
- •Тема: Характеристика послуг розміщення, технологія готельного обслуговування. Порядок бронювання номерів у готелі.
- •Хід уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •1. Характеристика послуг розміщення, технологія готельного обслуговування.
- •2. Порядок бронювання номерів у готелі.
- •Щоби резервувати послуги готелю, клієнт повинен мати навички роботи з персональним комп'ютером:
- •3. Порядок реєстрації і розміщення гостей. Особливості реєстрації груп, іноземних туристів тощо.
- •Вимог до служби прийому та розміщення:
- •Реєстрація іноземних громадян.
- •4. Організація і технологія прийому в спеціальних закладах розміщення
- •V. Закріплення нових знань, умінь та навичок.
- •Vі. Підсумок уроку.
- •VII. Домашнє завдання.
Тема: Характеристика послуг розміщення, технологія готельного обслуговування. Порядок бронювання номерів у готелі.
Мета:
Ознайомитись з порядком бронювання номерів у готелі, процесом реєстрації і розміщення гостей, особливостями реєстрації груп та іноземних туристів, організацією і технологією прийому в спеціальних закладах розміщення, спонукати учнів до самоосвітньої діяльності з метою здобуття нових знань, розширення особистого досвіду;
формувати вміння робити висновки, зіставляти, репрезентувати опрацьоване, узагальнювати і робити висновки, приймати обґрунтовані рішення;
виховувати в учнів комунікативні здібності, вольові якості, відповідальність, працьовитість, уміння толерантно поводитись в групі.
Обладнання:
Головко О.М, Кампов Н.С, Мохлинець С.С, Симочко Г.В Організація готельного господарства. – К.: Кондор, 2011.
Киф’як В.Ф.. Організація туристичної діяльності. –К.: Кондор, 2003
Мальська М.П Пандяк І.Г Готельний бізнес. Теорія та практика. – К.: Кондор, 2010.
Чорненька Н. Організація туристичної індустрії. Навч. посібник –К.: Атика, 2006.
Довідковий матеріал.
Основні поняття: готельна послуга, процес бронювання, негарантоване бронювання, заявка на бронювання, служба прийому та розміщення, журнал обліку іноземців.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Перевірка присутності учнів на уроці. Перевірка наявності в них підручників, зошитів. Психологічна підготовка учнів до роботи на уроці.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Як користуватися стандартами готелів під час пошуку та надання інформації про них?
Які найпоширеніші скорочення та окремі терміни, прийняті в міжнародному готельному та туристичному менеджменті?
Що таке Міжнародна система піктограм?
Охарактеризуйте організаційний процес обслуговування і функції служби.
ІІІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів.
Вступне слово викладача: Сфера гостинності — це комплекс галузей, основне завдання яких пов'язане з обслуговуванням туристів під час їхнього перебування поза місцем постійного проживання. До неї, згідно з визначеннями провідних спеціалістів, належать готельний і ресторанний бізнес, підприємства транспортного обслуговування, своєрідні розваги. Найважливішим є процес обслуговування та надання послуг по розміщенню. Тому ми розглядаємо весь цикл обслуговування туристів
Розповідь з елементами бесіди.
IV. Вивчення нового матеріалу.
Повідомлення теми і мети заняття. Запис плану в робочий зошит.
План:
Характеристика послуг розміщення, технологія готельного обслуговування.
Порядок бронювання номерів у готелі.
Порядок реєстрації і розміщення гостей. Автоматизована обробка даних у службі прийому і розміщення. Особливості реєстрації груп, іноземних туристів тощо.
Організація і технологія прийому в спеціальних закладах розміщення.
Характеристика найбільш відомих підприємств у галузі послуг.