Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
кулініч_розр.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
171.46 Кб
Скачать

1. Визначимо планову виробничу собівартість (вс) кожного виду виробу, як суму статей 1-10 за формулою:

ВС =ВМ+КНФ+ПЕ+(ОЗПор+ДЗПор)* НЗП% /100+ЗВВ,

ВС7= 1222,4+2651,16+94,87+400,98+64,1+465,08*0,392+1263,2 = 5879,02 грн.

ВС8 =1395,8+2335,08+103,75+271,77+66,39+338,16*0,392+1074,87 = 5380,22 грн.

ВС9 = 1289,4+3427,9+69,64+335,6+45,68+381,28*0,392+932,14= 6249,82 грн.

ВС13 = 1347,7+2977,4+67,75+294,86+74,17+369,03*0,415+853,1 = 5768,13 грн.

ВС14 = 1367,5+3603+67,71+385,22+70,89+456,11*0,413+988,5 = 6671,23 грн.

ВС15 = 1326,7+3657,7+60,89+329,75+76,77+406,52*0,412+1313 = 6932,29 грн.

ВС16 = 1325,6+3878,6+116,55+492,5+55,28+547,78*0,413+894 = 6988,76 грн.

ВС17 = 872,4+4330,8+112,27+391,62+61,18+452,8*0,413+1134 = 7089,28 грн.

ВС18= 1010,3+3198,4+95,14+393,19+55,27+448,46*0,414+1460,6 = 6398,56грн.

2. Знаходимо повну собівартість продукції як суму виробничої собівартості та адміністративних витрат і витрат на збут.

ПС7 = 5879,02 + 550,25+71,93 = 6501,2 грн.; .

ПС8 = 5380,22 +523,27+91,63= 5995,12 грн.;

ПС9 = 6249,82+407,23+85,16 = 6742,21 грн.;

ПС13 = 5768,13+436,74+86,06= 6290,93 грн.;

ПС14= 6671,23+532,34+89,46= 7293,03 грн.;

ПС15 = 6932,29+521,74+77,93= 7531,96 грн.;

ПС16 = 6988,76+355,46+67,51 = 7411,73 грн.;

ПС17= 7089,28+511,4+58,58= 7659,26 грн.;

ПС18= 6398,56 +466,68+94,02 = 6959,26 грн.;

3. Знаходимо плановий прибуток як добуток повної собівартості на норматив рентабельності:

П7= 6501,2*0,24 = 1560,29 грн.; П14 = 7293,03 *0,25 = 1823,26 грн.;

П8 = 5995,12*0,22 = 1318,93 грн.; П15 = 7531,96 *0,19 = 1431,07 грн.

П9 = 6742,21*0,31 = 2090,09 грн.; П16 = 7411,73*0,16= 1185,88 грн.;

П13 = 6290,93 *0,18= 1132,37 грн.; П17 = 7659,26*0,23 = 1761,63 грн.;

П18 = 6959,26*0,30 = 2087,78 грн.

4. Знаходимо планову оптову ціну виробника як суму повної собівартості та планового прибутку:

Ц7 = 6501,2+1560,29 = 8061,49 грн.; Ц14 = 7293,03 + 1823,26 = 9116,29 грн.;

Ц8= 5995,12+1318,93 = 7314,05 грн.; Ц15 = 7531,96 + 1431,07 = 8963,03 грн.

Ц9= 6742,21+2090,09 = 8832,3 грн.; Ц16 = 7411,73+1185,88 = 8597,61 грн.;

Ц13 = 6290,93 +1132,37 = 7423,3 грн.; Ц17 = 7659,26+1761,63 = 9420,89 грн.;

Ц18 = 6959,26+2087,78 = 9047,04 грн.

5. Чиста продукція - це витрати підприємства на оплату праці працівників, відрахування в фонди соціального захисту і прибуток підприємства.

Знаходимо плановий обсяг чистої продукції (ОЧПп) за виразом:

ОЧПп = ОП*[(ЗОСор+ДЗПор+НЗП)(1+К3)+П],

де ОП — обсяг виробництва продукції, шт.; ЗОСОР, ДЗПОР - основна та додаткова заробітна плата основних виробничих робітників в калькуляції собівартості виробу, грн.; НЗП - відрахування у фонди соціального захисту, грн.;

Кз - коефіцієнт врахування заробітної плати з обслуговування та управління виробництвом; П - нормативний прибуток, грн.

