
- •6. Організація робіт по будівництву дорожнього одягу
- •6.1 Розрахунок потреби дорожнього – будівельних матеріалів
- •6.2 Розрахунок зон обслуговування виробничих підприємств і середньої доставки матеріалів
- •Технологія будівництва дорожнього одягу. Комплектування мдз – 3
- •1. Розрахунок технологічних робочих процесів для піщаного підстилаючого шару :
- •2. Розрахунок технологічних робочих процесів для основи із щебеню методом заклинювання :
- •3. Розрахунок технологічних робочих процесів для нижнього шару покриття із гарячого круп-нозернистого а/б :
- •4. Розрахунок технологічних робочих процесів для верхнього шару покриття із гарячого дріб-нозернистого а/б :
- •5. Розрахунок технологічних робочих процесів для присипного узбіччя :
- •6. Розрахунок технологічних робочих процесів для укріплення узбіччя :
3. Розрахунок технологічних робочих процесів для нижнього шару покриття із гарячого круп-нозернистого а/б :
Процес №1
Розбивочні роботи – 3 дорожні робітника
S = 9 *170 = 1530 м2
Процес
№2
1000 м2 – 102+12,7*6 = 178,2 т
1530 м – 272,65 т
П2 = (T*q*Kч*Kв)/(2L/V+tн.р.) = (8*10*0,85*1)/(2*7,5/60+0,32) = 119,30 м3/зм
К2 = 272,65 роб/зм
М2 = 272,65/119,30 = 2,29 маш
Процес №3
К3 = 1530 роб/зм
П3 = 8*1000/4,4 = 1818,18 м3/зм
М3 = 1530/1818,18 = 0,84 маш
Процес №4
К4 = 1530 роб/зм
Каток 8 т: П4 = 8*1000/5,46 = 1467,89 м3/зм
М4 = 1530/1467,89 = 1,04 маш
Каток 13 т: П4 = 8*1000/15,86 = 504,41 м3/зм
М4 = 1530/504,41 = 3,03 маш
4. Розрахунок технологічних робочих процесів для верхнього шару покриття із гарячого дріб-нозернистого а/б :
Процес №1
1000 м2 – 102+12,8*2 = 127,6 т
1530 м – 195,23 т
П = (T*q*Kч*Kв)/(2L/V+tн.р.) = (8*10*0,85*1)/(2*7,5/60+0,32) = 119,30 м3/зм
К = 195,23 роб/зм
М = 195,23/119,30 = 1,6 маш
Процес №2
П2 = 1818,18 м3/зм
К2 = 1530 роб/зм
М2 = 1530/1818,18 = 0,84 маш
Процес №4
К4 = 1530 роб/зм
Каток 8 т: П4 = 8*1000/5,46 = 1467,89 м3/зм
М4 = 1530/1467,89 = 1,04 маш
Каток 13 т: П4 = 8*1000/15,86 = 504,41 м3/зм
М4 = 1530/504,41 = 3,03 маш
5. Розрахунок технологічних робочих процесів для присипного узбіччя :
Процес №1
Vпр.у = 0,69*2*170 = 234,6 м2
П = (T*q*Kч*Kв)/(2L/V+tн.р.) = (8*10*0,85*1)/(2*7,5/60+0,32) = 120,7 м3/зм
К = 234,6 * 1,3 = 304,98 роб/зм
М = 304,98/120,7 = 2,8 маш
Процес №2
К2 = 0,5 * 234,6 = 117,3 роб/зм
П2 = 8*1000/16,73 = 478,18 м3/зм
М2 = 117,3/478,18 = 0,3 маш
Процес №3
1000 м3 – 100 м3
177,3 – 17,73
П3 = (T*q*Kч*Kв)/(2L/V+tн.р.) = (8*6*0,85)/(2*7,5/60+0,2) = 90,7 м3/зм
К3 = 17,73 роб/зм
М3 = 17,73/90,7 = 0,20 маш
Процес №4
К4 = 177,3 роб/зм
П4 = 8*1000/20,74 = 385,73 м3/зм
М4 = 177,3/385,73 = 0,46 маш
Процес №5
К5 = 177,3 роб/зм
П5 = 8*1000/(2,13+2,18*4) = 751,17 м3/зм
М5 = 177,3/751,17 = 0,24 маш
6. Розрахунок технологічних робочих процесів для укріплення узбіччя :
Процес №1
П = (T*q*Kч*Kв)/(2L/V+tн.р.) = (8*10*0,85*1)/(2*11,5/60+0,32) = 230,77 м3/зм
К = 23,3 * 1,3 = 30,3 роб/зм
М = 30,3/230,77 = 0,13 маш
Процес №2
К2 = 2,55 *2* 170 = 867 м2роб/зм
П2 = 8*1000/6,15 = 1300,81 м3/зм
М2 = 867/1300,81 = 0,67 маш
Процес №3
П3 = 90,7 м3/зм
К3 = 7 роб/зм
М3
=
7/90,7
= 0,08
маш
Процес №4
К4 = 867 роб/зм
П4 = 8*1000/1,43 = 5594,41 м3/зм
М4 = 867/5594,41 = 0,15 маш
Процес №5
К5 = 867 роб/зм
Каток 8 т: П5 = 8*1000/22,92 = 349,04 м3/зм
М5 = 867/349,04 = 2,48 маш
Каток 16 т: П5 = 8*1000/1,41 = 5673,76 м3/зм
М5 = 867/5673,76 = 0,15 маш
Таблиця 6.3.1 – Технологічна відомість робочих процесів для будівництва насипу
№ процесу |
№ захваток |
Джерело обгрунтування норм |
Технологія виробництва робіт в послідовності |
Одиниці виміру |
Кількість робіт за зміну |
Продуктивність |
Машинозміни |
|||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|||||||
