- •Пояснювальна записка
- •1. Компонування конструктивної схеми збірного балкового перекриття
- •2. Розрахунок і конструювання збірної попередньо напруженої залізобетонної плити перекриття
- •2.2. Розрахунок плити за і групою граничних станів
- •2.2.1. Статичний розрахунок полички плити
- •2.2.3. Розрахунок поперечних ребер
- •2.2.4. Статичний розрахунок
- •2.2.4.Розрахунок поздовжніх ребер
- •2.2.5. Обчислення геометричних характеристик перерізу
- •2.2.6. Розрахунок втрат попереднього напруження арматури
- •2.2.6.1 Згідно нових норм
- •2.2.6.2 Згідно старих норм.
- •2.3. Розрахунок плити за іі групою граничних станів
- •2.3.1. Розрахунок утворення тріщин, нормальних до поздовжньої осі плити
- •2.3.2. Розрахунок ширини розкриття нормальних тріщин
- •2.3.3. Розрахунок прогинів плити
- •3. Розрахунок і конструювання збірного нерозрізного ригеля з звичайного з/б
- •3.1. Наближений статичний розрахунок нерозрізного ригеля
- •Обрахунок для заданої рами ведеться для постійного навантаження по всьому прогону ригеля, а також для різних варіантів тимчасовго.
- •3.2 Розрахунок міцності ригеля по нормальним січенням
- •3.3 Розрахунок міцності похилих перерізів у р-2
- •3.4.Розрахунок параметрів і побудова епюри матеріалів ригеля
- •3.5.Розрахунок стику ригеля з колоною
- •4. Розрахунок і конструювання збірної колони каркасу в’язевої системи
- •4.1.Розрахунок залізобетонної колони і-го поверху
- •Обчислення навантаження від власної ваги конструкції покриття
- •Обчислення снігового навантаження
- •4.2. Обчислення навантаження від власної ваги колони
- •4.3. Обчислення розрахункового зусилля
- •4.4.Розрахунок поздовжньої робочої арматури колони
- •4.5 Конструювання стику колон 1-го і 2-го поверхів
- •4.6.Розрахунок консолі колони
- •5. Розрахунок і конструювання центрально навантаженого фундаменту під колону.
- •5.1. Обчислення навантажень і зусиль
- •5.2. Визначення розмірів плитної частини фундаменту.
- •5.3. Розрахунок фундаменту на продавлювання
- •5.4. Розрахунок арматури плитної частини фундаменту.
- •6. Література
2.2.5. Обчислення геометричних характеристик перерізу
=6,552
– коефіцієнт зведення площі ординат
до площі бетону.
Площа зведеного перерізу:
Ared=Beff · hf+(h–hf)·b+α· As,fac = 144,5 · 5+ (40–5)·18,5+6,552× ×12,56=1452,3cм2.
Статичний момент приведеного перерізу:
Sred=Beff · hf·(h–0,5·hf)+8·(h-hf)2·0,5+As,fac·α·a = 144,5 · 5·(40–0,5·5)+
+18,5·(40-5)2·0,5+12,56·6,552·6=38918,758см3;
Віддаль від нижньої грані до центра мас зведеного перерізу:
y0
=26,8см;
Момент інерції зведеного перерізу:
Ired=
·Beff
· hf·(h–y0-0,5·hf)2+
+b
·(
y0-0,5(h-hf))2+αAs,(y0-a)=
=
+144,5·5
·(40–26,8-0,5·5)2+
+
18,5·
·(
26,8-0,5(40-5))2+6,552·12,56·(26,8-6)=208037,16см4;
Момент опору перерізу стосовно нижньої грані:
Wred=
=7762,58см3;
Момент опору перерізу стосовно верхньої грані:
W’red=
=15760,4см3;
Відстань від центру мас перерізу до верхньої ядрової точки:
rс
=
=5,345см;
до нижньої ядрової точки
r’с
=
=10,852см;
Пружно пластичний момент опору перерізу стосовно верх. грані, якщо поличка знаходиться в розтягнутій зоні:
Wpl=ɣ
·
= 1,75·7762,58=13584,52 см3;
ɣ=1,75 – для таврового перерізу з поличкою у стиснутій зоні.
