- •Урок № 58
- •Хід уроку
- •Співвідношення між діаметром і радіусом кола
- •Довжина кола, число π
- •IV. Засвоєння вмінь
- •V. Підсумки уроку
- •VI. Домашнє завдання
- •Урок № 59
- •Хід уроку
- •I. Перевірка домашнього завдання
- •II. Актуалізація опорних знань
- •III. Засвоєння знань
- •Круг. Елементи круга
- •Площа круга.
- •IV. Засвоєння вмінь
- •V. Підсумки уроку
- •VI. Домашнє завдання
- •Урок № 60
- •Хід уроку
- •II. Актуалізація опорних знань
- •IV. Застосування знань. Формування вмінь
- •VI. Домашнє завдання
- •Урок № 61
- •Хід уроку
- •II. Засвоєння нових знань
- •1. Мотивація навчальної діяльності
- •2. Формування знань
- •III. Засвоєння вмінь
- •IV. Підсумки уроку
- •V. Домашнє завдання
- •Урок № 62
- •Хід уроку
- •II. Актуалізація опорних знань
- •III. Засвоєння знань
- •IV. Формування вмінь
- •V. Підсумок уроку
- •VI. Домашнє завдання
- •Урок № 63
- •Хід уроку
- •II. Систематизація знань
- •III. Підсумки уроку
- •IV. Домашнє завдання
- •Урок № 64
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Умова тематичної контрольної роботи
IV. Застосування знань. Формування вмінь
Розв'язування вправ
Основна мета — навчитися будувати сектори, якщо відомо, яку частину (виражену дробом або відсотками) сектор становить від повного кута, а також не забуваємо виконувати задачі на застосування формул C = πD i S = πR2.
Задача
1.
Поділіть круг на сектори, кути яких
становлять 15 %;
;
0,2 повного кута відповідно. Обчисліть
величину кута четвертого сектора.
Задача 2. Поділіть кут на сектори, якщо градусна міра одного з їх кутів на 20° більша за градусну міру другого і на 40° менша від градусної міри третього.
З
адача
3.
Дано круг із центром О і радіусом 12 см
(рис).
Знайдіть
площу заштрихованого сектора, якщо
AOB
=
60°.
(Перед розв'язуванням цієї задачі можна запропонувати учням таке запитання:
Яку частину становить площа сектора від площі круга, якщо градусна міра круга сектора складає:
а) 90°; б) 30°; в) 45°; г) 1°?)
Задача 4. Довжина діаметра кола 70 см. Скільки приблизно треба зробити обертів, щоб подолати відстань у 3 км?
Задача 5. Знайдіть площу заштрихованої фігури, виконавши необхідні обчислення:
а)
|
б) АВ = 4см
|
V. Підсумки уроку Бліцтест
На якому з рисунків заштрихована фігура не є круговим сектором?
а)
б)
в)
г)
З
найдіть
кут, яким вимірюється сектор 3 на рисунку.
а) 180°; б) 90°; в) 225°; г) 360°.
VI. Домашнє завдання
Задача 1. Накресліть коло радіуса 2,5 см. Проведіть радіус ОА, діаметр АВ, хорду ВС, заштрихуйте сектор АОС.
Задача 2. Довжина кола дорівнює 12,56 дм. Знайдіть площу круга, обмеженого цим колом.
Задача
3.
Поділіть круг на сектори, кути яких
становлять
;
0,4; 25 % повного круга відповідно. Обчисліть
величину кута четвертого сектора.
Урок № 61
Тема. Кругові діаграми
Мета: провести діагностику засвоєння теми «Коло, круг» та сформувати уявлення про поняття діаграми і спосіб відтворення співвідношення величини за допомогою кругових діаграм; навчитися будувати нескладні кругові діаграми за відомим значенням величини.
Тип уроку: застосування знань, умінь, навичок.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
Самостійна робота
Знайдіть довжину кола і площу круга, що обмежений цим колом, якщо його діаметр 4,6 см.
М
аємо
моток дроту у формі кола, діаметр якого
1 м. Моток складається
з
30-ти кілець. Скільки кілець радіуса 15
см можна виготовити з цього дроту?Обчисліть площу фігури, зображеної на рисунку (виміри дано в сантиметрах).
Принести на консультацію в школу або на електронну адресу lisaalisa56@mail.ru
II. Засвоєння нових знань
1. Мотивація навчальної діяльності
Для створення позитивної мотивації залучаємо якомога більше фактичного матеріалу: приклади різних видів діаграм (кругові, стовпчасті, лінійні), взяті з різних видів ЗМІ. Наводимо учнів на думку, що, по-перше, вони повинні навчитися «читати» діаграми, по-друге, треба навчитися самим складати діаграми, щоб показати наочно співвідношення між величинами.
