав шкіру кішки і виклював їй одне око. Але кішка не втратила мужності, а міцно вчепилася в орла кігтями і перекусила йому праве крило
Тепер уже перемога стала схилятися на бік кішки, але орел все ще був дуже сильний, а кішка вже змучилася. Однак вона, зібравши свої останні сили, зробила спритний стрибок і повалила орла на землю. У ту ж хвилину відкусила йому голову і, забувши про власні рани, заходилась облизувати своє поранене кошеня.
Як ви гадаєте, любила кішка своїх кошенят?
Вона боялася за своє життя, коли кидалася спасати своє дитя?
А коли з вами трапляється якась неприємність, мама намагається вам допомогти?
Як називається ось таке бажання допомогти ближньому? (милосердя).
Робота над оповіданням «Тепло домашньої оселі»,( підручник, с. 54-57).
а) бесіда вчителя. Вивішування ілюстрації з зображенням дітей у колі сім’ї.
- Діти, що ви бачите на малюнку? (Діти описують малюнок).
- Ці діти живуть в сім’ї, а де живуть діти, в яких немає батьків? (В дитячих будинках).
- А як ви думаєте, їм хотілося б жити з мамою і татом у сім’ї ? (Відповіді дітей).
А чи є такі люди, які не мають своїх дітей і хотіли б взяти на виховання дітей з дитячого будинку? (Відповіді).
Ось зараз ми прочитаємо оповідання про таких людей. Ви будьте уважні, щоб відповісти на такі запитання:
Яка найбільша мрія була в Лідочки?
З яких вчинків ми бачимо, що Василько, братик Лідочки, любив свою сестричку?
а) читання оповідання «Тепло домашньої оселі» дітьми самостійно, до слів «Лідочка ще довго сиділа у дворі…»
б) обговорення змісту прочитаного.
- Чому затишна оселя Волошиних здавалася пасткою? (Відповідь знайдіть у тексті).
- Яка найбільша мрія була у Лідочки?
- Які почуття переживала Лідочка, коли бачила батьків з дітьми?
- З яких вчинків ми бачимо, що Василько, братик Лідочки, любив свою сестричку?
- Чи любила сім’я Волошиних дітей?
- Якими були мрії Антоніни Антонівни та Костянтина Сергійовича?
- На чию допомогу і милість покладалося подружжя? (На Бога і його допомогу).
- На наступному уроці ми обов’язково дочитаємо оповідання і дізнаємось, чи можна подружжя Волошиних назвати милосердними людьми.
4. Робота над оповіданням, підручник, с. 58.
а) Бесіда вчителя:
- Щойно з прочитаного оповідання ви дізнались, як діти Василько і Лідочка мріяли про сім’ю і як вони були готові полюбити нових батьків, цінувати їх піклування, турботу, любов. А чи є такі діти, які цього не цінують, нехтують сімейними, добрими стосунками? (Діти висловлюють свою думку).
- Так, такі діти є. Вони зневажливо ставляться до батьків, не цінують їхньої уваги і турботи. Про такого хлопчика ми саме зараз і прочитаємо. Ви, слухаючи, оцініть ставлення Сашка до батьків.
б) читання вчителем, або кращим учнем оповідання.
в) діти висловлюють своє враження з прочитаного. Відповідають на запитання після тексту.
ІІІ. Підсумкова частина.
Узагальнення вивченого
Про що ми говорили сьогодні на уроці?
Що нового ви взяли з уроку для себе?
Домашнє завдання.
Дочитати оповідання «Тепло домашньої оселі».
Спільна молитва.
