
- •2.2. Практичне застосування інтерактивних технологій, спрямованих на розвиток комунікативної компетенції на різних типах та етапах уроку.
- •1.1. Лінгвістичні передумови розвитку комунікативних умінь учнів на уроках мови
- •1.2. Типи інтерактивних технологій навчання
- •Інтерактивні технології
- •2.1Система вправ для розвитку комунікативної компетенції учнів з використанням інтерактивних методик.
- •3. Вправа «Інтерв`ю» (учні об’єднуються в пари, і беруть інтерв’ю, презентуючи класу).
- •Технологія кооперативного навчання
- •Види вправ:
- •Навчання у грі (ситуативне моделювання)
- •Вправи – ігри:
- •Творче конструювання Діти пригадують прислів’я та приказки про значення слова в житті людини та пропонують їх товаришам для застосування у реченнях, міні – творах. Наприклад:
- •Іv. Дискусія як засіб пізнавальної діяльності учнів
- •2.2. Практичне застосування інтерактивних технологій, спрямованих на розвиток комунікативної компетенції на різних типах та етапах уроку
- •Рефлексія.
- •1. Мотивація навчальної діяльності
- •V. Закріплення знань і вироблення вмінь
- •Творча робота.
- •Vі. Підсумок уроку. Рефлексія
- •Vіі. Домашнє завдання.
- •Види вправ, які можна використовувати на будь-якому етапі уроку:
- •2. Лексичний практикум. Конкурс «я – майстер слова»
- •Пояснити епіграф уроку (епіграф вибираємо, враховуючи вікові особливості учнів)
- •Творче конструювання.
- •Поясніть, як різняться за змістом подані нижче слова, складіть із ними речення(різні види речень).
- •Додатки
- •Діалогічне мовлення
- •Монологічне мовлення
- •Легенда про місто Вознесенськ
- •Легенда про с. Єланець
- •Легенда про Криве Озеро
- •Розділові знаки в безсполучниковому складному
- •Хід уроку
- •Гра «Хто швидше? Краще?»
- •V. Оцінювання.
- •Vі. Домашнє завдання ( за вибором учителя )
- •V. Презентація творчих робіт і талантів учнів 7 класу.
- •Vі. Підсумок уроку.
- •Творчі роботи учнів
- •Новорічні пригоди кота Кузі
Складіть з ним речення (завдання розраховано на ізольованих дітей).
Морфологічний розбір самостійних частин мови. ( або словниковий диктант, у якому визначити частини мови )
Гра «Хто швидше? Краще?»
- Скласти слова (службові і самостійні) з букв поданого слова: не втомлюється (там, ллє, я, втомлюю, є, не, темно, воно).
ІV. Підсумок уроку. Рефлексія
Я зрозумів, за якою ознакою всі слова поділяються на частини мови?
Я знаю, скільки всього є частин мови?
- Я знаю, яку роль відіграють самостійні та службові частини мови?
- Я не зрозумів…
V. Оцінювання.
Vі. Домашнє завдання ( за вибором учителя )
Позакласний захід для учнів 6 – 7 класів
Тема: Кожна людина талановита. Засвіти свою зірку!
Мета: формувати в учнів прагнення до пізнання і розуміння прекрасного в житті; створити умови для демонстрації своїх захоплень;
обговоритипоняття «здібність», «обдаровання», «талант», «геніальність»; розвивати творчість у дітей.
Обладнання: виставка творчих робіт та відзнак дітей
(власних поезій, малюнків, картин, робіт із бісера, нагород за спортивні досягнення).
Хід уроку
І. Вступне слово вчителя.
Людина, як зірка, народжується серед туманності, у нескінченності
спалахує й падає в нескінченність. Як зірка, вона народжується, щоб світлішим став Усесвіт.
Талант. Ми часто чуємо це слово. Упродовж багатьох сторіч людина шукає відповіді на запитання:
- що таке талант?
- яку людину можна назвати талановитою?
- чи всі люди талановиті? А що думаєте ви????? (міркування дітей).
Сьогодні ми поговоримо і про здібності, і про талант, і про їх
взаємозв’язок.
Психологи стверджують, що здатність мислити і творити – дуже цінний дар, який кожна людина отримує при народженні.
Поняття, які означають рівень обдарованості:
Здібність – природний нахил до чого-небудь; обдаровання, талант.
Обдаровання –наявність природних здібностей; талановитий, здібний.
Талант – видатні природні здібності людини; хист, обдаровання.
Геніальність – найвищий ступінь обдарованості людини, виразом якої є
творчість. Учені стверджують, що обдарованість є вродженою. Але велику, якщо не головну роль, відіграє таке поєднання: розумні та розуміючі батьки, талановиті вчителі, енергійні творчі однолітки, а також наполеглива праця, уміння правильно визначити мету й досягти її. Люди навчилися більш - менш точно передбачати рух планет, зміни погоди, рух продажу товарів на ринку. Однак найважчим виявилося прогнозувати розвиток окремої людини.
Спробуємо визначити ознаки обдарованості, кажуть, що до них відноситься:
1. Допитливість.
2. Прагнення до пізнання, дослідження.
3. Оригінальність мислення.
4. Схильність до нестандартних асоціацій.
5. Висока концентрація уваги.
6. Феноменальна пам'ять.
7. Широта інтересів.
ІІ. Учитель.
А я ще хочу пригадати нашу травневу поїздку на Зелені хутори, під час якої ми познайомилися із життям наших пращурів.
Як вони жили?
Чим займалися?
Чи талановитими були? (давайте пригадаємо, переглянемо кадри нашої поїздки)
Що ви можете сказати щодо талантів українців????
(виступи дітей).
ВИСНОВОК. Які українці? (талановиті, здібні, обдаровані)
Послухайте, будь ласка, легенду про сутність людини.
«Боги, створюючи світ, замислилися, де заховати від людини її
найголовнішу таємницю: у глибокій печері, на дні океану або на небі, серед зірок? Але рано чи пізно люди потраплять туди. І нарешті вирішили сховати таємницю у середині самих людей.
Адже у себе людина не здогадається зазирнути».
Багато у чому боги мали рацію: ми знаємо про себе набагато менше, ніж про довкілля. Та водночас боги помилилися. Що б не вивчала людина, про що б вона не мріяла, за цим завжди стоїть допитливість стосовно себе.
ІІІ. Учитель. Ліна Василівна Костенко написала чудовий вірш «Крила», який, до речі, ми будемо вивчати в цьому навчальному році, про талант людини, її крилатість. Послухайте, будь ласка. Виконує його відомий актор Б. Ступка.
- Сподобався вам вірш?
- Як ви його зрозуміли?
ІV. Учитель.
Серед нас теж є дуже багато талановитих людей. Це письменники, художники, музиканти, співаки. Давйте пригадаємо талановитих людей Миколаївщини.
- поети: Д. Кремінь, Л. Чижова, Валерій Бойко. Що ви можете про них сказати?
- художник - Андрій Антонюк;
- спортсмени;
- музика - Ярова Т., Меладзе К., Серов О.
Географія наших талантів дуже широка, подивіться на дошку. (спорт, танці, живопис…..)
Давайте розкажемо про свої таланти, переконаємось, що у нашому класі є обдаровані діти.