
- •Хід уроку
- •It’s hard to imagine. — Важко уявити.
- •It’s ideal if ... — в ідеалі ...
- •III. Заключна частина уроку (5 хв)
- •Урок 44
- •Хід уроку
- •2. Тренування навичок письма.
- •Урок 45
- •III. Заключна частина уроку (5 хв)
- •Хід уроку
- •1. Презентація нового лексичного матеріалу.
- •2. Активізація нового лексичного матеріалу.
- •III. Заключна частина уроку (5 хв)
- •Урок 47
- •Хід уроку
- •II. Основна частина уроку (зо хв)
- •III. Заключна частина уроку (5 хв)
- •Тренування навичок письма.
- •III. Заключна частина уроку (5 хв)
- •Урок 48
- •Урок 49
- •Хід уроку
- •III. Заключна частина уроку (5 хв)
- •Домашнє завдання.
- •Підведення підсумків уроку.
- •Урок 51
- •Хід уроку
- •III. Заключна частина уроку (5 хв)
- •Підведення підсумків уроку.
- •Урок 50
- •Хід уроку
- •II. Основна частина уроку (30 хв)
- •III. Заключна частина уроку (5 хв)
- •Урок 53
- •Хід уроку
- •III. Заключна частина уроку (5 хв)
Урок 43
Підтема: Роблячи свій вибір
Мета: Повторити й активізувати навчальний матеріал.
Ознайомити учнів з новою лексикою.
Навчати спілкуватися за темою.
Формувати граматичну компетенцію.
Практикувати фонетичну компетенцію.
Удосконалювати комунікативну компетенцію.
Виховувати прагнення до праці.
Обладнання: Підручник, зошит
Хід уроку
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення (10 хв)
Привітання.
Повідомлення мети уроку.
Today we will speak about your future professions. We are going to learn new words, phrases, expressions and put our attention on Grammar: Gerunds.
Перевірка домашнього завдання.
Учні проговорюють прислів’я, які вони вивчили вдома
Уведення в іншомовну атмосферу.
а) Формування граматичної компетенції.
Учитель роздає учням зошити із семестровою контрольною роботою, яку вони писали на минулому уроці. Усі помилки обговорюються вголос, а вдома учні зроблять роботу над помилками.
Ь) Формування фонетичної компетенції.
Rhyme and Reason. SB p. 140, CD 2, track 2.
Listen to and read the limerick and practise the sounds /еі/ and /w/. Say if it is easy or difficult for teenagers to choose their future careers.
ІІ. Основна частина уроку (30 хв)
Презентація нового лексичного матеріалу.
а) Формування аудіативної компетенції.
Words. Phrases. Expressions. CD 2, track 1, SB p. 139
Учні прослуховують слова, записані на диску, а потім читають один за одним по слову. Перекладають за допомогою вчителя.
vet — проводити ветеринарний огляд; лікувати (тварин); бути ветеринаром
mechanic — механік technician — особа, що добре знається на техніці й технічних науках; майстер своєї справи; фахівець hairdresser — перукар (майстер жіночих зачісок)
barber — перукар (майстер чоловічих зачісок)
minimum wage job — робота, за яку платять мінімальну платню
lawyer — юрист
account — рахунок
salary — платня, плата; оклад (переважно фіксовані)
to follow one’s dream — прагнути до своєї мрії
to follow sb’s profession — наслідувати чиюсь професію
to get training and certification — практикуватися та атестовуватися
to get a certificate — здобувати сертифікат
to be better suited as ... than ... — бути більш привабливим та підходящим ніж ...
to make a good salary — отримувати добру платню
to make a good (doctor, teacher) — бути добрим доктором, вчителем
to reach a goal — досягнути мети
Are you saying you would rather ... ? — Ти хочеш сказати, що ти б краще ... ?
It’s hard to imagine. — Важко уявити.
It’s ideal if ... — в ідеалі ...
Формування комунікативної компетенції.
Go Ahead! SB p. 139.
Look and say which job in the picture you may enjoy doing. Why?
Презентація нового граматичного матеріалу. Grammar: Gerunds
а) Формування граматичної компетенції.
Your Helping Hand. SB p. 140.
Учні читають правило й розбирають його за допомогою вчителя.
Герундій — одна з наявних у деяких мовах (таких, як англійська, французька, латинська тощо) безособова форма дієслова. В українській мові герундію немає.
Утворюється додаванням до основи інфінітиву закінчення -ing (наприклад, doing, singing, flying, typing, lying) за винятком дієслів, що закінчуються в інфінітиві на «німе» -е, яке випадає (наприклад англ. rate — rating), та на -іе, які замінюються на -у- (англ. tie — tying).
Найбільш характерною для герундія позицією в реченні є прийменникове доповнення після присудка:
When the leaders saw it, they accused him of breaking the law.
У цьому випадку герундій вживається замість іменника, який міг би стояти у цій позиції:
They accused him of treason.
Після деяких дієслів (наприклад, like, dislike, loathe, start тощо) герундій вживається як безприйменникове доповнення. Таке вживання цієї форми є найбільш складним у вивченні англійської, оскільки це дієслівне керування непередбачуване і вимагає запам’ятовування:
I loathe eating outdoors because it exposes my food to bugs.
Особливу групу дієслів, після яких обов’язково вживається герундій, утворюють дієслова сприйняття (наприклад, see, hear, feel тощо). Після них герундій вживається також як друге безприйменникове доповнення, а першим безприйменниковим доповненням виступає іменник або займенник, що називає особу, яка здійснює дію, названу герундієм:
I saw him dancing.
Однак замість герундія в цьому випадку можна вжити інфінітив без to (так званий голий інфінітив):
I saw him dance.
Герундій може виступати як підмет, а також як іменна частина складеного присудка:
Singing a song may help people to stop talking.
У деяких випадках віднайти формальну різницю між герундієм і суміжними формами (дієприкметник, віддієслівний іменник) важко: I also keep a checklist while writing a paper. а) Формування граматичної компетенції.
Your Helping Hand. SB p. 141 (a)
Copy the table in your workbook and play a matching game.
Your Helping Hand. SB p. 142 (b)
Read what these teenagers say about their career plans and make the summaries for them with the prompts given.
Tom doesn’t enjoy running and he doesn’t want to be a runner.
Ann likes photographing and she makes good pictures.
Phil practises helping animals when they are not well and he wants to be a vet.
Lucy appreciates cooking and she’d like to be a cook.
Paul keeps helping his father because he wants to be a mechanic.
Helen is recommended becoming a hairdresser as she good at doing bea-utiful hairdos.
Bill’s teacher suggests him becoming a sailor.
Формування комунікативної компетенції.
Your Helping Hand. SB p. 143 (c)
Say what you enjoy doing or even start practising as the first step to your future profession.
Your Helping Hand. SB p. 144 (d)
Find out what professions your friends* parents or teachers suggest. Choose and ask them if they share their opinion. Report your findings to the class.
Тренування навичок письма та формування комунікативної компетенції.