
- •Урок № 58
- •Хід уроку
- •Співвідношення між діаметром і радіусом кола
- •Довжина кола, число π
- •IV. Засвоєння вмінь
- •V. Підсумки уроку
- •VI. Домашнє завдання
- •Урок № 59
- •Хід уроку
- •I. Перевірка домашнього завдання
- •II. Актуалізація опорних знань
- •III. Засвоєння знань
- •Круг. Елементи круга
- •Площа круга.
- •IV. Засвоєння вмінь
- •V. Підсумки уроку
- •VI. Домашнє завдання
- •Урок № 60
- •Хід уроку
- •II. Актуалізація опорних знань
- •IV. Застосування знань. Формування вмінь
- •VI. Домашнє завдання
- •Урок № 61
- •Хід уроку
- •II. Засвоєння нових знань
- •1. Мотивація навчальної діяльності
- •2. Формування знань
- •III. Засвоєння вмінь
- •IV. Підсумки уроку
- •V. Домашнє завдання
- •Урок № 62
- •Хід уроку
- •II. Актуалізація опорних знань
- •III. Засвоєння знань
- •IV. Формування вмінь
- •V. Підсумок уроку
- •VI. Домашнє завдання
- •Урок № 63
- •Хід уроку
- •II. Систематизація знань
- •III. Підсумки уроку
- •IV. Домашнє завдання
- •Урок № 64
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Умова тематичної контрольної роботи
Урок № 59
Тема. Круг. Площа круга
Мета: сформувати уявлення учнів про геометричну фігуру круг та поняття площі круга; навчити користуватися формулою S = πR2 для розв'язування задач.
Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навичок.
Хід уроку
I. Перевірка домашнього завдання
Математичний диктант
Варіант 1 [2]
Запишіть формулу, за якою обчислюється довжина кола, якщо відомий його радіус [діаметр].
Обчисліть довжину кола, якщо довжина діаметра [радіуса] його 10 м [5 дм], число π округліть до сотих.
Довжина кола 9,42 дм. Округливши число π до сотих, знайдіть діаметр [радіус] цього кола.
Діаметр кола більший за радіус кола на 7 см. [Радіус кола менший від його діаметра на 14 дм]. Яка довжина кола? Число π виразіть звичай ним неправильним дробом.
Принести на консультацію в школу або на електронну адресу lisaalisa56@mail.ru
II. Актуалізація опорних знань
Під час перевірки результатів виконання диктанту повторюємо основний зміст матеріалу попереднього уроку (уявлення про коло, радіус, діаметр кола; довжина кола і число я у вигляді десяткового та звичайного дробу).
Окрім цього, слід ще повторити деякі поняття. Для цього виконуємо усні вправи:
1) Назвіть геометричні фігури, які ви бачите на рисунку:
Яка з них зайва?
2) Якою величиною характеризується будь-який відрізок? Які одиниці вимірювання довжини ви знаєте?
3) Якою величиною характеризується частина площини, що обмежена сторонами квадрата? прямокутника? Які одинці вимірювання площі ви знаєте?
4) Обчисліть площу і периметр:
а) квадрата зі стороною 7 см;
б)
прямокутника зі сторонами 7,5 см і 6
см.
III. Засвоєння знань
Як і на попередньому уроці, розпочати треба з того, що повторити зміст поняття «круг» і показати різницю між цим поняттям і поняттям «кола», тільки після цього знайомимо учнів з формулою площі кола і показуємо її застосування для розв'язування задач.
Круг. Елементи круга
Н
акреслимо
коло с центром в т. О
і
радіусом ОА
= R
= 3
см.
Це
коло поділить площину (аркуш) на 2 частини,
одна з яких лежить зовні, а інша —
всередині кола.
Тоді частина площини, що знаходиться всередині кола разом із колом — круг, О — центр і R = OA — радіус.
Площа круга.
Досвід автора показує, що виведення формули площі круга через площу вписаного і описаного квадратів шестикласникам не дуже зрозуміло. Тому, на розсуд учителя, або «виводимо» формулу, як це робиться традиційно в підручниках з математики для 6 класу, або пояснюємо, що ця формула буде виведена нами у 9 класі, коли ми навчимося це робити, спираючись на відповідні геометричні відомості, і записуємо формулу S = πR2. Наприкінці пояснень, маємо записати в зошитах учнів (конспект 27).
Конспект 27 |
||
Круг. Площа круга |
||
Круг з центром О, радіус ОА = R; S = πR2 — площа круга |
|
Приклади 1) Якщо R = 2 см, то S = πR2 = π·22 = 4π (см2). 2) Якщо D = 2 см, то R = D : 2 = 2 : 2 = 1см. S = πR2 = π (см2) |