ОЧПп7= 400*((400,98+64,1+182,31)*2,6+1560,29) = 1297401,6 грн.;

ОЧПП8= 370*((281,77+66,39+132,56)*2,7+ 1318,93) = 968243,38 грн.;

ОЧПп9= 210*((335,6+45,68+149,46)*2,75+2090,09)= 745421,25 грн.;

ОЧПп13= 360*((294,86+74,17+153,15)*2,7+1132,37 ) = 915212,16 грн.;

ОЧПп14= 180*((385,22+70,89+188,37)*2,69+1823,26 ) = 640244,02 грн.; .

ОЧПП15= 215*((329,75+76,77+167,49)*2,6+1431,07 ) = 628534,87 грн.

ОЧПп16= 230*(( 492,5+55,28+226,23)*2,65+1185,88) = 744511,495 грн.;

ОЧПп17= 300*((391,62+61,18+187,01)*2,55+1761,63) = 1017943,65 грн.;

ОЧПп18= 290*((393,19+55,27+185,66)*2,63+2087,78)= 1089099,524 грн.;

  1. Знаходимо обсяг чистої продукції для кожного цеху як суму чистої продукції, що виготовляється у відповідному цеху:

ОЧПпв = 1297401,6+968243,38+745421,25 = 3011066,23 грн.;

ОЧП пд = 915212,16+640244,02+628534,87 = 2183991,05 грн.

ОЧПпе = 744511,495+1017943,65+1089099,524 = 2851554,669 грн.;

7. Плановий обсяг товарної продукції для кожного цеху визначаємо за формулою:

ОТПП = ,

де ОТПП - плановий обсяг товарної продукції, грн.; Н - кількість найменувань продукції, що виробляється в плановому періоді; Ці - ціна виробу і-го виду; Кі - кількість виробів і-го виду.

ОТПпв = 8061,49 * 400 + 7314,05 * 370 + 8832,3* 210 = 7785577,5 грн.;

ОТПпд = 7423,3 * 360 + 9116,29 *180 + 8963,03 * 215 = 6240372,7 грн.

ОТПпе = 8597,61 * 230 + 9420,89 * 300 + 9047,04 * 290 = 7427358,9 грн.;

8. Плановий обсяг валової продукції визначаємо за формулою:

ОВПП = ОТПП + (НЗВК - НЗВП) * Кпнзв + (ЗІк - ЗІП),

де ОВПп- плановий обсяг валової продукції; НЗВК і НЗВП - вартість залишків незавершеного виробництва на кінець і початок планового періоду відповідно; Кпнзв - коефіцієнт перерахунку незавершеного виробництва в оптові ціни; ЗІк та ЗІП - вартість залишків інструменту спеціального призначення, пристосувань та запасних частин до обладнання власного виробництва на кінець та початок планового року відповідно.

ОВПП по цеху В

ОВППВ1 = 7785577,5 +(354600-325080)* 1,18+(185700-135100) = 7851010,6 грн.

ОВППВ2 = 7785577,5 +(354600-325080)* 1,27+(185700-135100) = 7853667,9 грн.

ОВППВ3 = 7785577,5 +(354600-325080)* 1,37+(185700-135100) = 7856619,9 грн.

по цеху В = 23561298,4 грн. = 23561,3 тис. грн.

ОВПП по цеху д

ОВПпД1 = 6240372,7 + (295300 – 280000)*1,33+(95600 – 107900) = 6248421,7 грн.

ОВПпД2= 6240372,7 + (295300 – 280000)*1,26+(95600 – 107900) = 6247350,7 грн.

ОВПпД3= 6240372,7 + (295300 – 280000)*1,16+(95600 – 107900) = 6245820,7 грн.

по цеху д = 18741593,1 грн.=18741,6 тис. грн.

ОВПП по цеху Е

ОВППЕ1 = 7427358,9 +(368500-330800)*1,16+(120500-129100) = 7462490,9 грн.

ОВППЕ2 = 7427358,9 +(368500-330800)*1,31+(120500-129100) = 7468145,9 грн.

ОВППЕ3 = 7427358,9 +(368500-330800)*1,33+(120500-129100) = 7468899,9 грн.

по цеху Е =22399536,7 грн. = 22399,5 тис. грн

Основні показники виробничої програми подано в табл. 3.3.

Таблиця Б.4

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]