1 |
I |
|
Розбивочні роботи |
|
3 чоловіки |
|||||||||
2 |
I |
27-14-1 |
Транспортування піску із кар’єрів піску автомобіля-ми самоскидами 10 т. на середню дальність перевезень 5,1 км. |
т |
1712,4 |
119,30 |
14,4 |
|||||||
3 |
I |
27-14-1 |
Розподілення піску авторе-йдером 99 кВт. |
м3 |
778,4 |
329,22 |
2,4 |
|||||||
4 |
II |
27-14-1 |
Транспортування води з ВБ ПМ-130 на відстань 7,5 |
м3 |
70,76 |
90,7 |
0,8 |
|||||||
5 |
II |
27-14-1 |
Зволоження піску полива-льною машиною ПМ-130 |
м3 |
778,4 |
784,31 |
0,99 |
|||||||
6 |
II |
27-14-1 |
Ущільнення піску катками самохідними 16т. |
м3 |
778,4 |
975,61 |
0,80 |
|||||||
7 |
III |
|
Розбивочні роботи |
|
3 чоловіки |
|||||||||
8 |
III |
27-22-1 |
Транспортування щебеню фракцією 40-70 із кар’єру щебеню на відстань 11,5 |
т |
382,2 |
230,77 |
3,9 |
|||||||
9 |
III |
27-22-1 |
Розподілення щебеню роз-подільником . |
м2 |
1555,5 |
8988,76 |
0,2 |
|||||||
10 |
III |
27-22-1 |
Транспортування води ПМ-130. |
м3 |
28,01 |
90,7 |
0,31 |
|||||||
11 |
III |
27-22-1 |
Полив шару щебеню 40-70. |
м2 |
1555,5 |
1960,78 |
0,79 |
|||||||
12 |
III |
27-22-1 |
Ущільнення самохідними катками 8 т. |
м2 |
1555,5 |
480,77 |
3,2 |
|||||||
Ущільнення самохідними катками 13т. |
м2 |
1555,5 |
213,22 |
7,3 |
||||||||||
13 |
IV |
27-22-1 |
Транспортування щебеня фракцією 10-20 із кар’єру щебеню на відстань 11,5 |
т |
30,3 |
230,77 |
0,13 |
|||||||
14 |
IV |
27-22-1 |
Розподілення щебеню фракцією 10-20. |
м2 |
1555,5 |
8988,76 |
0,2 |
|||||||
15 |
IV |
Розраху-нок |
Транспортування води ПМ-130. |
т |
11,39 |
76,98 |
0,15 |
|||||||
16 |
IV |
27-22-1 27-22-4 |
Зволоження щебня фракцією 10-20. |
м2 |
1240 |
1960,78 |
0,63 |
|||||||
17 |
IV |
27-22-1 27-22-4 |
Ущільнення катками самохідними 8т. |
м2 |
1240 |
480,77 |
2,58 |
|||||||
18 |
IV |
27-22-1 27-22-4 |
Ущільнення катками самохідними 13т. |
м2 |
1240 |
213,22 |
5,82 |
|||||||
19 |
V |
|
Розбивочні роботи |
3 чоловіки |
||||||||||
20 |
V |
27-48-1 27-48-3 |
Транспортування чорного щебеню КАМАЗом 10т. |
т |
253 |
113,33 |
2,23 |
|||||||
21 |
V |
27-48-1 27-48-3 |
Вкладання чорного щебеню на пр. частині асфальтоукладальником |
м3 |
1240 |
1166,18 |
1,06 |
|||||||
22 |
V |
27-48-1 27-48-3 |
Ущільнення самохідними катками 13т. |
м2 |
1240 |
471,69 |
2,63 |
|||||||
23 |
VI |
|
Розбивочні роботи |
|
3 чоловіки |
|||||||||
24 |
VI |
Розраху-нок |
Транспортування грунту для влаштування присипних узбіч автомобілями самоскидами з виробничої бази на дальність перевезення 8,5 км Камаз 10т. |
т |
204,6 |
113,33 |
1,8 |
|||||||
25 |
VI |
1-24-1 |
Розрівнювання грунту бульдозером 79 кВт. |
м3 |
102,3 |
478,18 |
0,21 |
|||||||
26 |
VI |
Розраху-нок |
Транспортування води поливальною машиною на дальність 8,5 км. |
т |
12,4 |
76,98 |
0,16 |
|||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
27 |
VI |
1-135-1 |
Зволоження грунту поливальною машиною ПМ-130 |
м3 |
102,3 |
385,73 |
0,27 |
|||||||
28 |
VI |
1-130-6 1-130-9 |
Ущільнення грунту самохідними катками 25т. |
м3 |
102,3 |
490,5 |
0,21 |
|||||||
29 |
VII |
|
Робивочні роботи |
|
|
|||||||||
30 |
VII |
Розраху-нок |
Транспортування піщано-гравійної суміші з виробничої бази на відстань 8,5 км автомобілями самоскидами Камаз 10т. |
т |
77,45 |
113,33 |
0,68 |
|||||||
31 |
VII |
27-63-11
|
Розрівнювання піщано – гравійної суміші автогрейдером потужністю 99 кВт. |
м2 |
480,5 |
1300,8 |
0,37 |
|||||||
32 |
VII |
Розраху-нок |
Транспортування води ПМ-130 для укріплення узбіч. |
т |
3,36 |
76,98 |
0,04 |
|||||||
33 |
VII |
27-63-11
|
Зволоження поливальною машиною ПМ-130 піщано-гравійної суміші. |
м2 |
480,5 |
5594,41 |
0,09 |