
- •Тәжірибелік сабаққа арналған
- •Әдістемелік нұсқаулық
- •№ 5Тақырып: «Диспепсиялық синдроммен, бауыр ауруларымен науқас
- •Балаларды жүргізу ерекшеліктері»
- •1.Тақырып: «Диспепсиялық синдроммен, бауыр ауруларымен науқас балаларды жүргізу ерекшеліктері»
- •2.Мақсаты:
- •3. Оқыту міндеттері:
- •4.Тақырыптың негізгі сұрақтары:
- •Оқытудың жиынтықты әдістері
- •6. Әдебиет
- •7.Бақылау:
- •Тәжірибелік сабақтың жоспары және ұйымдастыру құрылымы
- •Тестік тапсырмалар
- •Тестілік тапсырмалар жауап эталондары
- •Ситуациялық есептер
- •Ситуациялық есептердің жауап эталондары
Оқытудың жиынтықты әдістері
№ р/с |
Оқытудың қолданылған әдісі |
Нәтижесі |
1 |
Аз топта жұмыс |
Сабақ тақырыбын еркін игерген, топпен жұмыс істеу қабілеті бар, өз көзқарасын нақты дәлелдермен қорғай алады. |
2 |
Тақырыптық науқастың амбулаторлық картасын талдау
|
Алғын білімдері негізінде науқаспен қарым-қатынас дағдыларын, науқасты тексеру әдістерін, диагноз қою әдістерін таңдай білу және қойылған диагноз бойынша ем тағайындау дағдыларын қалыптастыру. ҚР ДСМ бұйрықтарын, заң актілерін есепке ала отырып науқасты жүргізу тактикасы бойынша шешім қабылдауда жауапкершілікті тәрбиелеу. |
3 |
Ситуациялық есептер шешу |
Диагностиканың маңызды мәліметтері негізінде диагноз қою дағдысын, науқасты жүргізу тактикасын қалыптастыру |
4 |
Презентация |
Кәсіптік білім алу қажеттілігін және тақырыпты оқып үйренуге қызығушылығын қалыптастыру. |
6. Әдебиет
Негізгі:
1. Шабалов Н.П. Детские болезни- Том 1.- Питер: 2008, Бөлім 9; Бөлім 10.
2. Калмыкова А.С. Поликлиническая педиатрия –Москва, 2008, 371-381, 445-447 бет.
3.Авдеева Т.Г.с соавт. Детская гастроэнтерология- М,2009, 192 бет.
Қосымша:
1 М. Ю. ДенисоВ, Т. И. Рябиченко. Синдром раздраженного кишечника у детей: современные принципы реабилитации. -Новосибирск, 2004, 75 б.
2.НазаренкоО.Н., Мирутко Д.Д., Загорский С.Э. Функциональные гастроинтестинальные расстройства у детей: пособие для врачей. – Минск, 2006, 40 б.
3.Под ред. Каганова Б.С. Детская гепатология.-М.: Династия, 2009, 332 б.
4. Печкуров Д.В., Щербаков П.Л., Канганова Т.И. Синдром диспепсии у детей: современные подходы к диагностике и лечению. Информационно-методические материалы для педиатров, гастроэнтерологов и семейных врачей. Самара, 2005, 20 б. 5.Диагностика и дифференциальная диагностика заболеваний печени у детей: Пособие для практ. врачей.- А.А.Ключарёва и др. – М, 2001, 75 б.
7.Бақылау:
Меңгерген компетенцияларды бағалау әдістері:
№р/с |
Қолданылған бағалау әдісі |
Бағаланатын компетенция |
1 |
Тест тапсырмаларын орындау |
Когнитивті компонент: сабақ тақырыбы бойынша игерген білімі |
2 |
Тақырыптық науқасты амбулаторлық карта бойынша талдау |
Когнитивті, операциялық, аксиологиялық, құқықтық компоненттер |
3 |
Ситуациялық есептер шешу |
Когнитивті, операциялық, аксиологиялық, құқықтық компоненттер |
4 |
Презентация дайындау |
Өздігінен білім алу қабілеті |
Тесттік тапсырмалар (25),
Ситуациялық есептер (5).
Тәжірибелік сабақтың жоспары және ұйымдастыру құрылымы
№ |
Сабақтың кезеңі |
Сабақ өткізу құралы |
Хронометраж |
1 |
Ұйымдастыру бөлімі: тақырыппен және сабақ жоспарымен таныстыру, қатысуын бақылау. Тест тапсырмалары арқылы тақырып бойынша теориялық білімдерін бағалау |
Тәжірибелік сабақтың тақырыптық жоспары, оқу журанлы Тесттік тапсырмалар |
8.00-9.30 |
2 |
Үзіліс |
|
9.30-9.40 |
3 |
|
Диспептикалық синдроммен, бауыр аурулары бар балалардың даму тарихы (ф.112/у), тақырып бойынша әдебиеттер, компьютер |
9.40-11.10 |
4 |
Үзіліс |
|
11.10-11.20 |
5 |
Ситуациялық есептер арқылы сабақ тақырыбы бойынша теориялық білімдерін бағалалу |
Ситуационные задачи |
11.20-13.20 |
|
Қорытынды |
|
3 академиялық сағат немесе 5 астрономиялық сағат |