
1. Тема заняття.
чи відповідає тема заняття навчальній програмі?
чи була тема записана на дошці і чи була доведена учням?
2. Мета заняття.
чи були доведені учням цілі майбутнього заняття?
чи відповідають цілі заняття, поставлені майстром виробничого навчання темі заняття і чи повно вони віддзеркалюють задачі які стоять перед майстром виробничого навчання при проведенні заняття по даній темі?
3. Організаційний момент.
чи досить чітко був проведений організаційний момент?
які міри були прийняті стосовно учнів, які спізнились і учнів, що прийшли на заняття без спецодягу, чи не підготувалися до заняття, і наскільки ефективними на ваш погляд є дані міри?
скільки часу було витрачено на проведення організаційного моменту?
ваші пропозиції щодо проведення організаційного моменту в даному конкретному випадку.
4. Перевірка пройденого матеріалу.
яка форма проведення перевірки пройденого матеріалу обрана майстром виробничого навчання?
чи досить повно вона охоплює перевірку засвоєння учнями пройденого матеріалу?
наскільки виправданий був вибір цієї форми перевірки пройденого матеріалу?
яку форму перевірки на ваш погляд раціональніше й ефективніше було б використовувати?
чи являються питання задані майстром виробничого навчання чіткими, однозначними?
дати характеристику відповідей учнів. Чи є підстава затверджувати, що учні засвоїли пройдений матеріал?
5. Вступний інструктаж.
чи відповідає зміст роботи, пов'язаної з виконанням завдання, темі навчальної програми, що вивчається?
наскільки вдало і правильно майстер виробничого навчання використовував наочні засоби навчання?
чи удалося майстру зацікавити учнів?
чи були зазначені технічні вимоги до виробу, критерії для самоконтролю?
на які трудові прийоми була звернена увага учнів? Наскільки кваліфіковано виконувалися прийоми роботи, чи правильної була хватка інструмента, робоча поза, темп? Чи була забезпечена достатня наочність при демонстрації трудових прийомів?
чи пояснював майстер учням правила організації робочого місця?
чи проводилася перевірка того, наскільки учні зрозуміли завдання, чи достатня вона?
яка увага приділялася правилам безпеки праці?
чи не було помилок у вимові майстра виробничого навчання, при вимові технічних термінів?
яку участь приймали у вступному інструктажі учні: були вони тільки пасивними слухачами і спостерігачами чи залучалися майстром до рішення деяких питань?
6. Самостійна робота учнів.
як була проведена роздача інструменту і заготовок, чи пройшла вона на досить високому організаційному рівні?
які застосовувалися форми організації роботи учнів?
які помилки допускали учні, чи були ці помилки типовими?
як реагував майстер на помилки учнів?
які проводилися поточні інструктажі?
чи були вони заздалегідь сплановані?
чи можна вважати поточні інструктажі своєчасними?
чи були сплановані паузи для фізичного відпочинку учнів, як вони використовувалися майстром?
чи приходилося учням самостійно вирішувати деякі питання, пов'язані з технологією виконання трудового завдання, як вони з ними справлялися?
чи забезпечив майстер контроль за діяльністю групи в цілому й кожного учня окремо?
чи передбачив майстер додаткові завдання для сильних учнів?
чи достатня увага була приділена виробленню в учнів навичок самоконтролю?