- •2.2. Практичне застосування інтерактивних технологій, спрямованих на розвиток комунікативної компетенції на різних типах та етапах уроку.
- •1.1. Лінгвістичні передумови розвитку комунікативних умінь учнів на уроках мови
- •1.2. Типи інтерактивних технологій навчання
- •Інтерактивні технології
- •2.1Система вправ для розвитку комунікативної компетенції учнів з використанням інтерактивних методик.
- •3. Вправа «Інтерв`ю» (учні об’єднуються в пари, і беруть інтерв’ю, презентуючи класу).
- •Технологія кооперативного навчання
- •Види вправ:
- •Навчання у грі (ситуативне моделювання)
- •Вправи – ігри:
- •Творче конструювання Діти пригадують прислів’я та приказки про значення слова в житті людини та пропонують їх товаришам для застосування у реченнях, міні – творах. Наприклад:
- •Іv. Дискусія як засіб пізнавальної діяльності учнів
- •2.2. Практичне застосування інтерактивних технологій, спрямованих на розвиток комунікативної компетенції на різних типах та етапах уроку
- •Рефлексія.
- •1. Мотивація навчальної діяльності
- •V. Закріплення знань і вироблення вмінь
- •Творча робота.
- •Vі. Підсумок уроку. Рефлексія
- •Vіі. Домашнє завдання.
- •Види вправ, які можна використовувати на будь-якому етапі уроку:
- •2. Лексичний практикум. Конкурс «я – майстер слова»
- •Пояснити епіграф уроку (епіграф вибираємо, враховуючи вікові особливості учнів)
- •Творче конструювання.
- •Поясніть, як різняться за змістом подані нижче слова, складіть із ними речення(різні види речень).
- •Додатки
- •Діалогічне мовлення
- •Монологічне мовлення
- •Легенда про місто Вознесенськ
- •Легенда про с. Єланець
- •Легенда про Криве Озеро
- •Розділові знаки в безсполучниковому складному
- •Хід уроку
- •Гра «Хто швидше? Краще?»
- •V. Оцінювання.
- •Vі. Домашнє завдання ( за вибором учителя )
- •V. Презентація творчих робіт і талантів учнів 7 класу.
- •Vі. Підсумок уроку.
- •Творчі роботи учнів
- •Новорічні пригоди кота Кузі
Розділові знаки в безсполучниковому складному
Двокрапка
Нам тілько сакля очі коле: чого вона стоїть у вас.
Німець скаже: ви моголи.
І не благай: не вимолять ні діти, ні жінка.
Дивлюся: так буцім сова летить лугами, берегами, та нетрями, та глибокими ярами, та широкими степами, та байраками.
Дивлюся: хати над шляхами та городи з стома церквами.
Дивлюся: палати, палати понад тихою рікою.
Тепер же я знаю: це той первий, що розпинав нашу Україну.
Дивлюсь я: біла хмара криє сіре небо.
Тире
Лети ж, моя думо, моя люта муко, забери з собою всі лиха, всі зла, своє товариство – ти з ними росла.
Упивайтесь, бенкетуйте – я вже не почую.
Розбиває, та не вип`є живущої крові – воно знову оживає і сміється знову.
Долітаю – то город безкраїй.
Обніміте ж, брати мої, найменшого брата – нехай мати усміхнеться, заплакана мати.
Оженився, зажурився – нічого немає.
По селах голі плачуть діти – батьків немає.
Кома, крапка з комою
А я полечу високо, високо за синії хмари; немає там власті, немає там кари, там сміху людського і плачу не чуть.
Онде злодій штемпований кайдани волочить; он розбійник катований зубами скрегоче, недобитка товариша зарізати хоче.
Ми не гішпани; крий нас, боже.
Всьому навчим; тілько дайте свої сині гори.
Оглухли, не чують; кайданами міняються, правдою торгують.
Розкуються незабаром заковані люде, настане суд, заговорять і Дніпро, і гори!
Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю!
Нема на світі України, немає другого Дніпра.
Конспект уроку. Українська мова. 8 клас
Тема. Систематизація й повторення вивченого. Частини мови (самостійні, службові, вигук) їх значення та
граматичні ознаки.
Мета: відновити в пам’яті учнів значення, морфологічні ознаки та синтаксичну роль кожної з частин мови; розвивати і вдосконалювати навички морфологічного розбору, комунікативного мовлення учнів; виховувати любов до мови, образного слова, поезій.
Тип уроку: узагальнення й систематизація знань і вмінь.
Обладнання: підручник, таблиця, словники.
Хід уроку
І. Мотивація навчання школярів.
1. Організаційний момент.
Не знаю я, що буде після нас,
В які природа убереться шати.
Єдиний, хто не втомлюється, - час.
А ми живі, нам треба поспішати.
Зробити щось, лишити по собі,
а ми, нічого, - пройдемо, як тіні,
Щоб тільки неба очі голубі
Цю землю завжди бачили в цвітінні.
Щоб ці ліси не вимерли, як тур,
Щоб ці слова не вичахли, як руди.
Життя іде і все без коректур,
І як напишеш, так уже і буде.
Л.Костенко
- Як ви зрозуміли поезію? Яка головна думка?
- За цим текстом ми будемо сьогодні працювати.
2. Тема, мета уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Бесіда з учнями:
- скільки частин мови ви знаєте?
- на які групи вони поділяються?
- які частини мови належать до самостійних?
- які службові частини мови ми вивчили?
- який розділ науки про мову вивчає частини мови?
2. Скласти схему частини мови, навівши приклади (завдання дається дітям з високим рівнем невпевненості, щоб створити ситуацію успіху).
3. Коментоване письмо.
- Записуємо вірш Л.Костенко, називаючи всі частини мови.(Визначаємо частини мови ланцюжком, працює вся група).
ІІІ. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.
Які частини мови є змінними, а які – незмінними? Чому одні частини мови називаються повнозначними, а інші – неповнозначними?
Які частини мови називаються службовими? Які самостійними?
Що розуміють під лексичним значенням слів?
Лексичний практикум.
Шати - , тур - ,
коректура – визначте лексичне значення слова.
