Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
instruktsiyi_dlya_studentiv_MVR.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
101.2 Кб
Скачать

Практичне заняття №1

Тема: Моделювання заходів морально-етичного спрямування: години спілкування в початковій школі.

Мета: вправлятися в умінні складати конспект виховного заходу морально-естетичного спрямування, години спілкування, відпрацьовувати вміння демонструвати прийоми викладання, працювати з літературою, виховувати морально-етичну культуру, професійну майстерність.

Дидактичні засоби:

1. Синькевич М. Досвід роботи з морально-етичного виховання /М. Синькевич. – Позакласний час. – 2012. – №7-8. – С. 87-91.

2. Шемшуріна А.І. Морально-етичне виховання школярів /А.І. Шемшуріна // Виховна робота в школі. – 2011. – №6. – С. 2-6.

3. Панасюк О. Ф. Друг – це означає другий Я! / О.Ф.Панасюк // Позакласний час. – 2000. - №7. – С. 16-18.

4. Лізинський В. М. Практичне виховання в школі / В.М. Лізинський. – Х : «Ранок», 2008. – 320 с.

5. Кацинська Л.П. Виховний процес в сучасній школі: Методичний посібник. – Рівне, 1997.

Завдання

1.Уважно опрацюйте теоретичний матеріал лекції.

2. Підготуйтесь відповідати на питання.

  • Що таке бесіда?

  • Чим відрізняються між собою бесіда як форма і як метод виховання?.

  • Яка структура бесіди.

  • Складіть алгоритм підготовки бесіди.

  • Складіть алгоритм проведення бесіди.

  • Складіть орієнтовний план - конспект проведення бесіди.

  • Складіть поради педагогу до проведення бесіди.

  • Яких методичних правил варто дотримуватися у системі підготовки і проведення етичних бесід ?

Тестовий контроль

1. Вибір організаційних форм виховання залежить від:

1) місця і дати проведення;

2) мети і завдання виховання;

3)обладнання, яке використовується при проведенні позакласних заходів;

4) кількості дітей в класі.

2.Ефективність методики виховної роботи залежить від:

1) єдності і взаємозв’язку всіх сторін виховання;

2) динаміки виховних впливів у зв’язку з досягнутим рівнем виховання дитини;

3) формування в єдності свідомості і поведінки молодших школярів;

4) всі відповіді правильні.

3. Проведення і вибір позакласних заходів залежить від :

1) організаційних навичок, вмінь педагога;

2) засобів виховання;

3) місця проведення;

4) від мети і завдань виховання.

4. Проведення самоаналізу позакласного заходу вчителю допомагає у:

1) аналізом повинні займатися методисти;

2) самовдосконаленні і організації виховного процесу;

3) організації дітей в позашкільній діяльності;

4) правильна відповідь відсутня.

5. Форма виховної роботи, спрямована на оволодіння учнями знаннями норм і правил поведінки, спонукання до формування умінь і навичок моральної поведінки, формування громадської думки:

1) етична бесіда;

2) свято;

3) диспут;

4.) КТС.

3. Розробіть конспект години спілкування морально-етичного спрямування.

Виховний захід розробіть за схемою

Тема:

Мета:

Дидактичні засоби

Орієнтовний вік

Хід заняття

І. Організаційна частина

1. Привітання

2. Повідомлення теми заняття

ІІ. Опрацювання теми

ІІІ. Підведення підсумку

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]