Пружно пластичний момент опору перерізу в стиснутій зоні:
W'pl=ɣ
·
= 1,5·15760,4=23640,6 см3;
ɣ=1,5 – для таврового перерізу з поличкою в розтягненій зоні при:
=
=7,81>2;
=
=
0,125<0,2;
2.2.6. Розрахунок втрат попереднього напруження арматури
класу Ат-800
2.2.6.1 Згідно нових норм
Сила поперечного напруження при натягуванні.
Сила попереднього напруження, що прикладається до арматури, Pмахне повинна перевищувати:
Pмах=Ap· Ϭp,max
Ap – площа перерізу попередньо напруженої арматури;
Ϭp– максимальні напруження, що прикладені до попередньо напруженої арматури;
Ϭp,max≤ 0,8·fpk = 0,8·840 = 672 МПа ;
Ϭp,max≤ 0,9·fp0,1b = 0,9·765 = 688,5 МПа ;
Pмах=3,142·67,2=211,2 кН (для одного стержня ø20Ат-800 ), для чотирьох
стержнів Pмах=844,6кН.
Сила попереднього напруження
Величина початкової сили напруження арматури Pм0(х) прикладеної до бетону після передачі попередного напруження отримуємо відніманням від сил натягу Pмах миттєвих втрат і вона не повинна перевищувати:
Pм0(х)=Ap·Ϭpm0(x)
Ϭpm0(x) – напруження в арматурі відразу після натягу;
≥ 0,75·fpl = 0,75·840 = 630МПа ;
≥ 0,9·fp01,k = 0,85·765 = 650,25 МПа ;
Pм0(х)=12,56·63 = 791,3кН;
Визначення миттєвих втрат:
Втрати внаслідок короткотривалої релаксації ∆P1;
для арматури Ат-800 при способі натяге електротермічному:
∆P1=0,03·Ap·Ϭp,max=0,03·12,56·67,2=25,35кН;
Втрати попереднього напруження від деформації сталевар них форм ∆P3=0, оскільки при електротермічному способі натягу арматури від деформаційної форми не враховуються.
2.2.6.2 Згідно старих норм.
Втрати внаслідок короткотривалої релаксації:
Ϭ1 =0,03·Ϭsp=0,03·471=14,13кН;
Зусилля обтиску з врахуванням втрат:
Р1 = (σsp - σ1) Аsp = (0,1)(471 – 14,13)·12,56 = 573,83кН.
Ексцентриситет цього зусилля відносно центру ваги зведеного перерізу:
lop = y0 – a = 26,8 – 6 = 20,8 см.
Напруження в бетоні при обтиску:
Передавальна міцність бетону повинно бути менше
=
=25,83
Приймемо
Згинальний
момент посередині плити від власної
ваги :
Напруження обтиску бетону на рівні центру мас арматури, з врахуванням втрат :
=
=0,74
Втрати σ6 від швидкоплинної повзучості бетону:
Сума перших втрат:
σlos,1 = σ1 + σ6 = 14,13 + 29,6 = 43,73МПа.
Обчислення других втрат:
Втрати від усадки бетону σ1=30МПа, С25/30.
Зусилля обтиску з врахуванням перших втрат:
Р1 = (σsp - σlos,1) Аsp = (0,1)(471 – 43,73)·12,56 = 536,65кН.
Напруження обтиску з врахуванням перших втрат і власної ваги плити на рівні мас арматури:
=1,81кН/cм2
= 18,1МПа.
=
=0,71
Втрати від повзучості бетону:
.
Сума других втрат:
σlos,2= σ + σ9 = 30 + 90,5 = 120,5МПа.
Повні втрати попереднього напруження:
σlos = σlos,1+ σlos,2= 43,73+ 120,5 = 164,23МПа .
Зусилля обтиску Р2 з урахуванням всіх втрат:
Р2 = ( 471 – 164,23)·0,1·7,6 =385 кН.
