Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти на вівторок.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
28.9 Кб
Скачать

Тема. ТВЕРДІ І М'ЯКІ ПРИГОЛОСНІ ЗВУКИ. ПОЗНАЧЕННЯ М'ЯКОСТІ ПРИГОЛОСНИХ БУКВАМИ і,я, ю , є.

Мета. Мета: навчати учнів позначати м'якість приголосних буквами і, є, я, ю; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слова; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Хвилинка каліграфи

Цц ця це цв оц Це цу іц ца ци

Цукерка цукор цибуля сцена

Цапок водицю п’є з цеберка.

— Поділіть слова на склади.

— Назвіть серед них споріднені слова.

— У реченні підкресліть букви, що позначають голосні звуки.

— Доберіть близьке за значенням слово до слова цеберко.

2. Вправи на повторення

1) Гра «Шаради складів».

Учитель називає слова, зазначаючи, які склади цих слів слід узяти, щоб утворити нове слово. Наприклад: слід узяти другий склад слова сама, і перший — слова лоша, щоб утворилось слово мало.

Перший склад слова бетон, другий — слова вересень і другий — слова ваза. (Береза)

Перші склади слів черепаха, редиска, вигін, кипіти. (Черевики)

Перший склад слова помідор, перший і другий — слова неділя і другий — слова кілок. (Понеділок)

— Запишіть утворені слова, підкресліть букви, що позначають приголосні звуки.

2) Робота над прислів'ям.

Биків люблять за роги, а людину — за слово.

— Прочитайте прислів’ я. Як ви його розумієте?

— Підкреслити букви, що позначають м’які приголосні.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми будемо закріплювати знання про тверді і м’які приголосні звуки.

IV. Закріплення знань

1. Робота за підручником (с. 40-41)

Вправа 1

— Прочитайте вірш. Дайте відповідь на питання, що у ньому міститься.

— У підкреслених словах вимовте м’які приголосні звуки. Назвіть букви, які позначають м’якість попередніх приголосних звуків.

— Спишіть питальне речення. В останньому слові цього речення підкресліть букви, які позначають дзвінкі приголосні звуки.

— У виділеному слові вимовте звуки.

Вправа 2

— Прочитайте текст. Яка його головна думка?

— Спишіть перший абзац, уставляючи пропущені букви. Поясніть, які букви позначають м’якість попередніх приголосних звуків.

Вправа З

— Прочитайте прислів’ я. Поясніть, як ви їх розумієте.

— З’єднайте частини прислів’їв. Запишіть. Підкресліть букву, яка не позначає звука.

— Підкресліть слова, у яких є звук [д’ ]. Як називаються підкреслені слова?

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «Зміни звук»

— Замініть тверді приголосні пом’якшеними. Прочитайте утворені слова.

Бик (бік), вити (віти), умити (уміти), пити (піти), била (біла), бий (бій), мий (мій).

— Складіть речення зі словами мий, мій.

2. Робота над скоромовками

— Прочитайте скоромовки. Випишіть слова, у яких є м’які приголосні.

• Коза казала козенятам,

Щоб зачиняли завжди хату.

• Очиці у вовчиці, наче блискавиці.

3. Робота над прислів'ям

— Прочитайте прислів’ я. Підкресліть букви, що позначають тверді приголосні.

Мудрим ніхто не народився, а навчився.

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 40, вправа 2.

Тема. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 9 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР МНОГОКУТНИКА

Мета. ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 9 з переходом через десяток; вчити учнів знаходити периметр многокутника; вдосконалювати обчислювальні навички; формувати вміння пояснювати задачі; розвивати логічне мислення, математичне мовлення учнів, уміння аналізувати; формувати потребу розв'язувати поставлені завдання швидко і правильно; виховувати навчальну активність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 40-41,завдання217;218)

2. Хвилинка каліграфи (с. 41)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа 9 з переходом через десяток, навчимося знаходити периметр многокутника.