
- •Відкритий урок з теми: «права дитини»
- •Сторінка дослідника
- •V.Повідомлення теми і завдань уроку.
- •V.Робота над новим матеріалом.
- •Уривок мультфільму «смішарики.Азбука прав.»
- •2.Кожна дитина має право на ім’я слайд 7
- •3. Кожна дитина має право на любов і піклування батьків слайд 8
- •4.Кожна дитина має право на освіту слайд 9
- •V.Закріплення.
- •1.Практична робота у групах. Слайд 18
- •Vі.Підсумок уроку
- •Vіі.Домашнє завдання
Відділ освіти виконкому Саксаганської районної у місті ради
Методичний кабінет
Криворізька гімназія № 91
Відкритий урок з теми: «права дитини»
( в комплексі з авторською презентацією)
Підготувала
вчитель початкових класів
Хотіленко Олена
Володимирівна
Кривий Ріг
2014
Тема. Ніхто немає права ображати людину. Права дитини. Декларація прав дитини(с.82-87)
Мета: формування в учнів уявлення про Декларацію прав дитини, з’ясувати основні права дітей, вчити оцінювати вчинки дійових осіб; виховувати почуття доброти, милосердя.
Обладнання: презентація, картки - ілюстрації для роботи в групах, посібник «КОНВЕНЦІЯ ООН ПРО ПРАВА ДИТИНИ»
Хід уроку
І. Організація класу до уроку СЛАЙД 1
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи стати час!
Розпочнемо наш урок -
В правознавство зробим крок!
ІІ. Підсумки фенологічних спостережень СЛАЙД 2
Прогностик доповідає
— Весна рання. Сьогодні 15 березня.
— Температура повітря …. Вітер…. Небо……
— Опади… Інші явища не спостерігаються.
— Протягом тижня переважала прохолодна погода
З народного календаря. 15 березня – Федота. Якщо в цей день вітряно й холодно, то довго не з’являтиметься трава, а тому казали: “Федот кошматий – паші не мати”. Якщо в цей день повіє теплий вітер, слід чекати теплого і вологого літа, а якщо сніг – літо буде холодним, дощ – літо дощове.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Згадаймо, що вивчили на минулому уроці. СЛАЙД 3
-Яку людину називають милосердною?
Милосердний - той, хто робить людям добро, чуйно до них ставиться, готовий надати допомогу.
Сторінка дослідника
Ще з давніх часів благодійність була в традиціях нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалось допомогти знедоленому, нещасному, поділитись з ним шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість й немічність, полікувати хворого чи каліку, захистити скривдженого.
Сторінка дослідника
В Україні проживає майже 2 мільйони самотніх людей. Близько 200 тисяч з них цілком або частково не здатні обслуговувати себе. 15 тисяч з них проживають в будинках-інтернатах, їх об’єднує немічність, самотність. У злигоднях живуть 1 150 тисяч людей. Близько 30 тисяч з них мешкають у напіврозвалених халупах. 70 тисяч людей отримують мізерну пенсію. Чимало є й таких, що проживають на межі бідності. Сумні цифри, незвичні... Та це правда життя. Важко уявити, що люди страждають не тільки від того, що не щодня мають свіжий хліб, а й від того, що не чують таких вкрай необхідних слів, як «Добрий день».
Підсумки проекту «Куточок добрих справ»
ІV.Мотивація навчальної діяльності СЛАЙД 4
Прослухайте оповідання «Ніхто не має права ображати людину» за Андрієм Усачовим і дайте відповідь на запитання :
Чого не знав і не читав Дядько?
Як звучало нове для вас слово?