Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 курс практика 2014.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
115.8 Кб
Скачать

Розклад занять

№ з. п.

Вид занять

Кількість занять на тиждень

Другий день практики

Аналіз фронтального заняття

Схема

  1. Загальні відомості про заняття: /заняття з автоматизації та диференціації звуковимови/.

  • Тема.

  • Корекційна мета: /освітня, розвивальна і виховна/.

  1. Обладнання.

  2. Хід заняття:

  • Організаційний момент.

  • Логопедична зарядка (дихальна, голосова, артикуляційна).

  • Мовленнєва зарядка (вимова вивчених звуків в складах, в складових рядах, реченнях.).

  • Повідомлення нової теми.

  • Зміст та види роботи:

  • Робота над словником.

  • Робота над фонетичними процесами.

  • Робота над вимовою звуків.

  • Робота над граматичною будовою.

  • Робота над зв’язним мовленням.

  • Фізкультхвилинки.

  1. Аналіз змісту корекційного впливу:

  • Відповідність змісту вимогам програми.

  • Відповідність змісту віковим можливостям дітей.

  • Розвиток сенсорних і моторних функцій.

  • Розвиток пізнавальних процесів (увага, пам’ять …).

  • Розвиток емоційно-вольової сфери та ігрової діяльності.

  • Формування особистісних рис.

  1. Майстерність логопеда:

  • Організація дітей та індивідуальний підхід.

  • Раціональне використання часу.

  • Методи і прийоми корекційної роботи.

  • Мовлення логопеда.

  1. Висновки.

  • Виконання програмового змісту занять.

  • Позитивні сторони заняття.

  • Доцільність прийомів і методів логопедичної роботи.

  • Загальна оцінка заняття.

  • Зауваження та поради студенту практиканту.

аналіз

Аналіз індивідуального заняття

Схема

аналіз

  1. Загальні, відомості про заняття:

  • Тема.

  • Корекційна мета:

  • Обладнання: дидактичний матеріал, дзеркало та ін.

  1. Хід заняття::

  • Організаційний момент: розвиток ручної моторики, ритму, мовного дихання, голосу, слухового сприймання і уваги, психогімнастика.

  • Підготовча робота: артикуляційна гімнастика та характеристика звука за артикуляційними і акустичними ознакам, постановка звука(за наслідуванням, механічним способом, від інших звуків, від артикуляційного укладу), згідно з індивідуальними планами та планами фронтальних занять.

  • Робота над звуковимовою: вимова звуків в прямих відкритих, обернених, закритих, зі збігом приголосних складах і в складових рядах; автоматизація звука в простих односкладових, двоскладових, зі збігом приголосних, простих двоскладових словах в середині й у кінці, в трискладових словах.

  • Робота над диференціацією звуків: попередня роботи над кожним із змішуваних звуків (уточнення артикуляції з опорою на зорове, слухове, тактильне сприймання, кінестетичні відчуття, виділення звука на фоні складу слова), порівняння змішуваних звуків (у вимовному і слуховому варіантах, імітація складів, вимова звуків у словах).

  • Робота над формуванням граматично правильного мовлення: закріплення звуків: вимова звуків у реченнях, віршах, у зв’язному мовленні.

  • Підсумок заняття.

  • Домашнє завдання.