- •Хід уроку
- •Організаційний момент
- •II.Розминка
- •IV. Фізкультхвилинка «Сова»
- •V. Оголошення теми і мети уроку
- •VI. Вправа «Лабіринт»
- •VII. Графічний диктант
- •VIII. Фізкультхвилинка для очей.
- •Робота із зошитом
- •X. Інструктаж з техніки безпеки під час роботи на уроці.
- •Робота з комп’ютером (зупинка «Алгоритми» виконавець «Олівець»)
- •Релаксація(відео)
- •XI. Підсумок уроку
- •XII. Пояснення домашнього завдання
- •Правила поведінки учнів в кабінеті інформатики
- •(За вказівкою вчителя):
- •Порядок вимкнення компютера:
- •Невиконання правил - грубе порушення порядку і дисципліни.
- •Комплекси вправ для очей
Міністерство освіти і науки України
Управління освіти Полтавського міськвиконкому
Полтавська загальноосвітня школа №8 ім. Панаса Мирного
Полтавської міської ради Полтавської області
Урок інформатики у 4 класі
«Запис алгоритмів мовою стрілок. Виконавець «Олівець»
Підготувала учитель інформатики: Левченко – Трихна Олена Іванівна
Полтава, 2013
Тема: Алгоритмічна мова стрілок. Складання найпростіших лінійних алгоритмів за допомогою мови стрілок.
Практична робота № 10. Виконавець «Олівець».
Мета:
навчити записувати алгоритми для креслення геометричних фігур за допомогою мови стрілок та складати і виконувати прості алгоритми для зображення геометричних фігур;
розвивати логічне мислення та увагу;
виховувати акуратність у виконанні завдань.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання та програмне забезпечення: картки для виконання практичного завдання, програма «Скарбниця знань»
Вимоги до учнів: знати команди алгоритмічної мови стрілок.
Хід уроку
Організаційний момент
Початок заняття. Вітання:
Є різні способи привітань, сьогодні я хочу привітатись з вами посмішкою:
- Я всміхаюсь сонечку:
- Здрастуй золоте,
-Я всміхаюсь квіточці;
-Хай вона росте;
-Я всміхаюсь дощику:
- Лий, як із відра
- Друзям я всміхаюся
-Зичу всім добра!
Добро дня усім!!!!
II.Розминка
Дайте відповіді на запитання: що це?
Чим більше з неї береш, тим більшою вона стає. (яма)
Не гавкає, не кусає, а в будинок не впускає (замок)
Два кільця, два кінці, а посередині цвяшок (ножиці)
Надворі горою, а в домі водою (сніг)
Ні сіють, не саджають, а саме виростає (волосся)
Не кравець, а все життя з голками ходить (їжак)
Загадки «Пристрої комп’ютера»
Робота в парах ( скласти пазли «Пристрої ПК»)
ІIІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання (тестування)
На минулих уроках ми вивчали тему «Алгоритми» і додому ви отримали завдання повторити все вивчене. Зараз я пропоную вам пройти тестування з цієї теми, щоб з’ясувати, як ви її засвоїли. На екрані ви побачите запитання і варіанти відповідей. Деякі будуть мати відкриту відповідь, тобто вам потрібно записати її, деякі матимуть варіанти відповідей, і ви повинні обрати правильну. Якщо ви правильно виконаєте всі завдання, отримаєте 12 плюсів (+) за цю роботу.
(слайди на проекторі - учні виконують завдання на окремих аркушах)
Тестування
1)Закінчіть речення: (2 бали)
Алгоритм – це…
2)Оберіть спосіб представлення алгоритму « Світлофор»:
А) словесно;
Б) у вигляді малюнка;
В) у вигляді знаків.
3)Вкажіть рядок, у якому наведено приклад алгоритму (2 бали)
а) правила поведінки у комп’ютерному класі
б) рецепт приготування їжі
в) розклад уроків
4) Вкажіть рядок, у якому перелічені всі вивчені види алгоритмів (2 бали)
А) лінійні, з розгалуженням, з циклами
Б) лінійні, з циклами, з умовою
В) з розгалуженням, з циклами, з блок-схемою
5) З’єднай назву виду алгоритму з відповідною блок-схемою (2 бали)
1 – лінійний
2 – з розгалуженням
3 – з циклом
6) Виконай алгоритм, запиши відповідь (2 бали)
Гра «Фокуси із числами» (міжпредметні зв’язки з математикою)
Алгоритм:
Задумай число (запиши його).
Додай до задуманого числа 5.
Помнож отриманий результат на 2.
Відніми від отриманого задумане число.
Додай ще 15.
Відніми задумане число.
Порівняй результат із числом у конверті.
Обміняйтесь листками один з одним, візьміть олівці, перевіримо роботи (відповіді на слайдах).
IV. Фізкультхвилинка «Сова»
Вдень в дуплі сидить сова
(діти піднімають руки на головою утворюючи дупло, моргають очима)
Навіть дзьоб не висува,
(хитають головою вправо - вліво)
А вночі вона полює
(діти махають руками, як крилами)
Совенят своїх годує
(ручками утворити “дзьобик”)
V. Оголошення теми і мети уроку
Вивчення нового матеріалу і робота із зошитом
Учитель пояснює, як записуються команди алгоритмічною мовою стрілок.
Пояснити учням, що бажано всі алгоритми записувати олівцем, щоб мати змогу виправити. Початкове положення виконавця вказано зафарбованим кружечком.
Команди алгоритмічної мови стрілок – це числа від 1 до 9 та стрілки.
Перекреслені стрілки дають команду, що потрібно перейти у вказаному напрямку, не малюючи лінії, а не перекреслені стрілки означають, що лінія руху повинна бути намальована.
Стрілки вказують напрямок, а числа вказують, скільки разів потрібно виконати цю команду, тобто на яку кількість клітинок переміститися у вказаному напрямку. Команди пишуться одна за одною і нічим не відокремлюються. Число записується одразу за стрілкою.
Якщо після стрілки немає числа то команда виконується тільки один раз.
