- •Практичні заняття №1-2 Педагогічна психологія як галузь психологічної науки. Історичний нарис виникнення і становлення педагогічної психології
- •Питання для обговорення
- •Практичні завдання
- •Практичне заняття №3
- •Питання для обговорення
- •Практичні завдання
- •Практичне заняття №4 Поняття про навчання та його психологічні механізми
- •Питання для обговорення
- •Практичні завдання
- •Теми рефератів
- •Практичне заняття №5-6 Психологічні теорії научіння. Психологічна характеристика факторів ефективності навчання
- •Питання для обговорення
- •Практичні завдання
- •Практичне заняття №7 Мотиваційний компонент навчальної діяльності
- •Питання для обговорення
- •Практичні завдання
- •Практичне заняття №8 Психологічні особливості учбової діяльності. Саморегуляція учбової діяльності (2 год.)
- •Питання для обговорення
- •Практичні завдання
- •Теми рефератів
- •Практичне заняття №9
- •Питання для обговорення
- •Практичні завдання
- •Теми рефератів
- •Практичне заняття №10 Психологічна обумовленість принципів і закономірностей виховання
- •Питання для обговорення
- •Практичні завдання
- •Практичне заняття №11 Психологічні особливості методів формування свідомості, ставлень, поведінки, методів самовиховання
- •Питання для обговорення
- •Практичні завдання
- •Теми рефератів
- •Практичне заняття №13 Педагогічна майстерність. Психологічні вимоги до особистості вчителя
- •Питання для обговорення
- •Практичне завдання
- •Теми рефератів до всього курсу:
- •Рекомендована література з курсу «Педагогічна психологія» для підготовки студентів до практичних занять Основна
- •Допоміжна
- •Інформаційні ресурси
- •Методичні рекомендації щодо організації самостійної роботи студентів із дисципліни «Педагогічна психологія»
- •Завдання для самостійної роботи студента з дисципліни «Педагогічна психологія»
- •Теми рефератів з дисципліни «Педагогічна психологія» (для отримання студентами додаткових балів)
Практичні завдання
Доведіть, що в основу принципів виховання покладено основні ідеї закономірностей виховання.
Розкрийте зміст принципів виховання на основі обґрунтування їх взаємозв’язку.
Встановіть методи та прийоми впливу на внутрішній світ особистості у процесі виховання. Наведіть приклади.
Проілюструйте у вигляді мультимедійної презентації як суспільні та соціальні процеси впливають на процес виховання в закладах освіти.
Практичне заняття №11 Психологічні особливості методів формування свідомості, ставлень, поведінки, методів самовиховання
(2 год.)
Мета заняття: детально розглянути психологічні особливості методів формування свідомості, ставлень, поведінки особистості, а також методів самовиховання; розвивати творчі здібності, здатність до виховної діяльності; виховувати упевненість у власних здібностях педагогічної спрямованості.
Завдання:
Проаналізувати проблему управління вихованням.
Визначити психологічні особливості методів формування свідомості, ставлень, поведінки.
Охарактеризувати явище самовиховання і перевиховання.
Визначити методи самовиховання і перевиховання.
Виділити психологічні умови для забезпечення ефективності виховного процесу.
Розвивати творчі здібності студентів та уміння розробляти виховний захід з елементами тренінгових технологій.
Опорні поняття: психологічне зараження, наслідування, ідентифікація, рефлексія, саморегуляція, внутрішній локус контролю, самовиховання, самоактуаліазція, перевиховання.
Питання для обговорення
Проблема управління вихованням.
Психологічні особливості методів формування свідомості, ставлень, поведінки.
Психологія самовиховання і перевиховання.
Методи самовиховання і перевиховання.
Психологічні умови для забезпечення ефективності виховного процесу.
Практичне завдання
Розробити розгорнутий конспект виховного заходу з елементами тренінгових технологій, спрямований на формування системи ставлень юної особистості. До структури конспекту слід включити: назву заняття, кількість годин, необхідних для його проведення, мету, завдання, очікувані результати, обладнання, хід заняття, список використаної літератури.
Практичне заняття №12
Психологічна структура та функції педагогічної діяльності
(2 год.)
Мета заняття: визначити психологічну структуру та функції педагогічної діяльності, сприяти їхньому засвоєнню; розвивати уміння робити висновки на основі глибокого психологічного аналізу педагогічної діяльності; виховувати повагу до діяльності вчителя.
Завдання:
Розглянути особливості педагогічної діяльності та її функції.
Визначити найбільш важливі педагогічні здібності.
Проаналізувати процес формування педагогічних здібностей.
Охарактеризувати структуру педагогічної діяльності.
Обговорити індивідуальний стиль діяльності вчителя та його значення.
Розглянути психологічну готовність до педагогічної праці.
З’ясувати психологічні особливості професійного вигорання педагогів.
Розвивати уміння розробляти професіограму спеціальності, визначати критерії психологічної готовності до педагогічної діяльності, описувати психологічний портер педагога з професійним вигоранням.
Опорні поняття: педагогічна діяльність, педагогічні здібності, індивідуальний стиль діяльності вчителя, психологічна готовність до педагогічної праці, професійне вигорання педагогів.
