
- •Перегляд презентації .
- •Виступи учнів про хвороби органів травлення.
- •Розділ IX. Людина
- •Тема 6. Харчування і травлення урок 44. Травлення в шлунку
- •Хід уроку
- •I. Організація класу.
- •III. Мотивація навчальної діяльності
- •VI. Рефлексія.
- •Vіі. Підбиття підсумків
- •I .Організаційний момент.
- •II.Актуалізація опорних знань.
- •IV. Надання необхідної інформації.
- •V. Центральна частина уроку – інтерактивна вправа.
- •VI. Рефлексія, підбиття підсумків роботи
- •VII. Підведення підсумків.
VI. Рефлексія.
. Виконайте тести.
Соляна кислота в шлунку:
а) розщеплює білки на амінокислоти;
б) знищує мікроорганізми;
в) стимулює вироблення жовчі;
г) захищає слизисту шлунка.
Vіі. Підбиття підсумків
VII. Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника. Підготувати запитання для однокласників, які починаються словом “Чому… ?”.
Мета: сформувати в учнів знання про функцію дванадцятипалої кишки у зв’язку з її будовою;розкрити значення жовчі і ферментів підшлункової залози в травленні.
Тип уроку: комбінований.
Форми і методи: лекція з елементами бесіди, інтерактивні вправи.
Терміни і поняття: кишечник, дванадцятипала кишка, підшлункова залоза, печінка, жовч.
Обладнання: модель торсу людини, рельєфна таблиця “органи травлення ”
Девіз уроку:
”Від того, що ми будемо
знати, залежить те, ким ми станемо.”
Хід уроку.
I .Організаційний момент.
Привітання вчителя. Побажання успіхів.
II.Актуалізація опорних знань.
(Вчитель пропонує учням різні форми роботи, щоб пригадати вивчене на уроках. Наприклад:
1.Виконати тести.
2.Розв’язати кросворд «Травлення»
3.Заповнити структурно – логічну схему. Будова травної системи
III. Мотивація навчальної діяльності:
Ми з вами з’ясували, що їжа проходить хімічну обробку, починаючи з ротової порожнини. В шлунку, під дією шлункового соку, утворюється хімус – частково перетравлена їжа. Завдяки скороченню м’язів шлунка, через пілоричний сфінктер, хімус надходить порціями до наступного відділу травного каналу – тонкого кишечника. Що відбувається з хімусом далі,ми спробуємо дізнатись сьогодні на уроці.
IV. Надання необхідної інформації.
З яких же відділів складається кишечник та які функції він забезпечує?
(розповідь вчителя з використанням електронного посібника).
Кишечник
Тонкий Товстий
Що ж відбувається в тонкому кишечнику? На це запитання ви спробуєте відповісти самостійно.
V. Центральна частина уроку – інтерактивна вправа.
Метод «Навчаючи – учись».
Кожен учень отримує завдання:
– Роль дванадцятипалої кишки у травленні.
– Роль підшлункової залози у травленні.
– Печінка, її значення у травленні.
– Всмоктування поживних речовин.
– Роль мікроорганізмів товстого кишечника.
На виконання завдання відводиться 10 хвилин. Усі опрацьовують матеріал підручника, додатковий матеріал. По закінченні роботи обмінюються матеріалом.
Дванадцятипала кишка – це …
До дванадцятипалої кишки відкриваються протоки – …
На харчові маси тут діє велика кількість …
– Заповнити схему: “Ферменти підшлункової залози”
– Заповнити схему: “Роль печінки в процесі травлення”
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
||
|
|
|
|
– Пояснити суть процесу всмоктування
– Заповнити таблицю в робочих зошитах “Будова і функції тонкого кишечника”